کد خبر : 9
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 بهمن 1398 - 16:14

ادامه واکنش‌ها به معامله قرن/ بادامچیان: از طرح آمریکایی آبی برای فلسطین گرم نمی‌شود/ انصاری: رونمایی این طرح با ترور سردار سلیمانی بی‌ارتباط نیست

ادامه واکنش‌ها به معامله قرن/ بادامچیان: از طرح آمریکایی آبی برای فلسطین گرم نمی‌شود/ انصاری: رونمایی این طرح با ترور سردار سلیمانی بی‌ارتباط نیست

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی، گفت: شعارهای حقوق بشر و قوانین بین المللی به علت عجز استکبار و صهیونیست و شکست‌های پی در پی آنها و بیداری ملت‌های غرب آسیا برای آمریکا و همدستانش زیر پا گذاشته می‌شوند و همین امر

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی، گفت: شعارهای حقوق بشر و قوانین بین المللی به علت عجز استکبار و صهیونیست و شکست‌های پی در پی آنها و بیداری ملت‌های غرب آسیا برای آمریکا و همدستانش زیر پا گذاشته می‌شوند و همین امر موجب اعتراض وجدان‌های آگاهی یافته حتی در آمریکا و اروپا می شود و همین موج مخالفت جهانی، شکست این برنامه دیکته شده آمریکایی ـ صهیونیستی را قطعی می‌کند.

وی با محکوم کردن طرح معامله قرن تاکید کرد: مسلماً ملت های مسلمان و فلسطینی ها که صاحبان اصلی سرزمین خود هستند، این طرح شوم را نخواهند پذیرفت و اگر آنها باید یک طرف معامله باشند، هیچ گروه و جریان فلسطینی در درون و بیرون سرزمین‌های فلسطینی این معامله را قبول ندارد و آن را خیانت می‌داند؛ ‌پس معامله یک طرفه هم معامله نیست، تحمیل است.

بادامچیان افزود: تجربه نشان می‌دهد در همه طرح‌های قبلی آمریکایی مثل کمپ دیوید، پیمان صلح مادرید، پیمان اسلو، کنفرانس آناپلیس، هیچ آبی برای فلسطینی ها گرم نشد و این معامله قرن نیز بر همان روال است.

وی تاکید کرد: در هفته گذشته در منطقه، همه چیز علیه اشغالگران بود. سقوط هواپیمای جاسوسی آمریکا و دو بالگرد، کشته شدن تعدادی از افسران آمریکایی، تسخیر شهر خان‌طومان و نقاط دیگر در سوریه، خیزش عظیم ملت عراق در پشتیبانی از خروج آمریکا، فشار بر سفارت آمریکا در بغداد از طرف گروه‌های مردمی عراق، پیروزی‌های چشمگیر در یمن، نمونه‌هایی است که دولت آمریکا اگر عقلایی رفتار کند، از منطقه بیرون می رود. دولت‌های همدست آمریکا مانند عربستان سعودی و امارات نیز به عواقب وخیم همراهی با آمریکای ورشکسته و در حال سقوط بیاندیشند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه اظهار کرد: در چنین موقعیت منطقه و ایران و ضعف آمریکایی ها، وزیر خارجه دکتر ظریف لازم است جامع الاطراف سخن بگویند و احساسات پرشور ملت ما و منطقه را در جریان ترور شهیدان سلیمانی و المهندس در نظر بگیرند.

بادامچیان با تبریک ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی افزود: ملت ما در گام اول انقلاب طی ۴۱ سال، از فراز و نشیب‌های زیادی عبور کرده و امروز جهان و منطقه با نگاه احترام آمیز به پیشرفت‌ها و استقلال و رهاوردهای نظام جمهوری اسلامی می‌نگرند و اقتدار ایران اسلامی را در برابر آمریکا ستایش می‌کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان درباره انتخابات آینده مجلس یازدهم از همه نیروهای علاقمند به پیشرفت کشور و رفع مشکلات ملت خواست که با دقت در فهرست انتخاباتی، ترکیبی را که متناسب با مجلس گام دوم است، تشکیل دهند. همچنین از تفرقه افکنی ها، تبلیغات منفی و تخریب و توطئه های دشمنان اسلام و ملت ایران مراقبت داشته باشند تا ان شاءالله انتخاباتی پرشور با مشارکت گسترده مردم، امید و اطمینان به آینده درخشان ایران را افزایش دهد.

انصاری: معامله قرن مطرح نشده مورد مخالفت جهان قرار گرفت/ طرح ترامپ از همه طرح های گذشته خطرناک‌تر است

حمید انصاری نیز در چهل و یکمین دهه فجر انقلاب اسلامی در نشست خبری با محکوم کردن طرح معامله قرن، گفت: ظاهراً ضربه مغزی سربازان آمریکایی به رئیس جمهور این کشور هم سرایت کرده است به ذهن هیچ عقل سلیمی نمی‌رسید که ترامپ طرح احمقانه معامله قرن را مطرح کند طرحی که هنوز مطرح نشده مورد مخالفت و مقاومت جهان قرار گرفته است.

انصاری افزود: رونمایی از طرح معامله قرن توسط دو نفر از منفورترین چهره های تاریخ، در واقع سند فروش عزت و موجودیت قدس شریف و مردم فلسطین و تثبیت حاکمیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی بر کل اراضی اشغالی است. طرح ترامپ از همه طرح های گذشته خطرناک‌تر است. به نظر من انتخاب زمان رونمایی از این طرح آن هم پس از ترور سردار مجاهد عظیم‌الشأن قاسم سلیمانی و ابومهدی بی‌ارتباط نیست.

اهم اظهارات وی را به نقل از ایسنا ادامه بخوانید؛

* ترامپ و نتانیاهو به خیال خام خود فکر می‌کنند ایران و جهان اسلام فرماندهی شجاع، استوار و موفق چون سردار قاسم سلیمانی را از دست داد، لذا این طرح ننگین را رونمایی کردند. نه بزرگ جهان اسلام و مردم فلسطین، حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع باشکوه سردار سلیمانی و راهپیمایی ضدآمریکایی مردم عراق همگی نشان از محاسبات نادرست ترامپ داشت.

* طرح ترامپ را توطئه ای شرم آور و آغاز فتنه های جدید رژیم صهیونیستی و آمریکا است، تصور سران آمریکا و اسرائیل این است که با همراهی چند کشور خود فروخته منطقه می توانند در مسیر مقاومت ملت فلسطین اختلال ایجاد کنند در حالی که پیروان و دوستداران امام خمینی در منطقه و جهان این فکر آنان را باطل خواهند کرد.

* پدیده انقلاب اسلامی به دست امام امت رقم خورد و فصل جدیدی در جهان اسلام به وجود آورد و در کنار نام امام، نام ملت شریف ایران که با نثار جان خود این انقلاب را به ثمر رساندند همواره زنده و پویاست. شهدای انقلاب اسلامی شهدای حرم و شهید عارف و وارسته سردار سلیمانی مسیر نورانی تحقق آرمان های امام در موضوع قدس شریف و فلسطین را با تقدیم جان خود هموار کردند.

* حقیقت مهم در اندیشه امام و انقلاب اسلامی که  از خرداد ۱۳۴۲ تا پایان حیات ایشان و تا امروز در متن جریان انقلاب اسلامی وجود داشته و در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته، پیوند آرمان فلسطین با انقلاب اسلامی است. شاه بیت اندیشه سیاسی امام خمینی مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف بود امام در سخنان پیام ها و سخنرانی هایشان نسبت به فلسطین همواره تاکید بر حفظ وحدت و مقاومت داشتند این مسئله موجب پیوند آزادی‌خواهان جهان اسلام و مورد توجه ویژه امام بود.

* بازخوانی اندیشه امام در مسئله فلسطین و تبیین آرمان آزادی قدس شریف را نیازی دائمی است، اهمیت این مسئله زمانی دو چندان می‌شود که بدانیم محافل صهیونیستی در صدد تخریب این آرمان  در ذهن جوانان ملت‌های مسلمان هستند.

*{در تشریح برنامه های این موسسه برای برگزاری باشکوه مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران}: محوری ترین برنامه های مربوط به ارتحال امام خمینی در سال ۱۳۹۹ بازخوانی اندیشه امام و گفتمان ایشان در موضوع فلسطین و قدس شریف و بررسی راهکارهای تحقق این مهم است. فضا برای پیوند مجدد فلسطین و انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی به وجود آمده است و این پیام به وضوح نشان می دهد بافته های غرب و به ویژه شبکه معاند بی بی سی که همواره در پی ضربه زدن به مقاومت مردم فلسطین و بی اهمیت جلوه دادن آن نزد افکار عمومی جهان بود شکست خورده و جوانان جهان اسلام امروز تداوم بخش مکتب امام و سردارسلیمانی خواهند بود.

۲۷۲۱۵

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت