کد خبر : 5548
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 بهمن 1398 - 20:16

فهرست عجیب ترین مسابقات دنیا؛ از زور آزمایی با گوش تا پرتاب تلفن‌همراه!

فهرست عجیب ترین مسابقات دنیا؛ از زور آزمایی با گوش تا پرتاب تلفن‌همراه!

در فهرست عجیب ترین مسابقات دنیا از زور آزمایی با گوش خواهید خواند تا پرتاب تلفن‌همراه ، بوکس زیر آب ومسابقه حمل شوهر! در کشورهای مختلف دنیا مسابقات گوناگونی برگزار می‌شود که بعضی از آن‌ها متناسب با فرهنگ محلی و بومی یک منطقه است و بعضی جهانی. چه تماشاگر باشید و چه شرکت‌کننده، مطمئناً روزی

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

در فهرست عجیب ترین مسابقات دنیا از زور آزمایی با گوش خواهید خواند تا پرتاب تلفن‌همراه ، بوکس زیر آب ومسابقه حمل شوهر!

در کشورهای مختلف دنیا مسابقات گوناگونی برگزار می‌شود که بعضی از آن‌ها متناسب با فرهنگ محلی و بومی یک منطقه است و بعضی جهانی. چه تماشاگر باشید و چه شرکت‌کننده، مطمئناً روزی به یادماندنی بابت حضور در یکی از این مسابقات خواهید داشت اما این موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که شما بیننده‌ مسابقه‌ای عجیب و غریب باشید که به فکر کمتر کسی رسیده باشد. برخی همیشه به دنبال تفاوت هستند و می‌خواهند خاص باشند. در کتاب گینس می‌توانید از این نوع افراد زیاد پیدا کنید. کسانی که به هر قیمتی می‌خواهند نفر اول باشند و نام‌شان در دنیا ثبت شود.

برخی کشورها هم در مسابقات، این تفاوت را نشان داده‌اند و هر سال مسابقه‌هایی را برگزار می‌کنند که با شنیدن نام آن‌ها چشمان‌تان از تعجب گرد می‌شود و احتمالاً خواهید پرسید، مگر می‌شود و اصلا چرا؟ مثلاً جایی در همین دنیا، تماشاگران شرکت‌کننده‌ای را تشویق می‌کنند که با سختی و مشقت مجبور است گیاه گزنه را بخورد یا کارهایی به مراتب عجیب تر انجام می دهد. دنیا پر از اتفاقات عجیب، شاید احمقانه و خنده‌دار است. مسابقات هم از این قاعده مستثنا نیست. در این پرونده می‌خواهیم چند نمونه از عجیب‌ترین مسابقات دنیا را معرفی کنیم، رقابت‌هایی که معلوم نیست چه کسی و چرا به فکرش رسیده و اصلا چطور به یک مسابقه تبدیل شده است؟

اتو کردن در شرایط غیرعادی

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

شرکت‌کنندگان دراین مسابقه که به آن‌ها «اتو زن» گفته می‌شود باید به همراه یک زیراتویی برای اتو زدن یک لباس به مکان‌های دورافتاده یا خطرناک بروند. این کار ممکن است در زیر آب، قله‌کوه، خودروی در حال حرکت، یک قایق کانو، میانه یک خیابان شلوغ یا حین اسکی، چتربازی یا اسنوبرد سواری انجام شود. آن ها از زمان شروع مسابقه، ۲۴ ساعت فرصت دارند تا همراه یک داور، این کار را انجام دهند و خلاقیت و توانمندی‌شان را با دیگر شرکت‌کنندگان به رقابت بگذارند.

کشتی با شست دست در رینگ

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

همان‌طور که از نام این مسابقه پیداست، برای انجام آن به یک رینگ نیاز است، رینگ بسیار کوچکی که فضایی به اندازه دو انگشت دارد. در این مسابقه دو شرکت‌کننده انگشتان شست خود را از جای مخصوصی که در رینگ وجود دارد، داخل آن می‌کنند. هر یک از شرکت‌کنندگان که قدرت بیشتری داشته باشد و بتواند شست طرف مقابل را به خاک بمالد، برنده است. همچنین در طول برگزاری این مسابقه یک داور به عنوان ناظر حضور دارد. البته گاهی اوقات در این مسابقه سه نفر هم می‌توانند با یکدیگر مبارزه کنند. در این بازی که مسابقات قهرمانی آن مرداد امسال برگزار شد، شرکت‌کننده‌ای که شست او به خاک مالیده نشود و آخرین نفر باقی مانده باشد، برنده میدان است. نکته جالب چنین مسابقاتی این است که پیش از آغاز هر راند، شرکت‌کننده‌ها شست‌های خود را گرم می‌کنند تا مبادا رگ به رگ شود. این مسابقه قانون خاص خود را دارد و هیچ خشونتی نباید صورت بگیرد و شعار برگزارکنندگان مسابقه این است که ما رقابت می‌کنیم اما با یکدیگر دعوا نداریم.

خوردن گزنه

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

گزنه گیاهی است که اگر با پوست شما برخورد کند، تا مدت‌ها باعث ایجاد خارش و درد بر روی پوست خواهد شد. حالا فرض کنید شرکت‌کنندگانی از آمریکا، استرالیا، ایرلندو … در مسابقه‌ای یک ساعته گزنه بخورند. این مسابقه طرفداران بسیاری دارد، طرفدارانی که معلوم نیست حاضر هستند به جای شرکت‌کنندگان گیاه گزنه را بخورند یا فقط هیجان این مسابقه را می‌پسندند و ترجیح می‌دهند بیرون از گود بایستند و این چالش عجیب و دردناک را نگاه کنند.

غلتاندن پنیر ۴ کیلویی

شاید اگر در شرایط عادی چند نفر را ببینید که به دنبال یک قالب پنیر می‌دوند، برای‌تان خنده‌دار باشد اما همین اتفاق در قالب مسابقه‌ای پرطرفدار هر سال در اوکراین انجام می‌شود. در این مسابقه یک قالب پنیر چهار کیلوگرمی را از بالای تپه به پایین می‌غلتانند و شرکت‌کنندگان شروع به دویدن به دنبال پنیر می‌کنند. سرعت حرکت قالب پنیر ممکن است به بیش از ۱۱۲ کیلومتر در ساعت برسد و شانس گرفتن آن بسیار کم است. به همین دلیل کسی که زودتر از بقیه به خط پایان برسد، برنده قالب پنیر می‌شود. حالا به نظرتان پذیرفتن خطرات دویدن روی سطح ناهموار تپه‌ها برای به دست آوردن یک قالب پنیر، ارزش دارد؟!

درآوردن زشت‌ترین شکلک

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

درآوردن شکلک‌های عجیب و غریب می‌تواند جزو یکی از تفریحات کودکان جلوی آینه یا بزرگ سالانی که هنوز کودک درون‌شان پویا و فعال است باشد اما تصور برگزاری مسابقه‌ای با این عنوان خنده‌دار است! هر سال در شهر بیل بائوی اسپانیا، مسابقه‌ای اجرا می‌شود که هدف آن انتخاب زشت‌ترین شکلک است. در این جشنواره شرکت‌کنندگان که بیشتر آن‌ها چهره‌های معمولی دارند خود را به زشت‌ترین و مسخره‌ترین شکل ممکن در می‌آورند تا بتوانند جایزه این مسابقه را دریافت کنند. از هر شرکت‌کننده خواسته می‌شود تا در مقابل هیئت داوران زشت‌ترین شکلک ممکن را اجرا کند. چپ کردن چشم‌ها، ایجاد بینی خوکی شکل، کج و معوج کردن دهان و لب‌ها و زبان   بیشترین حرکاتی است که از سوی شرکت‌کننده‌ها به اجرا در می‌آید و طبیعتا هم برنده نخواهند شد! این برنامه در بزرگ ترین جشنواره تابستانه این شهر برگزار می‌شود که ۹ روز به طول می‌انجامد و در پایان پس از رأی داوران به برنده آن جایزه اهدا می‌شود.

شلیک با لوله خودکار

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

لوله خودکار و شلیک دانه‌های ماش یا تکه کاغذ از درون آن، بیشتر ما را یاد دوران مدرسه و سوزش پس گردن و دانش‌آموزانی که یکی از تفریحات‌شان پرت کردن دانه‌ای کوچک از لوله خودکار بود و در این مردم آزاری استاد بودند، می‌اندازد اما هیچ‌کدام از ما حتی فکرش را هم نمی‌کردیم که همین کار، ورزشی پرطرفدار در قسمتی از دنیا باشد و مردم زیادی برای تماشا یا شرکت در این بازی کار و زندگی خود را رها کنند. این مسابقه بیشتر در چند روستای ایتالیا برگزار می‌شود. در این رقابت شما باید تعدادی نخود را به کمک وسیله‌ای مانند لوله خودکار به هدف مد نظر شلیک کنید. در گذشته از این راه برای شکار استفاده می‌کردند اما این روزها این کار تنها جنبه مسابقه دارد.

استخراج کرم از زمین

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

در این مسابقه محدوده‌ای ۳ مترمربعی از یک زمین در اختیار شرکت‌کنندگان گذاشته می‌شود و آن‌ها باید تلاش کنند در مدت ۳۰ دقیقه تا حد ممکن از درون زمین کرم استخراج کنند. رکورد جهانی این مسابقه متعلق به سوفی اسمیت ۱۰ ساله است که در مسابقات جهانی استخراج کرم در سال ۲۰۰۹، توانست ۵۶۷ کرم را تنها در نیم ساعت از زمین استخراج و نامش را در گینس، ثبت کند!

خام‌خوری آبزیان

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

درباره خام خوردن ماهی‌ها توسط چشم‌بادامی‌ها زیاد شنیده‌ایم اما آبزیان دیگر چطور؟ خام خوردن ماهی‌ها و دیگر آبزیان به استناد تاریخ از شرق به غرب رفته است اما هنوز هم کاری معمولی و متداول نیست. با این همه، چه بقیه مردم دنیا این روش خوردن آبزیان را دوست داشته باشند یا نه، کره‌ای‌ها خوشحال می‌شوند که شما را به خوردن چنین غذایی دعوت کنند. بازدیدکنندگان جشنواره مواد غذایی که در کره‌جنوبی برگزار می‌شود، اگر جرئتش را داشته باشند می‌توانند خوردن یک هشت‌پای زنده را تجربه و در این مسابقه که برای دیگر مردم دنیا بسیار چندش‌آور است، شرکت کنند.

حمل شوهر در مسیرهای سخت

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

زادگاه این مسابقه در فنلاند است اما این روزها در کشور های مختلفی برگزار می شود و طرفدار دارد. در این رقابت شما باید شوهر خود را روی شانه‌های‌تان سوار کنید و از مسیرهای صعب‌العبور مانند عبور از روی تخته سنگ‌ها، دریاچه و … بگذرید. این مسیرها می‌تواند برای بعضی بسیار آسان و برای بعضی‌ بسیار طاقت فرساباشد. در پایان، برنده به اندازه وزن همسر خود از جایزه تعیین شده به خانه می‌برد.

کشتی با انگشت‌های پا

دو شرکت کننده این مسابقه تلاش می‌کنند که انگشت‌های پای طرف مقابل را حداقل به مدت ۳ ثانیه زمین بزنند و روی زمین، نگه دارند. این مسابقه عجیب سه  راند دارد که ابتدا با پای راست و سپس با پای چپ انجام می‌شود. قدمت این مسابقه به سال ۱۹۷۶ بازمی‌گردد. در آن زمان گروهی از مردم ناحیه استفوردشایر در انگلیس در فکر مسابقه‌ای بودند که تنها خودشان بتوانند در آن برنده شوند! آن‌ها تصور می‌کردند چون پاهای قوی دارند، باید مسابقه‌ای را شروع کنند که فقط پا در آن دخیل باشد!

زورآزمایی با گوش

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

بازی با گوش یا گوش نگهدار یا هر چیزی که بشود این عمل عجیب را ترجمه کرد، نوعی مسابقه است که در آن زورآزمایی افراد به وسیله گوش انجام می شود. البته این بازی بسیار قدیمی است و حتی در ایران خودمان هم شاهد آن بوده‌ایم. در این بازی بازیکنان مقابل هم می‌نشینند و پاهای خود را به هم قفل می‌کنند. بازنده در این بازی از دو طریق مشخص می‌شود: یا طناب از گوشش می‌افتد(به اصطلاح در می‌رود) یا خود بازیکن شکست را می‌پذیرد. البته باید بدانید این بازی می‌تواند آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری را به غضروف گوش وارد کند. سردمدار برگزاری این مسابقات کشور هند است که میزبانی  رقابت‌هایی به نام المپیک این مسابقه را بر عهده دارد!

پرتاب تلفن‌همراه

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

اگر زمانی هوس کردید تلفن همراه خود را با تمام قوا به سمتی پرت کنید، کمی دست نگه دارید تا در مسابقه شهر ساونلینای فنلاند شانس خود را امتحان کنید. این مسابقه نخستین بار در سال ۲۰۰۱ میلادی برگزار شد و به سرعت محبوبیت زیادی به دست آورد. برگزارکنندگان این مسابقه ادعا می‌کنند که شرکت در چنین رقابتی به جمع‌آوری تلفن‌های فرسوده و همچنین به حفظ محیط‌زیست کمک می‌کند. شرکت‌کنندگان در سه گروه مردان، زنان و نوجوانان با یکدیگر مسابقه می‌دهند. پیرو این مسابقه ملی فنلاندی‌ها، به تازگی در آلمان، نروژ، فرانسه و  … هم مسابقات مشابهی برگزار می‌شود.معمولا جایزه برنده این مسابقه، سفر به یک تورنمنت بین‌المللی در فنلاند است.

تسلیم زنبورها شدن

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

در این رقابت که تصورش سخت و شاید نشدنی باشد، شرکت کننده باید نزدیک چند کندوی عسل بایستد و بدنش را به عطر و طعم مورد علاقه زنبورها آغشته کند. بعد از آن که زنبورها تمام بدن شرکت کننده را پوشاندند، رقابت رسما شروع می شود و برنده کسی خواهد بود که بتواند در مدت زمان یک ساعت بیشترین تعداد زنبور را روی بدن خود نگه دارد.

بوکس زیر آب   

عجیب ترین مسابقات دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

این مسابقه احتمالا مناسب کسانی است که می‌خواهند ورزش بوکس را شروع کنند اما علاقه‌ای ندارند که طعم مشت‌های محکم حریف‌شان را بچشند. مشت‌زن‌ها باید طی سه راند، به مدت یک دقیقه نفس‌شان را در زیر آب حبس کنند و در میانه راندها برای نفس گرفتن به سطح آب بیایند. باید همزمان هم برای نگه‌داشتن نفس خود تمرکز کنند و هم بکوشند مشت‌های محکمی روانه صورت حریف‌شان کنند. مشت‌هایی که در زیر آب قدرت بسیاری می‌خواهد. احتمالا مهم‌ترین نکته در این ورزش توانایی نگه‌داشتن نفس به مدت یک دقیقه است که اگر ورزشکاری زودتر از این زمان از آب بیرون بیاید، بازنده خواهد شد.

منابع: مشرق، باشگاه خبرنگاران‌جوان، نازوب، مجله مهر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت