کد خبر : 53237
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 مرداد 1399 - 15:19

ارائه خدمات به مردم در قالب کارت های اعتباری

ارائه خدمات به مردم در قالب کارت های اعتباری

اقتصاد ایران: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد: در این بازار آشفته‌ای که از نظر قیمت وجود دارد، متاسفانه دولت هیچ نظارتی بر بازار ندارد و شاهدیم که در بازار هر روز قیمت‌ها به صورت غیرقابل تصوری افزایش می یابد. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، «محمدمهدی مفتح» عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در

اقتصاد ایران: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد: در این بازار آشفته‌ای که از نظر قیمت وجود دارد، متاسفانه دولت هیچ نظارتی بر بازار ندارد و شاهدیم که در بازار هر روز قیمت‌ها به صورت غیرقابل تصوری افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، «محمدمهدی مفتح» عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سوال که در ارتباط با بحثِ معیشت، کمیسیون‌های مجلس در جلساتِ خود با وزرای دولت به چه نتیجه‌ای دست پیدا کرده‌اند؟ با توجه به اینکه معیشت و رفاه مردم به عنوان شعار مجلس یازدهمی‌ها بوده است، به خبرنگار اکونیوز گفت: موضوعِ تامین حداقل معیشت مردم در شرایط جنگ اقتصادی ظالمانه ای که آمریکای جهان‌خوار علیه ایران راه انداخته، امر مهمی است که باید دولتمردان به آن توجه کنند. به ویژه در این بازار آشفته‌ای که از نظر قیمت وجود دارد، متاسفانه دولت هیچ نظارتی بر بازار ندارد و شاهدیم که در بازار هر روز قیمت‌ها به صورت غیرقابل تصوری افزایش پیدا می‌کند و از آن طرف هم دولت عکس العمل در خور توجهی نشان نمی‌دهد.

به دنبال بازگشتِ کوپنی شدن اقلام هستیم

وی افزود:  اینها موضوعاتی است که نتیجه آن، این مسئله می‌شود که مسئولین اداره کشور، مجلس، دولت، قوه قضاییه باید ترتیبی را اتخاذ کنند که حداقلی از معیشت از اقلامِ مورد نیاز و ضروری مردم با قیمت مناسب در اختیارشان قرار گیرد. در واقع مفهومِ این موضوع را ما قبلا به نام کوپن می شناختیم که منظور بنده نیز کوپن است که امری ضروری است که این اتفاق باید رخ دهد. 

مفتح ادامه داد: در حال حاضرممکن است  ابزار،  ابزارِ کوپنِ کاغذی نباشد که در گذشته بود بلکه  می‌توان با ابزار مدرن این کار را انجام داد یعنی با زیرساخت هایی که  مثل کارت های الکترونیکی و کارت های بانکی که داریم هدف محقق شود بدین معنا که اقلامی مانند گوشت، لبنیات، روغن و برنج و سایر اقلامِ موردنیاز، یک حداقلی که مورد نیاز خانواده است با یک قیمت معقولی به دست آنها برسد. حال به عنوان مثال اگر این ماه نخواستند آن کالاها را دریافت کنند اما در نهایت اطمینان داشته باشند که  ماه بعد با همان قیمتِ مصوب به آنها تعلق می‌گیرد.

دولت به وعده خود عمل نکرد

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه بنده این طرح را  در مجلس قبلی هم مطرح کردم، تصریح کرد: دوفوریت آن طرح رای آورد به کمیسیون بودجه آمد و مورد بررسی قرار دادیم اما در صحن علنی با مخالفت دولت مواجه شد و تصویب نشد.حتی وعده‌ای که هم که دولت در آن جلسه داد که خودِ دولت این طرح را تصویب خواهد کرد و نیاز به قانون ندارد این اتفاق هم رخ نداد. در این مجلس هم این موضوع مطرح است و امیدواریم هر چه سریعتر به نتیجه برسد و یک تورِ حفاظتی و امنیتی برای  تغذیه مردم بتوانیم ایجاد کنیم.

ارائه خدمات به مردم در قالب کارت اعتباری یا هر روش دیگر
مفتح با اشاره به کارت های اعتباری  و  ارائه آن به مردم در  این وضعیت سخت  اقتصادی به اکونیوز گفت:  به هر حال کارت اعتباری ابزار کار ما است و این مفهوم برای ما ضروری است به این دلیل که مردم ما برای مقابله با این جنگ اقتصادی بتوانند مقاومت کنند. حال ارائه خدمات به مردم چه به صورت روشِ کارت اعتباری یا هر روش دیگری باشد.  در واقع یک شیوه منطبق با تکنولوژیِ روز ما باید داشته باشیم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به بحث‌ کسری بودجه دولت نیز گفت: دولت گزارش ابتدایی را در این باره ارائه داده   اما هنوز به بحثِ کسری بودجه و اینکه پیشنهاد دولت برای کسری چیست، نرسیده‌ایم. حال این که به طور کلی، دولت  تصویرِ کلانی از درآمدها و هزینه ها چه در قسمت جاری و چه در قسمتِ بحث  سرمایه را مطرح کرده   و یکسری الزاماتی را به عنوان مثال در زمینه پرداخت‌های اجتناب ناپذیر یعنی حقوق و دستمزد حتما پرداخت شود و در حوزه  طرح‌های عمرانی نیز در یک حدی مشخص، حتما پرداخت شود، را تعیین کرده است. 

نماینده مردم تویسرکان در مجلس اشاره کرد: دولت تا حدودی نقاط و به ویژه اهداف را مشخص کرده است.  مجلس قبلی در جریانِ بودجه نبود چراکه بودجه ۹۹ در شورای سه قوه تصویب شد و در صحن مجلس، بودجه تصویب نشد. ما با سازمان برنامه و بودجه جلسات متعددی داریم که راجع به بحث بودجه، در کمیسیون در حال بحث و بررسی هستیم و تصویر کلانش را نیز ارائه دادند و آن هدف های کلان را مطرح کردند که بحث‌ها در این باره را ادامه خواهیم داد و امیدواریم امسال را که از نظر درآمدی، سال سختی است با بهترین شکل ممکن و مقدور به پایان برسانیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت