کد خبر : 45819
تاریخ انتشار : پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 11:30

تارتار: قهرمانی حق پرسپولیس است

تارتار: قهرمانی حق پرسپولیس است

سرمربی نفت مسجدسلیمان می‌گوید اگر لیگ تعطیل شود باید بر اساس جدول جایگاه‌ها مشخص شود. به گزارش ایلنا،مهدی تارتار می‌گوید اگر مسئولان اصرار به ادامه لیگ دارند باید به باشگاه کمک کنند. هزینه‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار سنگین است و دولت باید قدم جلو بگذارد. تارتار در ادامه می‌گوید در صورت تعطیلی لیگ باید،

سرمربی نفت مسجدسلیمان می‌گوید اگر لیگ تعطیل شود باید بر اساس جدول جایگاه‌ها مشخص شود.

به گزارش ایلنا،مهدی تارتار می‌گوید اگر مسئولان اصرار به ادامه لیگ دارند باید به باشگاه کمک کنند. هزینه‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار سنگین است و دولت باید قدم جلو بگذارد. تارتار در ادامه می‌گوید در صورت تعطیلی لیگ باید، پرسپولیس به‌عنوان قهرمان معرفی شود و ۳ تیم بعدی هم برای آسیا انتخاب شوند.


تارتار می‌گوید دوست دارد در مسجدسلیمان بماند ولی باید باشگاه شرایط و امکانات را فراهم کند.


کماکان در تهران هستید یا تیم به مسجدسلیمان رفته است ؟


هنوز تهران هستیم. شرایط استان خوزستان قرمز است و نمی‌شود آنجا تمرین کرد. البته اوضاع تهران هم زیاد جالب نیست اما باز بهتراز  خوزستان است. البته باید این را هم اضافه کنم در مسجدسلیمان امکانات لازم و خوب مثل هتل و زمین خوب تمرین را نداریم.


بازیکنان شما هم تست کرونا دادند ؟


بله هم بازیکنان و هم کادر فنی و هم عوامل و کادر اجرای و تدارکات تست کرونا دادند که متأسفانه ۳ نفر تستشان مثبت بود. یک بازیکن و ۲ نفر از کادر اجرایی تیم به این ویروس مبتلا شده‌اند و در حال حاضر هم در قرنطینه هستند.


با هزینه‌های تست کرونا چه می‌کنید ؟


واقعاً سنگین است. من عقیده دارم دولت باید کمک کند. این روزها جان همه ورزشکاران به‌خصوص فوتبالیست‌ها درخطر است. البته نه‌تنها ورزشکاران بلکه  جان همه مردم درخطر است و باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواظبت کند. متأسفانه نه‌تنها هزینه‌های تست سنگین است بلکه فراهم کردن شرایط مناسب برای تمرین هزینه‌بردار است. ما مثل بعضی تیم‌ها آن‌قدر پول‌نداریم که تونل ضدعفونی تهیه کنیم. من عقیده دارم باید به همه تیم‌ها به یک‌چشم نگاه شود و امکاناتی فراهم شود تا پروتکل‌های بهداشتی هم انجام‌پذیر باشد. باور کنید من فکر می‌کنم خدا تا الآن ما را نجات داده و مبتلا نشده‌ایم چون امکانات خیلی خوبی نداریم.


در این روزها خیلی از تیم‌ها مرتب تست می‌دهند و مدام نتایج تستشان تغییر می‌کند نظر شما چیست ؟


متأسفانه همین‌طور بوده و من فکر می‌کنم به خاطر کیت‌های استفاده‌شده است. بعضی از آزمایشگاه‌ها از کیت‌های اصلی استفاده نمی‌کنند و همین باعث می‌شود جواب‌ها خطا داشته باشد و به‌درستی نتوانند تشخیص دهند . کسی که کرونا بگیرد ۲ روزه خوب نمی‌شود. من فکر می‌کنم باید از سوی سازمان لیگ چند آزمایشگاه مرجع که تحت نظارت بودند معرفی می‌شدند و همه تیم‌ها آزمایش‌ها را آنجا انجام می‌دادند. این‌طوری مشکلی پیش نمی‌آمد و شما مدام آزمایشگاه عوض نمی‌کردید و هزینه کمتری هم صرف می‌شد. 


این احتمال وجود ندارد بعضی تیم‌ها که به دنبال تعطیلی لیگ هستند آمار دروغ بدهند و بگویند کرونایی داریم تا سازمان لیگ را تحت‌فشار بگذارند و بگویند لیگ تعطیل شود؟


اگر چنین کاری انجام دهند به‌دوراز جوانمردی و کاری غیراخلاقی است. واقعاً زشت است و فکر نمی‌کنم در حد یک باشگاه لیگ برتری باشد. مردانه بیایند بگویند و اعلام کنند که مشکل امکانات داریم و نمی‌توانیم با این شرایط در مسابقات شرکت کنیم. متأسفانه با این کار جو را ملتهب می‌کنند و بعداً برای خودشان دردسرساز می‌شود.


در صورت تعطیلی تکلیف چیست باید قهرمان اعلام شود ؟


ببینید تیم‌های بالای جدول زحمت کشیدند تا چنین جایگاهی به دست بیاورند.  بنابراین حق‌دارند که به دنبال احقاق حق خود باشند. من فکر می‌کنم با توجه به ۲۱ هفته‌ای که برگزار شد باید جایگاه تیم‌ها بر اساس نتایجی که در طول این ۲۱ بازی گرفته‌اند مشخص شود. این عادلانه‌ترین کار است.


یعنی هم قهرمان و هم سهمیه بگیر‌ها و هم سقوط‌کنندگان بر این اساس اعلام شوند ؟


بله این عین عدالت است. پرسپولیس که در صدر جدول است باید به‌عنوان قهرمان و ۳ تیم دیگر که پشت سرش هستند به‌عنوان سهمیه‌های آسیایی انتخاب شوند. اما در مورد تیم‌های انتهای جدول که در شرایط سقوط قرار دارند کمی وضع فرق می‌کند. چون فاصله‌ها بسیار کم است و تیم‌ها به هم چسبیده‌اند در این فصل تیمی سقوط نکند و درعین‌حال دو تیم لیگ یکی هم به لیگ برتر بیایند و بعد در فصل بعد ۴تیم سقوط کنند.


اما بعضی از همین تیم‌ها حتی با این شیوه مخالف هستند و می‌گویند نباید قهرمان مشخص شود ؟


ببینید اگر لیگ تعطیل شود، قهرمان و تیم‌هایی که باید بروند آسیا مشخص و به کنفدراسیون آسیا معرفی شوند. حالا با توجه به شرایط جدول قهرمانی حق پرسپولیس است. این تیم ۱۰ امتیاز از سایر تیم‌ها جلوتر است. من بدون تعصب حرف می‌زنم حتی بعضی از مربی‌های استقلالی هم این موضوع را تائید کردند. اگر پرسپولیس قهرمان اعلام نشود بی‌انصافی است. من یک مثال برای شما بزنم اگر لیگ انگلیس تعطیل شود تنها تیمی که لیاقت قهرمانی دارد لیورپول است. مگر می‌شود تیمی به‌غیراز آن را قهرمان اعلام کرد؟ حالا اگر سال قبل بود و اختلاف امتیازات کم بود و پرسپولیس فاصله ۲ یا ۳ امتیازی داشت می‌توانستیم بگوییم نه، اما الآن ۱۰ امتیاز اختلاف زیاد است و باید قهرمان اعلام شود.


نظر شما در مورد جام حذفی چیست ؟ آیا برگزار شود یا نه ؟


اگر قرار است لیگ برتر برگزار شود باید جام حذفی هم برگزار شود. تیم ما تا قهرمانی در جام حذفی و رسیدن به آسیا دو بازی فاصله دارد پس نباید این شانس را از دست بدهیم. خصوصاً اینکه ما هم در لیگ و هم در جام حذفی بازی‌های خبی انجام دادیم خصوصاً اینکه یقه تمام تیم‌های بزرگ را گرفته‌ایم. از سوی دیگر جام حذفی جام شگفتی‌هاست و قهرمانی تیم ما خیلی محتمل است. من عقیده دارم اگر امکانات برای برگزاری لیگ برتر هست برای جام حذفی هم خواهد بود خصوصاً اینکه می‌توان جام حذفی را متمرکز برگزار کرد چون ۵ تیم بیشتر در رقابت‌ها باقی نمانده‌اند و طی چند روز در یک شهر سفید می‌شود برگزار کرد.


خیلی‌ها می‌گویند، وقتی آلمان و کره  لیگشان را ادامه داده‌اند ما هم می‌توانیم و باید الگوبرداری کنیم.


ببینید الگوبرداری خوب است اما آیا ما امکانات آن‌ها راداریم ؟ اگر دولت همت و کمک کند می‌توانیم الگوبرداری کنیم. برای رسیدن به شرایط آلمان و کره نیاز به هزینه کردن است و باشگاه‌های ما قدرت چنین هزینه‌ای را ندارند. من فکر می‌کنم برگزاری لیگ مثل المان و کره می‌تواند به لحاظ سیاسی برای ما مفید باشد چون نشان دادیم شرایط غلبه بر کرونا در ورزش راداریم.


تیمی مثل شهر خودرو می‌گوید لیگ تعطیل شود درحالی‌که باید تا اواخر مرداد در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند آیا آنجا هم می‌تواند بگوید شرکت نمی‌کنیم ؟


من عقیده دارم وقتی حرف می‌زنیم باید همه شرایط را بسنجیم. مطمنا  نمی‌توانند بگویند در آسیا شرکت کنیم. من بازهم تأکید می‌کنم برای اینکه این جنگ‌های رخ ندهد باید دولت کمک کند تا بتوان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی لیگ را برگزار کرد.


شنیده می‌شود بعضی از تیم‌ها هم برای فرار از هزینه‌ها مثل دادن قسط آخر پول بازیکنان و کادر فنی می‌خواهند لیگ تعطیل شود ؟


من دوست ندارم در این خصوص خیلی حرف بزنم. مگر قراردادهای بازیکنان ایران چقدراست که بخواهند همه آن را هم پرداخت نکنند. در ایان مگر بازیکن ایرانی مثل بازیکنان اروپایی حقوق هفتگی  و پیش‌پرداختشان را سروقت می‌گیرند ؟ من خودم از دوتیم صبا و راه‌آهن که منحل شدند هنوز طلب دارم و نتوانستم تمام پولم را بگیرم. بنابراین چنین فرضیه‌ای درست نیست و اصلاً نمی‌تواند اخلاقی باشد.


چقدر از پول شماها را داده‌اند ؟


تا به الآن ۶۰ درصد پول بازیکنان و کادر فنی  را داده‌اند.


مدیران نفت به دنبال تمدید قرارداد با شما هستند آیا فصل بعد هم در نفت می‌مانید ؟


من تا به الآن جز خوبی از مدیران و هیات مدیره نفت ندیده‌ام.اما امکانات اینجا خیلی کم است. اگر شرایط برای فصل بعد فراهم باشد دوست دارم بمانم. من از هواداران تیم هم راضی هستم در این فصل خیلی به ما کمک کردند. بنابراین تأکید می‌کنم اگر شرایط برای فصل بعد فراهم باشد دوست دارم بمانم.


 


 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت