کد خبر : 710
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 بهمن 1398 - 14:21

سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی رونمایی شد

سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی رونمایی شد

اقتصاد ایران: سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی، با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،در نخستین جشنواره «بیمارستان بهره ور» که روز دوشنبه با حضور وزیر و معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار

اقتصاد ایران: سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی، با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،در نخستین جشنواره «بیمارستان بهره ور» که روز دوشنبه با حضور وزیر و معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، از سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی رونمایی گردید.

سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی یک سیستم جامع و یکپارچه تصمیم‌یار مدیریتی و هوش تجاری است که در آن اطلاعات عملکردی بیمارستان‌ها از پایگاه‌های داده‌ای متنوع یکپارچه‌سازی و استاندارد شده و در قالب گزارش‌های عملکردی و داشبوردهای تخصصی در اختیار مدیران قرار می‌گیرد.

جامعیت، صحت، دقت و به هنگام بودن اطلاعات ویژگی منحصر به فرد این سامانه است که امکان برنامه‌ریزی و نظارت هدفمند بر توزیع و مصرف منابع، ارتقای بهره‌وری و بهبود کیفیت خدمات درمانی را فراهم آورده است.

به منظور فراهم آوردن امکان تجمیع اطلاعات، کدینگ فعالیت‌ها و اقدامات بیمارستانی استانداردسازی و در سامانه های مرتبط اعمال شده است. همچنین یکسان‌سازی کدینگ حدود ۸۰۰۰ قلم دارو و ۸۲ هزار قلم لوازم پزشکی تا کنون با موفقیت در سامانه HIS  بیمارستان ها اعمال شده است.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مهر سال ۱۳۹۶ تحلیل جامعی در زمینه وضعیت عملکرد بیمارستان‌های تحت پوشش انجام داد. نتایج این بررسی‌ها نشان داد که بیمارستان‌های دانشگاه از سطح بهره‌وری قابل قبولی برخوردار نیستند.

بهره‌وری پایین منابع انسانی، استفاده غیربهره‌ور از فضای فیزیکی، استفاده ناکافی از تخت‌های بستری و فضاهای درمانی، استفاده محدود و ناکارا از تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای، آشفتگی در مدیریت دارو و ملزومات پزشکی و فقدان اطلاعات جامع، به موقع و قابل اعتماد جهت تصمیم‌گیری از جمله چالش‌های بیمارستان‌ بود.

در این شرایط نیاز به نظام ارتقای بهره‌وری و برنامه‌های منسجم احساس شد و بر این اساس کمیته مدیریت بهره‌وری در ستاد دانشگاه و تمامی بیمارستان‌های تابعه تشکیل شد. ایجاد ساختار راهبری بهره‌وری در دانشگاه سرآغاز شکل‌گیری نظام جامع مدیریت بهره‌وری بیمارستان‌های دانشگاه بود.

اقدامات بنیادین این برنامه طی دو سال گذشته دستاوردهای ارزنده و بی‌سابقه‌ای برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و نظام سلامت کشور به ارمغان آورده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت