کد خبر : 24376
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 اسفند 1398 - 18:26

استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای مقابله باکرونا

استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای مقابله باکرونا

اقتصاد ایران: وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و اهمیت مشارکت همگانی در مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در حال حاضر روزانه حداقل ۳۰ هزار ماسک با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی تهیه می‌شود. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،“محمد شریعتمداری ” همچنین از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

اقتصاد ایران: وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و اهمیت مشارکت همگانی در مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در حال حاضر روزانه حداقل ۳۰ هزار ماسک با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی تهیه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،“محمد شریعتمداری ” همچنین از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی( به عنوان کارفرما) و جهاد دانشگاهی (به عنوان مجری) در کشور خبر داد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به تشریح اقدامات و تمهیدات برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پرداخت و گفت: از اهداف  طرح ملی توسعه مشاغل خانگی شبکه سازی ، ایجاد شبکه های عملیاتی و نقش توسعه و واسطه بین متقاضی و برندهای ملی، محلی و پیشران و  همچنین مهارت افزایی و اشتغالزایی است.

 وی افزود: تلاش شده برای کمک به مقابله و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در کشور از ظرفیت های مشاغل خانگی در استانها استفاده شود .

 شریعتمداری افزود: در تعدادی از استان ها نظیر گلستان و بوشهر و خراسان رضوی، تهران و مرکزی و … اقداماتی برای تهیه ماسک، گان و مواد ضدعفونی کننده انجام شده است.

به گفته وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، در استان گلستان، قرارداد تهیه و تحویل ۵ هزار دست لباس گان بیمارستانی منعقد شده است.

 وی ادامه داد: همچنین در کارگاه های پیشران  در  استان بوشهر  روزانه ۳ هزار ماسک تولید می شود که در این طرح به طور مستقیم برای ۲۰ نفر اشتغال ایجاد شده و ۷۰ درصد آنها نیز زنان سرپرست خانوار طرح مشاغل خانگی هستند.

شریعتمداری همچنین اضافه کرد: در استان مرکزی  کار تولید موادضدعفونی کننده انجام شده که در بخش هایی از آن مشاغل خانگی هم نقش و مشارکت داشته است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و اهمیت مشارکت همگانی در مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در حال حاضر روزانه حداقل ۳۰ هزار ماسک با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی تهیه می‌شود و مقدمات ورود سایر استان ها به تولید این ملزومات فراهم شده و این ظرفیت به زودی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت