کد خبر : 5747
تاریخ انتشار : سه شنبه 22 بهمن 1398 - 1:16

حیواناتی عجیب که نمی‌دانید وجود دارند!

حیواناتی عجیب که نمی‌دانید وجود دارند!

جهان مملوء از حیوانات وحشی عجیب و غریب است. گونه‌های جانوری زیادی در سراسر جهان وجود دارند که برای عموم مردم کمتر شناخته شده اند ولی اطلاعات جالبی درباره آن‌ها وجود دارد. امروز، ما در یک لیست جالب برایتان گردآوری کرده ایم: ۱۰ حیوان عجیب و غریب که نمی‌دانید وجود دارند و نام آن‌ها را

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

جهان مملوء از حیوانات وحشی عجیب و غریب است. گونه‌های جانوری زیادی در سراسر جهان وجود دارند که برای عموم مردم کمتر شناخته شده اند ولی اطلاعات جالبی درباره آن‌ها وجود دارد. امروز، ما در یک لیست جالب برایتان گردآوری کرده ایم: ۱۰ حیوان عجیب و غریب که نمی‌دانید وجود دارند و نام آن‌ها را تا کنون نشنیده اید.

پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱. مرغ ابریشمی (Silkie)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

مرغ ابریشمی یکی از نژاد‌های مرغ است که به دلیل پر‌های زینتی غیرمعمول خود که شبیه ابریشم (سیلک) و اطلسی است، به این نام خوانده می‌شود. این‌گونه از مرغ دارای ویژگی‌های عجیب متعددی است که عبارتند از پوست و استخوان‌های سیاه رنگ، لاله‌های گوش آبی‌رنگ، و پنج پنجه بر روی هر پا؛ در حالی که اغلب گونه‌های مرغ تنها چهار پنجه روی پا‌های خود دارند. این‌گونه از مرغ در اغلب نمایش‌های ماکیان و با رنگ‌های متنوع دیده می‌شوند. همچنین مرغ ابریشمی به سبب ویژگی‌های جسمی خاص خود، طبعی آرام و دوستانه دارند.

۲. پوست‌پر سوندا (Sunda Flying Lemur)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

این حیوان در واقع یک لمور (میمون پوزه‌دار ماداگاسکار) نیست و توانایی پرواز ندارد. ولی در عوض می‌تواند از روی درختان جهش کند. این حیوان گیاه‌خوار است و در طول شب فعالیت می‌کند و از قسمت‌های نرم گیاهان مانند برگ‌های جوان، گل‌ها و میوه‌ها تغذیه می‌کند. این حیوان را می‌توان در سراسر جنوب شرقی آسیا و دراندونزی، تایلند، مالزی و سنگاپور مشاهده کرد.

۳. سگ وحشی آسیایی (Dhole)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

سگ‌های وحشی آسیایی یا سگ‌های جنگلی که به نام «Dhole» نیز شناخته می‌شوند، جزو کمیاب‌ترین، مرموزترین و در معرض خطرترین گونه سگ‌سانان روی کره زمین هستند. این حیوانات بومی مناطق جنوبی و جنوب شرقی آسیا هستند. این سگ‌ها با دمی سیاه رنگ و پشمالو و بدنی قرمز رنگ به راحتی تشخیص داده می‌شوند. این حیوان گوشت‌خوار است.

سگ‌های جنگلی اجتماعی هستند و اغلب در دسته‌هایی که به بیش از ۲۰ حیوان می‌رسد به شکار می‌پردازند. سگ‌های جنگلی از موفق‌ترین شکارچیان به‌شمار می‌آیند. این حیوانات از گوزن٬ بز، آهو، خرگوش، موش، گاو، گاومیش و گراز تغذیه می‌کند. سگ‌های جنگلی حدود ۹۰ سانتی‌متر طول دارند و وزنشان بین ۱۵–۲۵ کیلوگرم است.

۴. بز کوهی مارخور (Markhor)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

بز کوهی مارخور یکی از گونه‌های بزرگ‌جثّه بز کوهی است که در شمال شرقی افغانستان، شمال پاکستان، کشمیر، جنوب تاجیکستان و جنوب ازبکستان زندگی می‌کند. این حیوان در معرض خطر انقراض قرار دارد و برآورد می‌شود که جمعیت آن در حیات‌وحش کمتر از ۲۵۰۰ رأس باشد. مارخور حیوان ملی پاکستان است و نامش را از زبان فارسی و به معنای خورنده مار گرفته است. طبق باور‌های محلی این جانور مار‌ها را کشته و آن‌ها را می‌خورد. این نوع بز ۶۵ تا ۱۱۵ سانتی متر تا شانه‌هایش طول دارد. وزن متوسط آن ۴۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم می‌باشد.

۵. میمون دماغ سربالا (Snub.nosed Monkey)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

میمون‌های دماغ سربالا از جمله موجودات شاخص در حیات وحش چین به شمار می‌روند. این میمون ها، بسیار مظلوم و غمگین به نظر می‌رسند و به دلیل رنگ و شکل زیبایی که دارند، مورد توجه بسیاری از مردم هستند. بینی و سوراخ‌های بینی این میمون به طرف بالا قرار گرفته که این شکل دماغ باعث می‌شود وقتی باران می‌آید قطرات آب مستقیم وارد سوراخ‌های بینی میمون شود و جانور شروع به عطسه کردن می‌کند. متاسفانه امروزه این میمون‌ها به دلیل از بین رفتن زیستگاهشان، در معرض خطر انقراض قرار دارند.

۶. سگ راکون (Raccoon Dog)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

تانوکی یا سگ راکون، حیوان بومی شرق آسیاست که معمولا مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد، اما این حیوان در فرهنگ ژاپنی دارای جایگاه قابل توجهی است. با اینکه شکل ظاهری تانوکی‌ها شبیه به راکون‌هاست، اما آن‌ها متعلق به خانواده سگ‌سانان همچون گرگ‌ها و روباه‌ها هستند. سگ‌راکون به همراه روباه خاکستری آمریکای شمالی تنها سگ‌سانی است که توانایی بالا رفتن از درخت را دارد. راکون‌سگ همه چیزخوار است و از جوندگان کوچک، دوزیستان، ماهیان، خرچنگ، حشره ها، لاشه، گیاهان و میوه‌ها تغذیه می‌کند.

۷. گرگ یالدار (Maned Wolf)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

گرگ یال‌دار بزرگترین گونه سگ‌سانان در آمریکای جنوبی است. چهره‌شان شبیه به گرگ، پا‌هایی بلند و کشیده، چون روباه‌هایی قد بلند و گوش‌هایی باریک و ترسناک دارند. گرگ یالدار بلند قدترین سگ‌سان وحشی به حساب می‌آید. رنگ قهوره‌ای مایل به نارنجی این جانوران بر ابهتشان می‌افزاید و پا‌های سفید و سیاهشان گویا کفش‌هایی زیبا و فاخر هستند.

آن‌ها بویی از خود بر جا می‌گذارند که نشان‌گر قلمروشان باشد و به کسی اجازه‌ی ورود به آن را نمی‌دهند. گرگ‌های یالدار، گوشت‌خوار هستند و برای بقا به شکار می‌پردازند. طعمه‌های مورد علاقه‌ی آن‌ها پستان داران کوچک (خرگوش و دیگر جوندگان)، پرنده، ماهی و… است.

۸. گرنوک (Gerenuk)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

گرنوک یا غزال والر یک گونه‌ی گردن دراز از خانواده‌ی بز‌های کوهی می‌باشد که در بیابان‌های شرق آفریقا و خار‌های خشک بوته‌زار‌ها زندگی می‌کند. کلمه‌ی گرنوک از زبان سومالیایی می‌آید و به معنی گردن زرافه‌ای می‌باشد. گرنوک‌ها سر نسبتا کوچک، اما چشم‌ها و گوش‌های بزرگی دارند. آن‌ها با ایستادن بر روی پا‌های عقبی خود و بالا کشیدن گردنشان امکان آن را بدست می‌آورند که به شاخه‌های بالاتر درختان نیز دسترسی پیدا کنند.

۹. مرغ مگس خوار سلطنتی (Amazonian Royal Flycatcher)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

مرغ مگس خوار سلطنتی آمازون پرنده‌ای است بومی قاره آمریکا که در جنگل‌ها و بیشه زار‌های آمازون یافت می‌شود. طول این پرنده حدود ۱۶ سانتیمتر می‌باشد و تاجی رنگارنگ روی سر آن‌ها وجود دارد. آن‌ها لانه‌های بزرگی (گاهی به طول ۱۸۰ سانتیمتر) در قسمت‌هایی که نزدیک آب است می‌سازد. این لانه‌ها بر روی آب آویزان مانده و باعث می‌شود دست پستانداران شکارچی به آن نرسد. این پرنده شهد و مایع شیرین درون گل‌ها را می‌نوشد و حشرات ریز را شکار می‌کند.

۱۰. غزالک گورخری (Zebra Duiker)

حیوانات عجیب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

غزالک گورخری یک بز کوهی کوچک است که در آفریقا و بیشتر در ساحل عاج یافت می‌شود. پوست آن‌ها به رنگ طلایی یا قرمز قهوه‌ای با نوار‌های سیاهی همانند گوره خر است. طول این حیوانات به ۹۰ سانتیمتر می‌رسد و وزن آن‌ها ۲۰ کیلوگرم است. غزالک گورخری در جنگل‌ها زندگی می‌کنند و از برگ‌ها و میوه‌های درختان تغذیه می‌کنند. این حیوانات از عجیب‌ترین کوجودات کره زمین محسوب می‌شوند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت