کد خبر : 2158
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 19:03

بیانیه اولین همایش بین‌المللی «گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز»

بیانیه اولین همایش بین‌المللی «گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز»

گروه اندیشه ــ در بیانیه اولین همایش بین‌المللی «گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز» با تأکید بر بیانیه گام دوم به عنوان یکی از بالاترین اسناد بالادستی جمهوری اسلامی بعد از قانون اساسی آمده است: پیاده‌سازی آن در قالب سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی عملیاتی بسیار ضروری است که این نیز مستلزم یک نگاشت نهادی

گروه اندیشه ــ در بیانیه اولین همایش بین‌المللی «گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز» با تأکید بر بیانیه گام دوم به عنوان یکی از بالاترین اسناد بالادستی جمهوری اسلامی بعد از قانون اساسی آمده است: پیاده‌سازی آن در قالب سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی عملیاتی بسیار ضروری است که این نیز مستلزم یک نگاشت نهادی با یک تقسیم کار ملی است.

به گزارش ایکنا؛ بیانیه اولین همایش بین‌المللی «گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز» که امروز ۱۶ بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، در پایان این همایش، به شرح ذیل قرائت شد:
با صلوات بر محمد و آل محمد، به حول و قوه الهی، اولین همایش بین‌المللی «گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز» با هدف تبیین مفاهیم اصلی بیانیه گام دوم به سرانجام خود رسید و علما، اساتید و اندیشمندان معزز، مباحث ارزشمند و عالمانه خود را در این عرصه بیان فرمودند که اینک در پایان این همایش، بیانیه‌ای به شرح زیر اعلان می‌گردد:
۱) ما معتقدیم که بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه جامع پیشرفت و اقتدار کشور است که از یک طرف نسخه جهانی شدن انقلاب اسلامی در ساحت تمدنی را ترسیم کرده و از طرف دیگر حرکت انقلاب اسلامی در مدار تمدنی خویش، که از انسان‌سازی و جامعه پردازی شروع شده و به تمدن‌سازی می‌رسد، را به خوبی بیان کرده است.
۲) براین باوریم که نظریه پردازی،گفتمان سازی اجتماعی و مطالبه گری عمومی پیرامون مفاهیم اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، از جمله اقدامات راهبردی است که کمک بسیار مهمی به اجرایی شدن آن خواهد کرد. زیرا تا زمانی که این بیانیه به گفتمان رایج آحاد جامعه تبدیل نشود و پیرامون آن مطالبه گری عمومی شکل نگیرد، امکان تحقق عملی آن ضعیف خواهد بود.

بیانیه اولین همایش بین‌المللی «گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز»
۳) ما معتقدیم که ارائه مدل و الگوی بومی مبتنی بر مبانی هویتی انقلاب اسلامی در حوزه‌های ساختاری، کارگزاری و سبک زندگی ایرانی – اسلامی در بخش‌های هفت گانه مندرج در بیانیه گام دوم، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. چراکه بعد از انقلاب اسلامی هر کجا ساختارها، مدل‌ها و الگوهای حکمرانی از دل مبانی هویتی و معرفت شناختی انقلاب اسلامی برآمده و مناسب و متناسب با گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفته و عملیاتی شده، هم کارامدی خویش را به اثبات رسانده و هم ظرفیت تکثیر پیدا کرده و به محیط‌های منطقه‌ای و بین المللی نیز سرایت نموده و با نوعی عمق بخشی خارجی ج.ا.ا. توانسته در برابر الگوها و مدل‌های وارداتی و به عاریت گرفته شده از تمدن لیبرال سرمایه‌داری، نه تنها موفق عمل کند، بلکه آن‌ها را از حیز انتفاع انداخته و به شکست کشاند.
۴) ما بر این باوریم که هرگونه تحول عظیم و حرکت به سمت بالندگی و شکوفایی ایرانی – اسلامی در راستای اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، مستلزم تحول ساختاری با تاکید بر روز آمد شدن ساختارها، نهادها و فرآیندهای اجتماعی و تحول گفتمانی در عرصه حکمرانی اسلامی و همچنین تحول مدیریتی با تاکید بر نقش‌آفرینی جوانان در عرصه مدیریتی کشور می‌باشد.
۵) اگر بیانیه گام دوم را بعد از قانون اساسی یکی از بالاترین اسناد بالادستی جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی درنظر بگیریم که افق‌های آینده ما را تعیین و مشخص می‌کند، پیاده سازی آن در قالب سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی عملیاتی بسیارضروری است که این نیز مستلزم یک نگاشت نهادی با یک تقسیم کار ملی است. لذا دانشگاه‌ها و مراکز علمی سپاه با محوریت دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام به‌عنوان بخشی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور، با تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم به عنوان یک نگاه و ضرورت راهبردی، آماده ارائه مشاوره فکری و مساعدت علمی و عملی لازم به متصدیان امر هستند.

۶) ما برگزارکنندگان این همایش معتقدیم معامله قرن که حاصل تبانی رژیم اشغال‌گر قدس و دولت استکباری امریکا است، باعث آشکار شدن نیات پلید و پشت پرده ۷۰ ساله رژیم غاصب صهیونیستی گردیده که ان‌شاالله با قیام سراسری امت اسلامی روبرو شده و پیش بینی رهبر معظم انقلاب درباره نابودی این رژیم ظالم از نقشه جغرافیای جهان اسلام را کمتر از دو دهه دیگر محقق خواهد کرد.

۷) دبیرخانه دائمی همایش، مدل سازی، الگوسازی و پیاده سازی مکتب شهید سلیمانی برای تربیت مدیران جهادی در همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را در دستور کار سال آینده خود قرار می‌دهد.
ان‌شاءالله با عنایت ویژه خداوند سبحان و با تدابیر حکیمانه امام المسلمین و همت و رادمردی امت‌ اسلامی، بیانیه صورت تحقق به خود گرفته و با فراگیری انقلاب اسلامی در جهان، پرچم پرافتخار تمدن نوین اسلامی به امامت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، در سرتاسر گیتی برافراشته گردد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت