کد خبر : 659
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 بهمن 1398 - 12:57

روزنوشت| شور فرهاد، عقل یحیی

روزنوشت| شور فرهاد، عقل یحیی

خبرورزشی/ اردشیر لارودی؛ دربی‌بازان، نخبه‌های لیگ برترند! برای استفاده تمام‌عیار از فرصتی که برگزاری شهرآورد، در اختیارت می‌گذارد، باید صاحب ویژگی‌های به راستی ویژه‌ای بود!‌نمی‌شود «دربی‌باز» نباشی و قدر و قیمت این بازی مخصوص را بشناسی و به‌جاآورنده این موقعیت باشی!‌نمی‌شود، برای حضور در این میدان، دل توی دلت نباشد و بتوانی حق این فرصت

خبرورزشی/ اردشیر لارودی؛ دربی‌بازان، نخبه‌های لیگ برترند! برای استفاده تمام‌عیار از فرصتی که برگزاری شهرآورد، در اختیارت می‌گذارد، باید صاحب ویژگی‌های به راستی ویژه‌ای بود!‌
نمی‌شود «دربی‌باز» نباشی و قدر و قیمت این بازی مخصوص را بشناسی و به‌جاآورنده این موقعیت باشی!‌
نمی‌شود، برای حضور در این میدان، دل توی دلت نباشد و بتوانی حق این فرصت را ادا کنی!
شهرآورد، بازیکنان خاص خودش را لازم دارد تا «مسابقه ویژه» را خوب و‌تر و تمیز از آب درآورند! شهرآورد‌ها را نباختن، می‌طلبد تا بازیکنان تیزهوش و فوتبالیست‌های خوش‌روحیه‌تری داشته باشی! و شهرآورد‌ها را تیمی می‌برد که از این ثروت و از این دارایی خود، به شرط برخوردار بودن، مشروط به داشتن چنین بازیکنانی که حرکات زایدشان بسیار اندک است و در خدمت تیم بودن‌شان، در حداکثر!
حالا شما ببین پرسپولیس، چند نفر از این مردان کلیدی دارد و استقلال چند نفر!
حالا، شما ببین نفرات حاضر و مردان غایب پرسپولیس و استقلال، برای این بازی که شبیه بقیه بازی‌ها نیست و تأثیری بزرگ‌تر در جمع‌بندی پایانی تک‌تک نبرد‌های لیگ نوزدهم دارد!
و حالا، شما دارایی‌های پرسپولیس را، مقایسه کن با نداری‌های استقلال و داشته‌های استقلال را، در ترازو بگذار و بسنج که آبی‌ها داراترند یا قرمزها!
لیاقت میدانداری
هر دو بازی پیش از بازی خاص، سخت بود! هر دو حریف بازی قبل از شهرآورد، حریفان دردسرسازی بودند! نفت آبادان، با همه تماشاگرانش که باید چند برابر اینی باشند که هستند، البته اگر حق فوتبال آبادان به‌جا آورده شود! و صدالبته اگر قدر و منزلت فوتبال برزیلی آبادان به‌جا آورده شود! هنوز آبادان است و یک ورزشگاه قدیمی و کهنه و پر از خاطرات شیرین! هنوز آبادان است و زمینی که «یحیی» راست می‌گوید وقتی درباره‌اش می‌گوید:
سفت است این زمین! سخت است این چمن! و نمی‌درکند این فریاد را از ته دل که: هنرنمایی فوتبال آبادانی! هنر آیینی فوتبال آبادانی به مراتب بیش از این‌ها را می‌طلبد! طلبی درخور لیاقت! لیاقتی تاریخ‌دار و دیرینه!
استقلال در تهران، هم سوز سرما را از رو برد و هم غلبه کرد بر فوتبال پرفشار و «پرسینگ» بی‌امان تیم غیرخوزستانی نفت مسجدسلیمان! به نام، بچه‌های تارتار «وامدار» فوتبال مسجدسلیمانند! به عمل، به بازی، به استیل و به شیوه بازی، حرف دیگری را باید بر زبان آورد!
تارتار تیم خوبی درست کرده که در تهران هم دردسری برای استقلال می‌تواند به‌شمار آید! مهدی تارتار، عیار مربیگری «تازه‌مربی» فوتبال ایران را به محک می‌کشد! و تارتار، می‌پذیرد که تیم مجیدی، فرق دارد! می‌پذیرد که فوتبال مسجدسلیمان سخت دردسرساز است! باید فوتبال‌بلد بود تا برنده شد! باید سختکوش و نیز مهاجم بود تا بازنده نشد!
و فرهاد مجیدی، دست در دست استقلال، بازی پابه‌پا را مال خود کرد! فرهاد فقط نبرد، او از آمدن متفاوت مردان آینده هم سخن گفت! سخنی توأم با عمل! درست مثل یحیی که در آبادان همه امضا‌های لیاقت‌محوری خود را از چشم‌به‌راهان خود گرفت!
انتظار بزرگ از بازی بزرگ
رسیده‌ایم به پنج‌شنبه، ۱۷ بهمن ۹۸؛ رسیده‌ایم به روز همه روز‌های نیم‌سال دوم لیگ برتری‌ها، رسیده‌ایم به نودویکمین پیکار در دوئل‌های تن به تن! چه خواهد شد؟ یحیی چگونه می‌اندیشد؟ و افکار فرهاد، سر در کدام آبشخور می‌گذارد؟
از ترس مردن یا با شجاعت بازی کردن و بردن؟ سهم احتیاط چقدر است و قسمت بی‌باکی چه می‌شود؟
خونسردی عمیق گل‌محمدی فائق می‌آید یا آتش درون فرهاد مجیدی، لهیب می‌کشد؟ دونفره‌های استقلال، که یک پای همه‌شان، فرهاد است، قوی‌تر نشان خواهد داد یا زوج‌سازی یحیی با تک‌تک عناصر کارآمد تیمش!
چقدر با من موافقید که این بازی، «مربیانه»‌ترین بازی سال ۹۸ خواهد شد؟!
چقدر با این حرف همراهید که در همه صحنه‌های کلیدی، هم یحیی هست با تمام وجودش و هم فرهاد را می‌توان دید با تمام آتش درونش؟!
آری، آری! درون استقلال آتشی در حال بالا گرفتن است! و البته و یک هزار البته که خونسردی یحیی هم جنسی از آتش دارد!
لیگ نوزدهم، مسابقه‌ای بی‌سابقه را به انتظار نشسته است، خدا را چه دیدی، شاید هم بهترین بازی سال همین بازی شد!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت