کد خبر : 2019
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 14:59

دربی سرخابی‌ها یکی از مهم‌ترین بازی‌های جهان است/ انتشار قراردادها قبل از شهرآورد یک شیطنت و خیانت بود/ برای فوتبال مالکانه به تمرین و زمان زیادی نیاز داریم

دربی سرخابی‌ها یکی از مهم‌ترین بازی‌های جهان است/ انتشار قراردادها قبل از شهرآورد یک شیطنت و خیانت بود/ برای فوتبال مالکانه به تمرین و زمان زیادی نیاز داریم

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر استقلال تهران از هفته نوزدهم مسابقات لیگ برتر (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: یک بازی ویژه در پیش داریم، پرسپولیس و استقلال همیشه یکی

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر استقلال تهران از هفته نوزدهم مسابقات لیگ برتر (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: یک بازی ویژه در پیش داریم، پرسپولیس و استقلال همیشه یکی از بزرگترین دربی‌های جهان را برگزار می‌کنند. مسابقه فردا یکی از مهم ترین بازی‌های فوتبال در آسیا و حتی جهان است که مورد توجه اهالی فوتبال قرار می‌گیرد.

وی افزود: پرسپولیس در چند بازی گذشته فوتبال خوبی را ارائه کرده و هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ روانی توانسته به شرایط مطلوبی برسد. ما بازیکنان باغیرتی داریم که در شرایط حساس برای تیم‌شان می‌جنگند و مطمئناً فردا نیز چنین کاری را تکرار خواهند کرد.

گل‌محمدی تصریح کرد: بازیکنان ما ذهنیت خوبی دارند انگار که برنده به دنیا آمده‌اند. امیدوارم فردا شاهد بازی خوبی از طرف هر دو تیم در ورزشگاه باشیم. امیدوارم هواداران از بازی لذت ببرند و هواداران پرسپولیس شادتر باشند.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه انتشار ارقام قرارداد بازیکنان در آستانه دربی باعث شده روحیه بازیکنان خراب شود، عنوان کرد: فردا بازی مهمی داریم و ترجیح می‌دهم در مورد این بازی صحبت کنم اما انتشار قرارداد بازیکنان آن هم در آستانه دربی یک شیطنت و خیانت بود. فقط در همین حد می‌توانم در این مورد صحبت کنم. این اتفاق کار درستی نبود، البته بازیکنان مشکلی ندارند و از نظر ذهنی بسیار قوی هستند و این مسئله تأثیری در کارشان نخواهد داشت. آنها مشکلات بزرگتری را هم تجربه کردند و از آن سربلند بیرون آمدند.

گل محمدی در مورد اینکه بازی‌های تیم شما در پرسپولیس مثل قبل مالکانه نیست و این مسئله تغییر خواهد کرد یا نه، گفت: برای فوتبال مالکانه به تمرین و زمان زیادی نیاز داریم. ما فقط مدت کمی فرصت داشتیم و باید بازی‌های تدارکاتی خوبی انجام بدهیم که فقط دو هفته فرصت داشتیم و با این زمان نمی‌توانستیم به دنبال فوتبال مالکانه باشیم. به همین دلیل من سعی کردم همان قابلیت‌های بازیکنان از دست نرود و دغدغه‌های مهمتری داشتیم. آنچه که مهم است اینکه بتوانیم از تمام ظرفیت خود استفاده کنیم و قابلیت‌های خودمان را اجرا کنیم و بعدا می‌توانیم به اجرای فوتبال مالکانه بپردازیم.

سرمربی قرمزپوشان در خصوص اینکه وحید امیری و مهدی ترابی چه تأثیری در مسابقه فردا خواهند داشت و چرا در بعضی از مواقع این دو بازیکن درخشش فصل گذشته را ندارند، بیان کرد: ترابی و امیری معمولا در بازی‌ها جابجا می‌شوند و اگر دقت کرده باشید، امیری در پست وینگر چپ بازی می‌کند که حتی مقابل تراکتور گلزنی کرد و پاس گل داد. از آن سو، مهدی ترابی هم تأثیرگذار است و در جناح راست عملکرد خوبی داشته و معمولاً در چنین مسابقاتی ممکن است آنها جای خود را با هم عوض کنند.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه آیا ممکن است فردا از استوکس استفاده کند، گفت: این بازیکن از نظر آمادگی شرایط خوبی ندارد و فکر می‌کنم دو سه هفته‌ای زمان ببرد تا او به شرایط آرمانی برسد. اما فردا با ما هست و اگر لازم باشد از او استفاده می‌کنیم.

گل‌محمدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از عملکرد اوساگونا در یکی دو بازی اخیر رضایت دارد یا خیر، افزود: اوساگونا در یکی دو بازی بیشتر برای ما به میدان نرفته و رفته رفته بهتر می‌شود. او در بازی دوم عملکرد خوبی داشت و هر چه در شرایط مسابقه قرار بگیرد بهتر می‌شود.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه آیا آن ۵۰ درصدی که مدیران وعده داده بودند قبل از دربی به حساب کادر فنی و بازیکنان واریز می‌شود پرداخت شده یا خیر، بیان کرد: قرار بود چنین اتفاقی بیفتد ولی فعلا پیامکی برای واریز برای ما نیامده است.

گل محمدی در مورد کنترل دوپینگ در مسابقات لیگ برتر و همچنین دربی گفت: این مسئله‌ای است که باید بررسی شود و همیشه روی این‌جور موضوعات حساسیت وجود داشته است. من مطمئن هستم این حساسیت فردا هم وجود خواهد داشت و مطمئنا فردا کارشناسان دوپینگ در استادیوم حاضر خواهند بود.

خبرنگاری پرسید؛ پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر است و ممکن است فردا محتاط بازی کند و موقعیت خود را به خطر نیندازد، تفکر شما برای این مسابقه چیست؟ گل‌محمدی پاسخ داد: ذات دربی این است که همه دوست دارند آن را نبازند، همین مسئله باعث می‌شود که احتیاط در دستور کار قرار بگیرد و تیم‌ها برای گل نخوردن وارد زمین شوند، اما مسابقه فردا ویژه است و همه باید تمرکز زیادی داشته باشند. مطمئنا نوع بازی،‌ نتیجه را مشخص می‌کند، اما با نشانه‌هایی که وجود دارد، فردا شاهد یک بازی خوب هستیم و من قول می‌دهم که فردا تیم‌مان عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

گل‌محمدی در مورد اینکه فقط ۲۵ هزار بلیت برای بازی فردا فروخته شده و مشکلاتی برای بلیت فروشی وجود دارد، گفت: من دیشب فیلم بازی‌های دربی را نگاه می‌کردم واقعا دردناک بود که در بازی رفت صندلی‌های زیادی در ورزشگاه خالی بود، نمی‌دانم چرا این اتفاق برای دربی رخ داده؟ همچنین فیلم یک بازی قدیمی از دربی را دیدم که ۲ بر یک پیروز شدیم و گل آن را هم خودم زدم و صد هزار تماشاگر در ورزشگاه وجود داشت. قطعا با حضور تماشاگران حس و حال خاصی در ورزشگاه ایجاد می‌شود. بدون حضور تماشاگران این حس و حال از بین می‌رود. لازم است این مسئله کارشناسی شود که چرا این اتفاق افتاده است؟

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: همه جای دنیا می‌خواهند ورزشگاه پر از تماشاگر باشد، اما اینجا برعکس عمل می‌کنیم. باید این مسئله را کارشناسی کنند که چرا این اتفاق افتاده است. زیبایی‌های فوتبال را از آن می‌گیرند. این فوتبال برای تماشاگران است، برای لذت بردن آنها، نه فقط برای اینکه مسابقات انجام شود. هواداران باید از فوتبال لذت ببرند و انرژی خود را در ورزشگاه تخلیه کنند. مردم دیدن فوتبال را از نزدیک دوست دارند.

گل محمدی در مورد اینکه فردا بشار رسن در ترکیب حضور دارید یا نه، گفت: ۲۴ ساعت صبر کنید همه چیز مشخص خواهد شد.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه دیاباته فردا غایب است و نظر شما در این مورد چیست، گفت: من زیاد در مورد بازیکن حرف نمی‌زنم.

گل محمدی در مورد اینکه مجیدی گفته ما قوی‌ترین تیم لیگ هستیم و شکست‌ناپذیریم، افزود: استقلال قطعا یکی از تیم‌های خوب لیگ برتری است و بازی‌های اخیر این تیم را دیده‌ایم. استقلال در چند سال اخیر نتوانسته پرسپولیس را شکست بدهد و این مسئله باعث شده از نظر روحی و روانی تحت فشار باشد. ما از این مسئله استفاده می‌کنیم و با تمرکز و تلاش به دنبال برد هستیم و امیدوارم که بازی خوب و جذابی از کار درآید.

گل‌محمدی در مورد اینکه در گذشته مقابل استقلال بازی‌های خوبی داشتیم و این تیم را شکست داده‌ایم، عنوان کرد: صحبت در مورد گذشته وقت تلف کردن است، فقط از هواداران می‌خواهم که با حضور پرتعدادشان انرژی مثبت به تیم بدهند. اصلی‌ترین دلیل موفقیت پرسپولیس در این چند سال اخیر حمایت هواداران بوده است. قول می‌دهم با تمام مشکلاتی که وجود داشته و دارد فردا با تمام توان برای برد به میدان برویم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت