کد خبر : 813
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 بهمن 1398 - 17:15

روایت جانشین وزیر دفاع از حضور ایران در میان ۵ کشور برتر دنیا در حوزه موشک‌های ضد زره/ ایران در حال گذر از تکیه بر صادرات نفتی است

روایت جانشین وزیر دفاع از حضور ایران در میان ۵ کشور برتر دنیا در حوزه موشک‌های ضد زره/ ایران در حال گذر از تکیه بر صادرات نفتی است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت دفاع، سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع در یادواره شهدای شهرک مسکونی شهید رجایی تهران و بزرگداشت شهید سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی با اشاره به چهل و یکمین سال حیات پربرکت انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، بالندگی جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف را مدیون

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت دفاع، سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع در یادواره شهدای شهرک مسکونی شهید رجایی تهران و بزرگداشت شهید سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی با اشاره به چهل و یکمین سال حیات پربرکت انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، بالندگی جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف را مدیون خون شهدا، جانبازان، رزمندگان و خانواده های معظم و معزز شهدا عنوان کرد و گفت: شهدای جمهوری اسلامی گنجینه های ارزشمند و ذخیره های معنوی این مرز و بوم هستند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی با خون هزاران شهید آبیاری  شده است افزود: اکنون انقلاب اسلامی به عنوان معجزه قرن بیستم و فتح الفتوح تاریخ این قرن به برکت خون شهیدان تثبیت و به درختی تنومند مبدل شده است.

جانشین وزیر دفاع روح و روان و انگاره‌های رزمندگان را رفتن به سوی لقاء الله عنوان کرد و گفت: با مرور سیره شهدا و عمل  به وصیت آنها می‌توان سره از ناسره را تشخیص داد و یقین پیدا کرد که حرکت آنها در مسیر صحیح اسلام و تعالی  بوده است.

سردار  تقی زاده با اشاره به حماسه آفرینی‌های سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزم وفادارش ابومهدی المهندس در مبارزه با تروریسم گفت: بنده از نزدیک شاهد  رشادت‌ها و دلاوری  و شجاعت آنها بودم و چیزی که بیش از هر چیز حاج قاسم را متمایز از دیگران می کرد ولایمتداری و ذوب در انقلاب اسلامی این شهید والامقام بود.

وی شهید حاج قاسم را یک قهرمان ملی  دانست و با بیان علت حضور میلیونی  مردم در تشییع این سردار سرافراز اسلام خاطرنشان ساخت: حاج قاسم به عنوان  یک انسان شجاع و آزاده ورای جهت گیری‌های حزبی  تنها در راه ولایت و اسلام قدم برداشت و همین ویژگی او را به عنوان سردار دلها در قلب  تک تک مردم جای داد.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران اسلامی در سال ۵۷ آمریکا را از سرزمین خود بیرون کرد گفت: انشالله خون شهید سلیمانی و همرزمانش زمینه‌ای برای خروج آمریکایی‌ها از منطقه خواهدبود.

 جانشین وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را برای متوقف کردن جهش علمی و توقف ارتقای قدرت بازدارنگی ایران اسلامی به کار بسته است افزود: به فضل الهی امت ایران اسلامی با مقاومت و ایستادگی و تحت رهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توطئه‌ها و دسیسه‌های  دشمن را خنثی  کرده‌اند و در آوردگاه‌های مختلف علمی و صنعتی و فرهنگی و اجتماعی از جمله حضور میلیونی در تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی از آزمون‌های الهی سربلند بیرن آمده‌اند.

سردار تقی زاده با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در طی این چهل و یک سال عمر با برکت انقلاب اسلامی تصریح کرد: ایران در زمینه توسعه صنعتی در دوران قبل از انقلاب رتبه شصت و چهارم را داشت و امروز  در جایگاه نوزدهم  جهان ایستاده است.

وی در زمینه خودکفایی و اقتدار دفاعی ایران گفت: ما قبل از انقلاب اسلامی  کاملا وابسته بودیم و صنایع دفاعی ما کاملا وارداتی بود  اما بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی به لحاظ توسعه صنایع نظامی در بین ۲۰۰ کشور دنیا در جایگاه بالایی ایستاده‌ایم.

جانشین وزیر دفاع در زمینه پیشرفت موشک های نقطه زن و سامانه های هوشمند پدافند هوایی در ابعاد  مختلف گفت: سامانه باور ۳۷۳ با ۱۲۰ کیلومتربرد و ۲۷ کیلومتر سقف پروازی به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای عرصه دفاعی بعد از انقلاب به شمار  می رود.

وی  ایران اسلامی را در تولید موشک‌های ضد زره جزو ۵ کشور برتر دنیا عنوان کرد و افزود: در ساخت انواع ماهواره ها و موشک های کروز  و سایر تسلیحات دفاعی راهبردی  کاملا با تکیه بر ظرفیت‌های بومی  به بالندگی و بلوغی در تراز انقلاب اسلامی دست یافتیم.

وی با بیان اینکه در زمان رژیم سابق در حوزه پزشکی دارای رتبه ۴۳ در جهان بودیم گفت: بعد از  انقلاب شکوهمند اسلامی تا کنون در بین ۱۰ کشور برتر دنیا در حوزه پزشکی و تولید دارو قرار گرفتیم.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه در حوزه کشاورزی قبل از انقلاب در رتبه سی ام قرار داشتیم افزود: ما در این زمینه نیز در دوران استقرار نظام جمهوری اسلامی تا کنون در بین ۱۰ کشور اول دنیا قرار گرفتیم.

وی جایگاه ورزش در ایران قبل از انقلاب  را  رتبه ۷۰ عنوان کرد و گفت: امروز در رتبه سیزدهم ورزش جهان در رشته های  مختلف ورزشی قرار داریم.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه قبل از انقلاب ورودی در عرصه هوا و فضا نداشتیم خاطرنشان ساخت: امروز جزو  ۸ کشور برتر دنیا در عرصه فناوری های فضایی هستیم.

جانشین وزیر دفاع ورود به عرصه نانو تکنولوژی را یک عرصه بسیار مهم در پیشرفت و توسعه هر کشور عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این عرصه جزو ۵ کشور برتر دنیا است.

وی با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب ۸۲ درصد درآمد کشور بر پایه صادرات نفتی بوده است گفت: امروز این رقم به کمتر از نصف رسیده است و بودجه سال ۹۸ و ۹۹ تنها ۳۱ درصد وابسته به صادرات نفتی است و جمهوری اسلامی در حال گذر از تکیه بر صادرات نفت است.

وی توسعه راه ها، مترو، حمل و نقل، افزایش ظرفیت بنادر و مسکن را از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی در ایران برشمرد و گفت: ذکر این موارد با اسناد و بازگو کردن برای مردم قطعا  می تواند نقشه دشمنان در ایجاد فاصله بین مردم و نظام و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی را خنثی کند.

سردار جلالی: معامله قرن می‌تواند عمر رژیم صهیونیستی را کوتاه کند

سردار غلامرضا جلالی، در واکنش به طرح معامله قرن اظهار کرد: فارغ از رویاپردازی‌های آمریکایی‌ها برای تقویت دولت اسرائیلی در اراضی اشغالی فلسطین تحت عنوان معامله قرن که حتی تعجب محافل تخصصی رژیم صهیونیستی را در پی داشته است واقعیت‌‎های میدان حاکی از آن است مسیر تحولات آتی جنوب غرب آسیا به نفع ملت فلسطین و کاملا عکس منافع رژیم صهیونیستی به پیش می‌رود.

به نوشته ایسنا، وی ادامه داد: جغرافیای مقاومت روز به روز درحال توسعه است، ضدیت با آمریکا صرفاً دیگر در شعارهای مردمی خلاصه نمی‌شود و مسئولان کشورهای خاورمیانه این مخالفت را در بیان و زبان خود نمایش می‌دهند، بیداری اسلامی رو به ازدیاد است و قدرت آمریکا به‌عنوان اصلی‌ترین حامی رژیم صهیونیستی در معادلات بین‌المللی روبه افول گذاشته است.

جلالی با بیان اینکه ایران به عنوان اصلی‌ترین بازیگر مناقشه آزادسازی اراضی اشغالی، درحال گذار به سطح جدیدی از قدرت مبتنی بر مولفه‌های نظامی، سیاسی، علمی، اقتصادی و اجتماعی در گام دوم انقلاب است تاکید کرد: رژیم اشغالگر قدس از نظر ساختار سیاسی و اجتماعی در شکننده‌ترین وضعیت خود از ابتدای غصب سرزمین‌های فلسطین قرار دارد و بحران‌های داخلی آن روزبه روز عمیق‌تر می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان گفت: در چنین شرایطی به نظر می‌رسد حماقت ترامپ به مثابه روشن کردن کبریت در انبار باروتی است که می‌تواند عمر رژیم صهیونیستی را کوتاه‌تر از آنی کند که حتی ما پیش‌بینی می کنیم. زیرا این قرن، قرن فلسطین است.

۲۱۷۲۱۷

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت