کد خبر : 66892
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 آذر 1399 - 16:23

صادقی: فکر می‌کردم با ورود مربیان جوان فضا عوض می‌شود ولی همان مسیر گذشته تکرار شده است/ فقط اعتراض کردن به داور را یاد گرفته ایم

صادقی: فکر می‌کردم با ورود مربیان جوان فضا عوض می‌شود ولی همان مسیر گذشته تکرار شده است/ فقط اعتراض کردن به داور را یاد گرفته ایم

سرمربی سایپا از رفتار همکارانش در سایر تیم‌ها انتقاد کرد. به گزارش ایلنا، ابراهیم صادقی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: پیش از هر چیز باید یادی کنیم از پرویز دهداری که یک مربی اخلاق‌مدار بود و برای خودش اصول داشت. باید قدر چنین انسان‌هایی را بدانیم و امیدوارم

سرمربی سایپا از رفتار همکارانش در سایر تیم‌ها انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، ابراهیم صادقی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: پیش از هر چیز باید یادی کنیم از پرویز دهداری که یک مربی اخلاق‌مدار بود و برای خودش اصول داشت. باید قدر چنین انسان‌هایی را بدانیم و امیدوارم این فرهنگ نیز از بین برود که حتماً یک نفر باید از میان ما برود که قدر او را بدانیم و او را بزرگ جلوه بدهیم. امیدوارم قدر آدم‌های بزرگ‌مان را حداقل در فوتبال بدانیم.


وی افزود: باید از صحبت‌های تکراری که هر هفته ما مربیان در نشست‌های خبری می‌زنیم و مواردی که به درد کسی نمی‌خورد، دست برداریم و اینجا صحبت‌های جدیدی کنیم. من فکر می‌کردم وقتی نسل مربیان جوان و جدید به فوتبال وارد شود، ما مربیان جوان بتوانیم فکری نوین وارد فوتبال کنیم، اما می‌بینم که همچنان در حال حرکت در مسیر گذشته هستیم‌.


سرمربی تیم فوتبال سایپا خاطرنشان کرد: اکنون دو هفته از لیگ را پشت سر گذاشتیم و کلی حاشیه داشتیم. باز هم می‌بینیم که با وجود تغییر نسل و حضور مربیان جوان، فقط هرکس سر و صدای بیشتری کند، بیشتر دیده می‌شود و نتیجه می‌گیرد. من سال گذشته به‌عنوان مربی‌ای که در دوران بازیگری‌ام سه بار به‌عنوان مرد سال اخلاق انتخاب شدم، به خاطر بازگو کردن این صحبت‌ها به کمیته اخلاق دعوت شدم و آنجا هم همین صحبت‌ها را مطرح کردم. این خیلی بد است که در فوتبال ما فقط نتیجه دیده می‌شود و کسی به دستاوردها کاری ندارد. ما فصل قبل نتیجه نگرفتیم، اما دستاورد داشتیم و در دو سال ۱۵ بازیکن رده‌های پایه سایپا را به تیم بزرگسالان آوردم که شاید قراردادهای ۲۰، ۳۰ میلیون تومانی داشتند، اما همین حالا برای رضایتنامه آنها دو میلیارد می‌دهند.


صادقی با ادامه انتقادهای خود و بیان این جمله که این تفکر باید از بین برود که هر کسی سر و صدای بیشتری کند، نتیجه می‌گیرد، یادآور شد: متاسفانه خیلی‌ها مثل من در حال ناامید شدن هستند که این کار را ادامه بدهند. هر کسی سر و صدا کند و هر کسی جنجال کند، تلویزیون نشانش می‌دهد و رسانه‌ها به او می‌پردازند. هر کسی هم کار خودش را انجام دهد، در تلویزیون و رسانه‌ها خبری از او نیست. هیچ رسانه‌ای درباره این صحبت نکرد که تیم سایپا در دو سال ۱۵ بازیکن از تیم‌های پایه خود وارد بزرگسالان کرد. بازیکن امید سایپا و کاپیتان تیم امیدمان سال گذشته بالای ۱۳ بازی برای تیم بزرگسالان در لیگ برتر انجام داد. متاسفانه کمتر به این مسائل می‌پردازند. همه تیم‌ها و مدیر عامل‌ها می‌خواهند تیم‌شان قهرمان شود، سهمیه بگیرد، اما چگونه و با کدام امکانات؟ هر تیمی یک‌ ظرفیتی دارد. این فشار را به مربیان وارد می‌کنند، مربیان عصبی می‌شوند، اما فوتبال برد و باخت دارد و ما باید بتوانیم خودمان را کنترل کنیم.


وی ادامه داد: باید سعی کنیم دستاورد داشته باشیم و پیشرفت در دستور کارمان باشد. باید بازیکنان‌مان پیشرفت کنند، درست است نتیجه هم اهمیت دارد و باید نتیجه بگیریم، اما تا وقتی که نتیجه دستاوردی نداشته باشد، چه فایده؟ الان در تیم‌های پایه هم نتیجه گرفتن اهمیت پیدا کرده است. به مربی امید و جوانان می‌گویند باید قهرمان شوی، اما اگر یک تیم امید قهرمان شود و بازیکن نسازد، به چه دردی می‌خورد؟ فکر می‌کنم کارمان را باید ریشه‌ای درست کنیم. در پایه‌ها باید بازیکن بسازیم و باشگاه‌ها باید موظف باشند که بازیکنان را وارد بزرگسالان کنند. امیدوارم این حاشیه‌ها و بیانیه نویسی‌ها تمام شود.


سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره حواشی مربوط به داوری گفت: چقدر می‌شود به داوری اعتراض کرد؟ ما باید از داوران‌مان حمایت کنیم. در شروع لیگ گفتم دستمزد داوران ما خیلی کم است و تا وقتی که داوری ما حرفه‌ای نیست، چه انتظاری داریم؟ داوری که ۶ صبح به اداره می‌رود، بعد از ظهر برای سوت زدن به زمین می‌آید، چه فایده‌‌ای دارد؟ داوران باید هر بازی حداقل ۴ میلیون دستمزد بگیرند، حرفه‌ای شوند و بعد توقع داشته باشیم. تیم سایپا سال قبل از داوری ضرر کرد و ۶ امتیاز در نیم فصل اول با اشتباه داوری از دست دادیم‌. تیم ما می‌توانست نهم باشد، اما در جدول سیزدهم شد. شاید من از سایپا اخراج می‌شدم و دیگر هم نمی‌توانستم مربیگری کنم. فدراسیون باید به این مسائل رسیدگی کند و ما مربیان جوان بتوانیم یکسری چیزها را تغییر دهیم‌. ما هم در همان مسیر گذشته می‌رویم و این خیلی بد است. امیدوارم بتوانیم تغییری در فوتبال ایران ایجاد کنیم و مسائلی که وقتی بازیکن بودیم از آنها به بدی یاد می‌کردیم، در دوران مربیگری خودمان از همان شیوه استفاده نکنیم.


صادقی درباره دیدار تیمش مقابل نساجی گفت: بازی خیلی سختی برای هر دو تیم خواهد بود. در زمین خودمان بازی می‌کنیم و سعی داریم نتیجه بگیریم. آنها تیمی بسیار با تجربه و خوبی دارند و کادرفنی جوان و خوبی روی نیمکت نساجی هستند که همه دوستان ما محسوب می‌شوند. روز بازی رقیب ما هستند و سعی داریم شکست‌شان دهیم، اما با هم دوستیم و نه الان و نه بعد از بازی، هیچ مشکلی با هیچکدام از مربیان نداریم. هر دو نیمکت تمام تلاش‌مان را برای دو تیم می‌کنیم.


وی افزود: تیم ما هوادار ندارد و باید بتوانیم در بازیکنان انگیزه ایجاد کنیم که بتوانند با انگیزه بالا بازی کنند و سه امتیاز را بگیریم. وقتش است که سازندگی تیم‌مان را که فصل قبل شروع کردیم، ادامه بدهیم و در کنارش بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. فکر می‌کنم نسبت به گذشته بهتر بازی می‌کنیم و اگر کارشناسان و رسانه‌ها بررسی کنند، می‌بینند ‌که فوتبال بهتری را برگزار می‌کنیم و تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد نتایج بهتری هم بگیریم.


سرمربی تیم فوتبال سایپا در ادامه با تشکر از روزبه شاه‌علیدوست، کاپیتان فصل گذشته تیمش که این فصل به تیم نساجی پیوست، گفت: روزبه از سال ۸۲ و در تیم‌های پایه سایپا با ما بود و فقط دو سال از سایپا رفت و دوباره برگشت؛ بازیکنی که از  رده جوانان وارد بزرگسالان شد. این فصل به خاطر شرایط خودش و سایپا بهتر بود از جمع ما جدا شود، اما یک روز به عنوان بازیکن متعصب سایپا به جمع ما بازمی‌گردد و او همیشه جایگاه خودش را دارد.


صادقی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم، مربوط به مدیریت مجموعه پاس قوامین است که با وجود اینکه می‌دانستند ما روز چهارشنبه در این استادیوم بازی داریم، چگونه اجازه دادند روز یکشنبه و در هوای بارانی یک بازی دیگر در این استادیوم برگزار شود. زمین ما خراب شده و قرار بود روز دوشنبه در این استادیوم تمرین تاکتیکی انجام بدهیم که نتوانستیم. واقعاً سوال دارم و از آنها سوال کردم. به شدت از مدیریت مجموعه پاس قوامین انتقاد دارم که منافع باشگاه سایپا را در نظر نگرفتند و زمین را سه روز قبل از بازی مهم ما در اختیار باشگاه دیگری قرار دادند. البته آنها می‌گویند که سازمان لیگ به این کار تاکید داشته، گفتند تاکید آقای سهیل مهدی بوده، اما من هیچ ایرادی از سازمان لیگ نمی‌گیرم و انتقادم از مدیران استادیوم دستگردی است که منافع باشگاه ما را در نظر نگرفتند. می‌شود هفته‌هایی که ما بازی خانگی نداریم و به شهرهای دیگر می‌رویم، زمین را به تیم‌های دیگر بدهند، اما وقتی ما سه روز دیگر بازی داریم، آن هم در این هوای بارانی زمین ما خراب شده و نتوانستیم تمرین تاکتیکی‌مان را انجام دهیم. فکر می‌کنم مدیرانی که به مجموعه‌های ورزشی وارد می‌شوند، حتماً باید ورزشی باشند،  همانطور که در باشگاه‌‌ها وارد می‌شوند. باید درک کنند که وقتی سه روز دیگر قرار است بازی خانگی یک تیم برگزار شود، زمین را در اختیار تیم و باشگاه دیگری قرار ندهند که زمین خراب شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت