کد خبر : 4841
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 بهمن 1398 - 0:23

مکتب سلیمانی چیست / تفکر بسیجی، تمام معادلات دنیا را به هم زد

مکتب سلیمانی چیست / تفکر بسیجی، تمام معادلات دنیا را به هم زد

به گزارش ایکنا از فارس، حسین اکبری، معاون دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی شامگاه یکشنبه، ۲۰ بهمن‌ماه در مراسم گرامیداشت اربعین شهادت سیدالشهدای مقاومت، حاج قاسم سلیمانی که در مسجد جامع دانشگاه شیراز برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا به خصوص سردار سلیمانی گفت: برای تبیین مکتب سلیمانی نیاز به بحث و کارهای پژوهشی و

به گزارش ایکنا از فارس، حسین اکبری، معاون دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی شامگاه یکشنبه، ۲۰ بهمن‌ماه در مراسم گرامیداشت اربعین شهادت سیدالشهدای مقاومت، حاج قاسم سلیمانی که در مسجد جامع دانشگاه شیراز برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا به خصوص سردار سلیمانی گفت: برای تبیین مکتب سلیمانی نیاز به بحث و کارهای پژوهشی و مطالعاتی و اقدامات گسترده‌ای داریم که بخشی از آن با گذشت زمان و در بستر تاریخ قابل تفسیر و تبیین است.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم به نقش سلیمانی اشاره کنیم ناگزیریم بشرایط زمان و وضعیتی که در آن زندگی می‌کنیم، را تبیین کنیم، گفت: قطعاً همه امامان و بسیاری از بزرگان دین به شهادت رسیدند و شهادت امام حسین(ع) یک ویژگی متفاوت دارد و دلیل تمایزش هم به خاطر شرایط زمانی و وضعیتی است که اسلام در دوران امام حسین(ع) داشت و به همین دلیل است که امام حسین(ع) را شفیع اکبر می‌نامند.

لزوم شناخت شرایط زمان برای تبیین مکتب سلیمانی

اکبری با تأکید بر اینکه اگر شرایط زمان را تبیین نکنیم، قطعاً نمی‌توانیم ارزش شخصیت سلیمانی و جبهه مقاومت را بفهمیم، به روند تحولات و شرایط بین‌المللی اشاره کرد و گفت:‌ نتیجه جنگ جهانی اول، فروپاشی امپراطوری عثمانی، تشکیل رژیم غاصب صهیونیستی ، اشغال فلسطین و نهایتاً تقسیم جهان اسلام بر اساس طرح سایکس پیکو و اشغال کل جهان اسلام به دست غرب بود.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: انگلیس، فرانسه و روسیه تمام کشورهای اسلامی را تقسیم کردند و در سال ۱۹۱۶ که طرح سایکس پیکو اجرا شد، عملاً یک کشور مستقل اسلامی در دنیا وجود نداشت و انگلیس به‌عنوان یکه‌تاز در جهان اسلام به ویژه در منطقه ما میدان را به دست گرفت.
وی ادامه داد: البته همان زمان انگلیسی‌ها با سعودی‌های امروز مذاکره کردند و گفتند که اگر به ما کمک کنید خلافت عثمانی را ساقط کنیم، شرایطی فراهم می‌کنیم که شما خلافت عربی را تشکیل دهید و متأسفانه سعودی این همکاری را با انگلیس کردند و بعد از آن هم نه تنها خبری از خلافت عربی نشد، بلکه تمام جهان اسلام تقسیم شد، به‌طوری که امروز آنچه از نقشه جهان اسلام می‌بینیم همه نقاشی و طراحی است که غربی‌ها برای ما طراحی کردند و به نحوی هم طراحی شد که هر کسی در طول تاریخ حاکم عراق یا کویت شود با هم اختلاف داشته باشند یعنی میان همه کشورهای اسلامی نقاط اختلاف گذاشتند تا هر زمان که این کشورها خواستند متحد شوند و از زیر سلطه انگلیس بیرون آیند، از این اهرم فشار استفاده کنند و اجازه ندهند که مسلمانان به استقلال دست پیدا کنند.
اکبری با بیان اینکه در جنگ جهانی دو دو قطب جهانی با محوریت مکتب کمونیسم و امپریالیسم تشکیل شد، گفت:‌ در آن زمان هیچ کشوری در دنیا نبود که مستقل باشد و حتماً تمام کشورها باید زیر سلطه یکی از این دو قطب‌ها می‌بودند و هیچ کشوری در دنیا نبود که از استقلال سیاسی برخوردار باشد.

اراده خدا، حاکمیت دین بر زمین است

دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: در چنین شرایطی هر دو قطب بزرگ جهان یعنی مکتب کمونیسم و امپریالیسم هر دو در یک نقطه اشتراک نظر داشتند و آن مخالفت و مبارزه جدی با دین بود و در یک چنین شرایطی امام ما متولد شد زیرا اراده خدا این است که دین خدا بر روی زمین حاکم باشد دینی که می‌تواند این مسئولیت سنگین را به عهده بگیرد.
وی با یادآوری اینکه امام اعلام کردند که آمریکا از شوروی بدتر و شوروی از آمریکا بدتر و انگلیس از هر دو بدتر است، گفت: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از روشنفکران می‌گفتند جمهوری ایرانی و یا دموکراتیک درست کنید اما امام راحل فرمودند جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر.
اکبری یادآور شد: همچنین افراد بسیاری گمان می‌کردند که وقتی ایران از زیر سلطه آمریکا بیرون برود، راهی جز روی آوردن به شوروی ندارد و منطق آن زمان این بود که بدون تکیه این دو قدرت نمی‌توان زندگی کرد اما انقلاب اسلامی به‌عنوان یک مکتب سوم در مخالفت با دو مکتب کمونیسم و امپریالیسم یا همان لیبرال دموکراسی امروز، به وقوع پیوست و نتیجه آن جنگ تحمیلی بود که دشمنان علیه ایران اسلامی شروع کردند.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی اضافه کرد: آنان گمان می‌کردند که ایرانی‌ها تجهیزات و تکیه‌گاهی ندارند و هیچ کشوری به آن‌ها در جنگ کمک نمی‌کند لذا تمام جنگ‌افزارهای مدرن نظامی و اطلاعاتی دنیا را به صدام دادند و ۸ سال نیز جنگ ادامه پیدا کرد اما اراده خدا بر این بود که این دین و مکتب زنده بماند.

اگر بسیج تشکیل نمی‌شد چه اتفاقاتی می‌افتاد

وی با یادآوری اینکه امام(ره) فرمود جنگ یک نعمت است و اگر نعمت جنگ نبود و بسیج تشکیل نمی‌شد، معلوم نبود امروز در دنیا چه اتفاقاتی می‌‌افتاد، گفت: بعد از این مرحله شوروی فروپاشید و آمریکا خوشحال بود و جهان را غنیمت خود می‌دانست و می‌گفت این حق طبیعی آمریکاست که بر جهان مسلط شود و احساس می‌کرد که به راحتی می‌تواند جهان اسلام را تسخیر کند.
اکبری بیان کرد: آمریکا برای اینکه کل جهان را تسخیر کند با تجربه تلخی که از انقلاب اسلامی داشت، اولین گامش را شروع کرد و طرح خاورمیانه بزرگ را مطرح کرد که کل جهان اسلام، خاورمیانه بزرگ است و این منطقه باید به لحاظ فرهنگی و اعتقادی استحاله شود تا مردم آنجا دست از اعتقاداتشان بردارند و در نتیجه دوباره کسی علیه غرب قیام نکند و این کار را شروع کردند و متأسفانه بسیاری از کشورهای اسلامی هم از این استقبال کردند.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه عراق دروازه ورود به طرح خارومیانه بزرگ است، گفت: وقتی عراق را اشغال کردند گفتند که آمریکا جای عراقی می‌نشیند که تمام کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از او تبعیت می‌کنند و بر منطقه مسلط می‌شوند و حتی چین هم اگر بخواهد به‌عنوان قدرت نوظهور شود، آمریکایی‌ها نفت را ۳۰۰ دلار می‌کنند و در نتیجه جهان دهکده جهانی شد و آمریکا اعلام کرد که با جنگ پیش‌دستانه و پیشگیرانه هر جا بخواهیم وارد جنگ می‌شویم و سازمان ملل یک تشکیلات بیش نیست و این سازمان باید خودش را با ما هماهنگ کند نه اینکه ما با او هماهنگ شویم.
وی با تصریح اینکه در چنین شرایطی مقاومت در عراق شروع شد، گفت:‌ آمریکا از بعد از جنگ جهانی دوم از تنهایی جایی که به آن وارد شده بودند، خارج شدند، عراق بود و چنین چیزی دیگر سابقه نداشت که البته از عراق خارج شد و داعش را وارد کرد تا بعدها بگوید برای مبارزه با داعش وارد عراق می‌شود.

اولین شکست آمریکا در عراق

اکبری با اشاره به تقابل میان مکتب یا گفتمان مقاومت اسلامی و گفتمان نظام سلطه گفت: وقتی این طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا در جهان اسلام در مقابل مکتب مقاومت شکست خورد، آمریکا اولین شکست خود را در عراق خورد.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی گفت: عقلای غربی بر اساس شاخص‌ها و مؤلفه‌های مادی قدرت محاسبات را طراحی می‌کنند و گفتند که باید طرح خاورمیانه جدید را اجرا کنیم و در سال ۱۹۱۶ که طرح سایکس پیکو را اجرا کردیم و جهان اسلام را به ۵۲ کشور اسلامی تقسیم کردیم، اشتباه کردیم و باید دوباره جهان اسلام را اشغال کنیم و این‌ها را به ۲۰۰ کشور تقسیم کنیم تا واحد ملی آن‌ها ضعیف شود و هیچ کشوری قدرت ایستادگی و استقلال را نداشته باشد.
وی ادامه داد: غربی‌ها گفتند برای اینکه طرح خاورمیانه جدید را اجرا کنیم، باید حمله کنیم و ایران را از بین ببریم و اگر این کار کنیم دیگر مانعی سر راه ما وجود ندارد، از سوی دیگر گفتند اگر فردا به ایران حمله کنیم حزب‌الله با موشک اسرائیل را می‌زند و اگر این اتفاق افتاد تمام شرایط منطقه به هم می‌ریزد لذا گفتند طرح خاورمیانه جدید را با حمله به حزب‌الله آغاز می‌کنیم.
اکبری یادآور شد:‌ آمریکایی‌ها در سال ۲۰۰۱ افغانستان و در سال ۲۰۰۳ میلادی عراق را اشغال کردند و در سال ۲۰۰۶ میلادی به لبنان حمله کردند و گمان می‌کردند که اگر لبنان را اشغال کردند دیگر سنگرهای پراکنده مکتب اسلام و مقاومت قابلیت تجمیع ندارد و بعد از آن هم ایران را از بین‌ می‌بریم اما از آنجایی که اراده خداوند این بود که این مکتب بماند، حزب‌الله ایستاد و اسرائیل شکست‌ناپذیری که در ۴ جنگ بزرگ جهانی پیروز شده بود، را شکست داد و مجبور به عقب‌نشینی شد.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه وقتی اسرائیل طعم تلخ بزرگ‌ترین شکست را توسط کوچکترین جمعیت مسلمان چشید، معادله منطقه عوض شد، گفت: بعد از آن بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند این تفکری که حزب‌الله را پیروز و ایران را مقاوم کرد، اندیشه بسیجی است و این اندیشه هم ریشه در کربلا و عاشورایی دارد و در حقیقت این کربلا و عاشوراست که این ملت و مکتب را با تمام جهان متفاوت می‌کند.

تفکر بسیجی، تمام معادلات دنیا را به هم زد

وی با تصریح اینکه به واسطه این تفکر، معادلات همه به هم ریخت و تمام دکترین‌ها و تئوری‌ها و نظریه‌های کل عمر بشریت از ابتدا تا به امروز که همواره در حوزه‌های نظامی به آن استناد می‌کردند فرو ریخت، گفت:‌ آمریکایی‌ها ۱۵ آکادمی تشکیل دادند تا به لحاظ علمی علت شکست اسرائیل در مقابل حزب‌الله را بررسی کنند.
اکبری با یادآوری اینکه ارتش اسرائیل، مجهزترین ارتش دنیا بود و تمام پول‌های سعودی‌ها در اختیارشان بود، گفت: یک صف جهانی گسترده علیه حزب‌الله و ایران اسلامی شکست خورد و اگر بخواهیم عمیق وارد این مباحث شویم باید بگوییم این‌ها یک جنگ جهانی بوده است چون همه امکانات دنیا در اختیار آنان قرار داشت.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه بعد از این وقایع مشاهده کردند مسلمانان در کشورهای مختلف مثل تونس، مصر، یمن، لیبی، بحرین و غیره همه دارند بیدار می‌شوند،‌ گفت:‌ غربی‌ها گفتند که به یمن حمله می‌کنند و آن را اشغال می‌کنیم و امروز بعد از ۵ سال مشاهده می‌کنیم که یمن به اقتدار و توانایی رسیده است و همه دنیا باید به سعودی کمک کنند که از این باتلاق به گونه‌ای خارج شود.
وی به عملیات اخیر یمنی‌ها با عنوان بنیان مرصوص اشاره کرد که در آن قریب ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از خاک این کشور از اشغال سعودی‌ها آزاد شده است، گفت: سعودی‌ها در این عملیات بیش از ۴ هزار نفر کشته و زخمی دادند و کلی تجهیزات و امکانات نظامی آن‌ها از بین رفت و خداوند با تمام این وقایع می‌خواهد قدرت خود را به جهانیان نشان دهد و این مکتب انقلاب اسلامی است که از آن به مکتب سلیمانی یاد می‌کنیم.
اکبری یادآور شد: خداوند اسرائیل را با جهان اسلام تحقیر نمی‌کند بلکه با حزب‌الله که متشکل از چند جوان مؤمن بسیجی است، تحقیر می‌کند و عربستان سعودی را به عنوان ام‌القرای فساد که دارد تکفیری‌ها و هر جنایتکاری علیه اسلام را تقویت و حمایت می‌کند، با یمن تحقیر می‌کند و این قدرت و عظمت خداوند است که در یمن سعودی باید تحقیر شود.

آثاری که خون شهید سلیمانی داشت

دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در یک شرایط کاملا منفعلانه تصور می‌کردند که اگر سردار سلیمانی را شهید کنند، دیگر همه چیز تمام می‌شود، گفت: همه دنیا فکر می‌کردند بعد از امام انقلاب از بین می‌رود و آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها هم از این قضایا درس نگرفتند و گمان می‌کردند که اگر این شهادت‌ها را انجام دهند، مقاومت تمام شود ولی اراده خداوند خلاف همه این‌ها بود.
وی اظهار کرد: بعد از شهید سلیمانی امروز یمنی‌ها بزرگترین و موفق‌ترین عملیات را در حوزه مقاومت انجام دادند و سوریه اکنون دارد عملیات‌های موفق خود را انجام می‌دهد. آمریکایی‌ها معامله قرن را مطرح کردند تا فلسطین را اشغال کنند اما ملت فلسطین برای اولین بار در تاریخ با یکدیگر متحد شدند و در عراق هم همه ملت و مجلس و دولت متحد شدند تا آمریکا را اخراج کنند و در افغانستان هم اعلام کردند که آمریکا باید اخراج شود و همه این‌ها از برکات خون شهید سلیمانی است.
اکبری گفت: آمریکایی‌ها بعد از اینکه شهید سلیمانی را شهید کردند تهدید کردند که اگر ایران اقدام نظامی انجام دهد، ایران را بمباران می‌کنیم اما پایگاه عین‌الاسد مهم‌ترین پایگاه آمریکا در عراق با اطلاعات قبلی توسط ایران با موشک زده شد و آمریکایی‌ها توان مقابله با آن را نداشتند.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه آمریکا کشورهای پولدار منطقه خلیج فارس را متقاعد کرده بود که ما سیستم‌های ضدموشک داریم و آنقدر توانمندی بالایی داریم که اگر اراده کنیم می‌توانیم ظرف یک روز کل ایران را نابود کنیم، گفت: وقتی پایگاه عین‌الاسد زده شد آمریکایی‌ها دچار مشکل جدی در درون خودشان شدند و این بار ایران تهدید کرد که اگر اقدامی کنید یا هر کشوری به آمریکا کمک کند، بلافاصله پاسخ خواهیم داد.
وی با تصریح اینکه اسرائیل جنایتکار اعلام کرد که ما در عملیات ترور شهید سلیمانی هیچ نقشی نداشتیم در صورتی که همه چیز زیر سر اسرائیلی‌ها بود، گفت: قبل از این وقایع کسی جرأت نمی‌کرد به آمریکا حمله کند اما جمهوری اسلامی این کار را انجام داد.
اکبری بیان کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی، ملت عراق و ملت ایران همه قیام کردند بنابراین آمریکایی‌ها تا به امروز که هنوز چهلم شهادت آن سردار نشده است در همه زمینه‌ها باخته‌اند.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی با تأکید بر اینکه امروز به برکت خون این شهدا نفس می‌کشیم و عزت داریم،‌ گفت: ۷۰ سال پیش خجالت می‌کشیدیم که بگوییم کشور مسلمان هستیم زیرا غربی‌ها کشور ما را اشغال کرده بودند و تصمیم می‌گرفتند و برای آن حکومت تعیین می‌کردند. حدود ۵ میلیون متر مربع خاک کشورمان را تقسیم کردند و امروز چنان عزتمند شده‌ایم که امنیت جهان به عهده ماست.

اگر مکتب سلیمانی نبود، داعش با دنیا چه می‌کرد

وی با بیان اینکه دو سئوال در دنیا وجود دارد که باید پاسخ داده شود، گفت: اگر مکتب انقلاب اسلامی که امروز به‌عنوان مکتب سلیمانی در میدان عمل درباره آن بحث می‌کنیم، نبود شوروی فرو می‌پاشید جهان چه می‌شد و باید منصفانه قضاوت کرد. اگر تفکر بسیجی نبود و داعش می‌آمد جهان چه می‌شد؛ خیلی از کشورهای اسلامی اشغال می‌شدند.
اکبری اضافه کرد: یمنی‌ها بسیجی جنگیدند که پیروز شدند، سوریه زمانی که بسیجی جنگید، پیروز شد، عراقی‌ها وقتی حشدالشعبی آمد پیروز شدند و وقتی فاطمیون و زینبیون و حیدریون آمدند جبهه جنگ سوریه عوض شد و در حقیقت این تفکر بسیجی است که کل تئوری‌های نظامی دنیا را به چالش کشیده است بنابراین امروز ما ادعا می‌کنیم که اگر حرکت ما نبود، هیچ کشوری در دنیا از دست داعش در امان نبود و این امنیت را بسیج و اندیشه‌ها و مکتب ما به وجود آورد.
دبیرکل جبهه جهانی بیداری اسلامی با تأکید بر اینکه امروز افتخار داریم بگوییم که نه تنها ذلیل نیستیم، بلکه در اوج عزت به دنبال تأمین امنیت برای کل بشریت هستیم، گفت: سه تهدید و خطر جدی در دنیا وجود دارد که اولین خطر، نظام سلطه آمریکاست که از بالا به پایین به دنیا نگاه می‌کند و می‌خواهد کل دنیا را نابود کند، خطر دوم نظام‌نژاد پرست اسرائیل است که می‌خواهد خاورمیانه را اشغال کند و از نیل تا فرات را بگیرد و خطر سوم جریان تکفیری است و هر سه این خطرها کل بشر را تهدید می‌کند و پرچم افتخار مبارزه با این خطرات نیز به دست مکتب سلیمانی است.

ویژگی‌هایی که سردار سلیمانی را مجاهد فی‌ سبیل‌الله کرد

وی همچنین ۴ ویژگی اخلاص، صداقت، شجاعت و تبعیت از رهبری سردار سلیمانی را برشمرد و گفت: این ویژگی‌ها باعث شد تا سردار سلیمانی مجاهد فی‌سبیل الله شود و این همان مکتب و راه سلیمانی است و هر کسی این شاخص‌ها را داشته باشد، مجاهد فی‌ سبیل‌الله است و خداوند نیز از راه‌های خودش او را هدایت می‌کند و این همان راه سلیمانی است و نهایت آن هم دستیابی به پیروزی است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت