کد خبر : 1489
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 بهمن 1398 - 17:49

انقدر برای استقلالی‌ها مهم هستم که برایم شعار ساختند

انقدر برای استقلالی‌ها مهم هستم که برایم شعار ساختند

به گزارش خبرورزشی، بدون‌شک تعقیب‌کنندگان دربی بزرگ پایتخت که حالا منتظر آغاز نودودومین بازی سرخابی‌ها هستند، برخی نام‌ها را بیش از نفرات دیگر در ذهن و خاطر خود نگه داشته‌اند. با مرور خاطرات دربی از نام‌هایی، چون احمدرضا عابدزاده، شیث رضایی، نیکبخت واحدی، فرهاد مجیدی، علی انصاریان، پرویز برومند و… نمی‌توان گذشت و ناخواسته خاطراتی از نمایش

به گزارش خبرورزشی، بدون‌شک تعقیب‌کنندگان دربی بزرگ پایتخت که حالا منتظر آغاز نودودومین بازی سرخابی‌ها هستند، برخی نام‌ها را بیش از نفرات دیگر در ذهن و خاطر خود نگه داشته‌اند. با مرور خاطرات دربی از نام‌هایی، چون احمدرضا عابدزاده، شیث رضایی، نیکبخت واحدی، فرهاد مجیدی، علی انصاریان، پرویز برومند و… نمی‌توان گذشت و ناخواسته خاطراتی از نمایش و حاشیه‌های آن‌ها در دیدار‌هایی که در آن حضور داشتند در ذهن فوتبال‌دوستان تداعی می‌شود. شیث رضایی هم بدون‌شک یکی از این نفرات است که لقب «دربی‌باز» را به دوش می‌کشد و جزء معدود بازیکنان دربی بوده که هواداران رقیب برایش شعار ساخته‌اند. در آستانه دربی ۹۲ فرصتی دست داد تا با این پیشکسوت سرخ دقایقی همکلام شویم.

روزگاری جزء یاغی‌های دربی بودی، الان بین بازیکنان دو تیم کسی شبیه یاغی‌هاست؟
فکر می‌کنم بعد از نسل من و نفراتی که در آن زمان بازی می‌کردند و لقب یاغی داشتند، کسی حتی نتوانست ادای ما را هم در بیاورد.

اما بعضی بر این باور بودند که شجاع کمی شبیه شیث است و نبودش برای پرسپولیس یعنی کم شدن یک بازیکن دربی‌باز!
به نظرم شجاع یک ایراد بزرگ دارد؛ نباید این‌قدر عصبانی شود. خلیل‌زاده از دوستان من به شمار می‌رود و من این موضوع را چندبار به او گوشزد کرده‌ام. وقتی شما در فوتبال عصبی می‌شوی این احتمال وجود دارد که هر لحظه کارت بگیری، حالا ممکن است که این اتفاق در مسائل فوتبالی رخ بدهد یا اعتراض به داور بازی و این امر طبیعی است. حالا هم شجاع در این بازی حضور ندارد که فدای سرش. قسمت نبود که در این بازی حضور داشته باشد. ممکن بود در این بازی حاضر می‌شد و اتفاقات خوبی رقم نمی‌خورد. همین که او در بازی مقابل صنعت نفت خوب بازی کرد و تیم موفق شد ۳ امتیاز سخت در آبادان را به دست بیاورد، کافی است و در این بازی قسمت این بود که کنعانی‌زادگان در کنار سیدجلال حاضر شود که هر ۲ فوتبالیست‌های خوبی هستند و می‌توانند از پس مهاجمان استقلال بر بیایند.

کنعانی‌زادگان را هم از زمانی که در پرسپولیس حضور داشتی، می‌شناسی.
بله، او در پرسپولیس کنار من تمرین می‌کرد و من او را خوب می‌شناسم. البته در آن زمان جوان بود و جویای نام.

جزء بازیکنانی بودی که از پرسپولیسی شدن نیکبخت استقبال نکردی و اعتقاد داشتی او یک استقلالی است. درخصوص کنعانی‌زادگان هم چنین نظری داری؟
معتقدم بازیکنی که پیراهن تیمش را دوست دارد در هیچ شرایطی نباید پیراهن تیمش را عوض کند. برای شخص من ۲ بار این اتفاق افتاد که بخواهم پیراهن استقلال را بر تن کنم و من هر مرتبه این پیشنهاد‌ها را رد کردم. البته اگر کسی هم این کار را انجام دهد، تصمیم شخصی خودش است و به کسی ارتباطی ندارد، اما به نظر من اشتباه است.

صحت دارد که امیر قلعه‌نویی تو را برای جانشینی پژمان منتظری می‌خواست؟
بله، یکی از پیشنهاد‌های من از استقلال این بود که گفتید. در آن برهه از زمان به تیم ته‌جدولی مس کرمان رفتم و نپذیرفتم بازیکن تیم بالای جدولی استقلال شوم!

جذابیت‌های دربی در این سال‌های اخیر کمی پایین آمده است. تو هم همین عقیده را داری؟
می‌گویید کمی، اما من بر این باورم که خیلی کم شده است و این به خاطر این است که بازیکنان از محرومیت می‌ترسند.

یعنی اعمال جرایم سنگین و محرومیت‌های طولانی از سوی کمیته انضباطی دلیل این افت جذابیت است؟
خب، کمیته انضباطی که منتظر است ببیند کدام بازیکن پرسپولیس پایش را چپ می‌گذارد تا محرومش کند و این موضوع که همیشگی است. من فکر می‌کنم اگر دعوا برای منفعت تیم باشد، اتفاق بدی نیست، اما اگر شرایط را به ضرر تیم رقم بزند، خوب نیست. تمام این‌ها به آن بستگی دارد که بازیکنی دربی‌باز باشد یا نباشد و اینکه مقابلت کدام بازیکن قرار گرفته است و آن بازیکن چه شرایط روحی و روانی دارد و آیا بازیکنی هست که بخواهی او را بزنی یا نه.

اگر پنجشنبه بازی می‌کردی روی کدام بازیکن استقلال زوم بودی و اذیتش می‌کردی؟
هیچ‌کدام‌شان در اندازه‌ای نیستند که من بخواهم رویش تمرکز کنم.

به‌عنوان کسی که دربی‌های زیادی را تجربه کرده‌ای، برایت مهم است که تیمت در درگیری‌های داخل زمین موفق باشد یا اینکه با پیروزی میدان را ترک کند؟
قطعا نظر من امروز این است که بازیکنان تیم محبوبم اصلا در زمین دعوا نکنند و کتک هم بخورند، اما هواداران را با دل شاد به خانه‌هایشان بفرستند.

سرمربی امروز استقلال کسی است که تو خیلی با او کل‌کل داشتی. تیمش را چطور می‌بینی؟
استقلال از وقتی که استراماچونی آمد فوتبال خوبی از خود ارائه داد و این روند همچنان هم ادامه دارد. از نظر من آمدن یحیی گل‌محمدی و فرهاد مجیدی را نباید به یک نیم‌فصل خلاصه کنیم. الان هم استقلال با فرهاد مجیدی بازی لیگ و پلی‌آف را برده و هم پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی. باید برای اینکه عیار یک مربی مشخص شود به او فرصت بدهیم. شما فکر می‌کنید برد‌های ۲، ۳ بازی اخیر استقلال یا پرسپولیس به خاطر یحیی و مجیدی است؟ آن‌ها نه تیم را بسته‌اند و نه آنقدر فرصت تمرین داشته‌اند که تفکرات تاکتیکی خود را در تیم پیاده کنند. آن‌ها فقط از لحاظ روحی و روانی روی تیم کار کرده‌اند. البته برای این حرفم یک مثال شیرین دارم.

بگو؟
یک دانش‌آموز ضعیف بوده که تمام درس‌هایش را نمره مردودی گرفته بود و در درس شیمی که بسیار هم سخت است، ۱۸ گرفته بود. می‌دانید دلیلش چه بود؟ او معلم شیمی‌اش را دوست داشت. حالا هم پرسپولیسی‌ها با آمدن یحیی گل‌محمدی که یک پرسپولیسی تمام‌عیار و محترم است، همه توان‌شان را می‌گذارند تا او و تیمش موفق باشد. شما امیری را ببینید. از وقتی یحیی برگشته فوتبالش متحول شده و دلیلش شناخت قبلی و علاقه به یحیی است.

جزء معدود بازیکنان پرسپولیس بودی که هواداران استقلال برایش شعار ساخته بودند! دلیلش چه بود؟
اصلا از شیث رضایی خوش‌شان نمی‌آید. من در تمام دربی‌ها بسیار باتعصب و بسیار محکم و با اعتمادبه‌نفس بازی می‌کردم و به دلیل اینکه در درگیری‌ها همیشه یکی از نفرات حاضر بودم، آن‌ها به من علاقه‌ای نداشتند. به همین دلایل بر سر صحنه‌ای که شاید من تنها ۲۰ درصد در آن مقصر بودم، برایم شعار ساختند. آنقدر برای هواداران استقلال مهم هستم که برایم شعار ساختند وگرنه چرا برای بازیکنان دیگر این کار را نکردند؟

گاهی در فضای مجازی از کوره در می‌روی و همه را یاد دوران فوتبالت می‌اندازی!
اگر کسی درمورد تیم محبوبم حرفی بزند و از حد خودش فراتر برود، ادبش می‌کنم.

بازی پنجشنبه را چطور می‌بینی؟
شرایط بازی اصلا مشخص نیست. هم استقلالی‌ها معتقدند که بازی سختی دارند و هم پرسپولیسی‌ها و اصلا شرایط ۲ تیم و جدول هم هیچ تاثیری در نتیجه این بازی ندارد. هر تیمی از فرصت‌هایش استفاده بهتری بکند، برنده بازی می‌شود. اما من فکر می‌کنم که پرسپولیسی‌ها دربی‌باز‌تر هستند.

نتیجه بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
بازی را پرسپولیس می‌برد و یکی از گل‌هایش را هم مهدی شیری می‌زند.

مهدی شیری؟ واقعا؟
بله، این پیش‌بینی من است. شاید هم اتفاق نیفتد، اما حس من در این لحظه این را می‌گوید. آدم‌های خاص پیش‌بینی‌های خاص هم می‌کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت