کد خبر : 5283
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 بهمن 1398 - 14:07

دردسر قدبلندها در ژاپن به روایت این‌ عکس‌های جالب

دردسر قدبلندها در ژاپن به روایت این‌ عکس‌های جالب

متوسط قد مردان در آلمان ۱۸۰ و در ژاپن ۱۷۰ است. به همین دلیل سفر به ژاپن برای قدبلند‌های آلمانی رنج آور خواهد بود. یک مرد آلمانی ۲۹ ساله به نام یوهان که وبلاگی درباره سفر به ژاپن دارد، به مشکلاتی پرداخته که قد‌بلند‌ها در ژاپن با آن مواجه هستند. از آن‌ جمله؛… شاید جغرافیای

مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

متوسط قد مردان در آلمان ۱۸۰ و در ژاپن ۱۷۰ است. به همین دلیل سفر به ژاپن برای قدبلند‌های آلمانی رنج آور خواهد بود. یک مرد آلمانی ۲۹ ساله به نام یوهان که وبلاگی درباره سفر به ژاپن دارد، به مشکلاتی پرداخته که قد‌بلند‌ها در ژاپن با آن مواجه هستند. از آن‌ جمله؛…

شاید جغرافیای ایالات متحده یا آب و هوای مناطق آن یا مزارع پنبه گسترده در غرب میانه یا بیابان‌های نوادا، آریزونا و یوتا، بر این واقعیت تأثیر بگذارد که آمریکایی‌ها همه چیز بزرگ را دوست دارند: ماشین‌های بزرگ، وعده‌های غذایی بزرگ و خانه‌های بزرگ.

از سوی دیگر، برعکس این ‌را در ژاپن داریم که ۱۲۶ میلیون تن در چهار جزیره اصلی با فضای تنگ و باریک زندگی می‌کنند. ژاپنی‌ها آموخته اند در انتخاب و طراحی هر چیزی مقتصد عمل کنند؛ خواه در زمینه فن‌آوری باشد و یا در خانه. ممکن است هنگام سفر به این کشور مشکلاتی ایجاد شود و سر‌های مسافران به در‌های کوتاه برخورد کند و یا در هنگام دوش گرفتن دچار دردسر شوند و برخی هم این مشکل را حین نشستن در صندلی‌های قطار پیدا کنند.

متوسط قد مردان در آلمان ۱۸۰ و در ژاپن ۱۷۰ است. به همین دلیل سفر به ژاپن برای قدبلند‌های آلمانی رنج آور خواهد بود. یک مرد آلمانی ۲۹ ساله به نام یوهان که وبلاگی درباره سفر به ژاپن دارد، به مشکلاتی پرداخته که قد‌بلند‌ها در ژاپن با آن مواجه هستند. از آن‌ جمله؛

سر شما به اشیا برخورد می‌کند: وقتی قد شما از حد متوسط ​​بیشتر باشد اغلب باید حواستان به در‌های کوچک باشد، به خصوص در استان‌هایی مانند هیگاشی چایا. همیشه باید به یاد داشته باشید که ممکن است به دلیل بلندی قد، سرتان به چیزی یا جایی اصابت کند. یوهان مسافر آلمانی می‌گوید: یکی از جا‌های پُر برخورد ایستگاه قطار است، زیرا تقریباً به تراز سرم چسبیده است. من تقریباً ۵ بار در هر سفر با آن تصادف کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که باید بیشتر دقّت کنم.

وسایلی که اندازه شما نیستند: در ژاپن خیلی چیز‌ها در سایز شما وجود ندارد، البته پیدا کردن لباس و کفش مناسب کار سختی نیست، اما اشیایی که مشترک هستند مثل دمپایی حمام، میز غذاخوری، صندلی و روشویی‌ها برای آدم‌هایی با حجم کوچک طراحی‌ شده‌اند و شما را به عنوان یک فرد قد بلند دچار دردسر خواهند کرد. وقتی برای نخستین بار به خانه نامزدم رفتم، از اندازه میز و صندلی‌ها که بسیار کوچک بودند شگفت زده شدم، و خیلی جالب بود که خودشان از آن راضی بودند، خوشبختانه من هم پس از گذشت مدّت زمان اندکی به این وضعیت عادت کردم.

مردم دائم از اندازه قدتان می‌پرسند: همه در ژاپن از قدتان می‌پرسند، این در حالی است که در یک دهه گذشته در اروپا هیچ کسی این را از من نپرسیده است. در ژاپن از هر سه نفر یک نفر درباره قد من می‌پرسد، به خصوص زنان وقتی نامزد ژاپنی‌ام من را به آن‌ها معرفی می‌کند.

از بالا همه چیز را خواهید دید: وقتی شنبه شب در منطقه شینجوکو بیرون رفتم، اولین چیزی که به ذهنم رسید تعداد زیاد جمعیت بود و دومین موردی که متوجه شدم این بود که علی‌رغم جمعیت زیاد من می‌توانستم همه چیز را از آن بالا ببینم. قد من از همه بلندتر بود و هیچ صورتی روبه روی من قرار نداشت و با خودم گفتم: چه خوب بسکتبالیست‌ها همیشه همه چیز را همین شکلی می‌بینند! و من با خوشحالی راهم را ادامه دادم.

این تجربه یوهان بود، در این گزارش عکس‌های جالبی را از رنج آدم‌های قد بلند در سیاره ژاپن خواهید دید، اگر قدتان ۱۸۰ و بیشتر است فکر رفتن به ژاپن برای خوش‌گذرانی را از سرتان بیرون کنید!

مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱. ناپدری‌ام با دو متر قد هفته پیش به ژاپن رفته بود.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲. سفر یک‌قد‌بلند به ژاپن.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۳. قد من ۱۹۲، دو ماه در یک خانه سنّتی ژاپنی با ستون‌های چوبی فراوان زندگی کردم.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۴. وقتی می‌خواهید به جشن یا فستیوالی بروید موقع عکس‌انداختن حواستان را جمع کنید.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۵. از یکی از دوستانم خواستم تا از ما به علاوه میمون‌هایِ در حال استحمام ناگانو عکس بگیرد، نتیجه یک همچین چیزی شد.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۶. خلاصه سفر من به ژاپن به عنوان یک آدم با قد ۱۹۲.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۷. در ژاپن قدتان که بلند باشد، طعمه کوسه‌ها هم خواهید شد.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۸. سفر اخیر من به ژاپن.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۹. هر وقت ژاپن می‌روم نمی‌توانم با هیچ‌کسی مَچ شوم، به نظر شما چرا؟
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۰. در ژاپن قد بلند‌ها به اتّحاد می‌رسند.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۱. و باز هم از مشکلات قدبلندی در سرزمین آفتاب‌تابان.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۲. این‌جا می‌شود سقف را با دست بلند کرد.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۳. اگر قرار باشد سفر خود به ژاپن را در یک عکس خلاصه کنم، همین کافی‌است.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۴. ژاپن برای من ساخته نشده‌ است.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۵. یک شب در هتلی در ژاپن بودم و هشت بار سرم به چراغی که از سقف آویزان بود، خورد.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۶. سفر به ژاپن را خیلی دوست‌داشتم.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۷. از هتل‌هایش متنفرم!
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۸. سقف‌های پایین، یک نمای خیلی مرسوم در ژاپن است.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۹. یکی دیگر از مشکلات قد‌بلند‌ها در ژاپن
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۰. منِ قد بلند در ژاپن.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۱. یک‌شب خوب در توکیو.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۲. می‌دانستم قد بلندم، اما مردم ژاپن، من را به درک جدیدی از آن رساندند.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۳. من، برادر و خواهرم رفتیم ژاپن، متوسط قدمان ۱۸۰ تا ۱۸۲، وارد شدن به خانه‌ها برایمان سخت بود.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۴. وارد شدن به خانه‌های سنّتی ژاپن یکی از سخت‌ترین کار‌ها برای ما قدبلند‌هاست.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۵. یک گُنده در ژاپن.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۶. در ژاپن باید کنار بیایی.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۷. قطار‌های ژاپن و سختی‌های خاصّ خودش.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۸. من و گردنم زیر دوش‌حمام‌های ژاپن اصلاً خوشحال نبودیم.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۹. قد ۱۸۲ یعنی یک چالش بزرگ در ژاپن.
مشکلات قدبلندها در ژاپن,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۳۰. پیامی به قدبلند‌های حاضر در ژاپن: من با قد ۱۹۲، رنج شما را می‌فهمم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت