کد خبر : 6439
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 بهمن 1398 - 4:36

نامه آیت‌الله العظمی سبحانی به سردبیر روزنامه اطلاعات

نامه آیت‌الله العظمی سبحانی به سردبیر روزنامه اطلاعات

به گزارش ایکنا، متن نامه حضرت آیت‌الله سبحانی به سردبیر روزنامه اطلاعات به این شرح است: بسمه تعالی حضور محترم حجت الاسلام جناب آقای حاج سید محمود دعایی (دامت تأییداته) با اهداء سلام، و عرض تبریک به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن که سرآغاز حکومت اسلامی است. تصدیع می‌دهد: در روزنامه اطلاعات مورخ چهارشنبه ۱۶

نامه آیت‌الله العظمی سبحانی به سردبیر روزنامه اطلاعاتبه گزارش ایکنا، متن نامه حضرت آیت‌الله سبحانی به سردبیر روزنامه اطلاعات به این شرح است:

بسمه تعالی

حضور محترم حجت الاسلام جناب آقای حاج سید محمود دعایی (دامت تأییداته)

با اهداء سلام، و عرض تبریک به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن که سرآغاز حکومت اسلامی است.

تصدیع می‌دهد: در روزنامه اطلاعات مورخ چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ برابر ۱۰ جمادی الثانی ۱۴۴۱ شماره مسلسل ۲۷۴۹۳، صفحه ۳ گزارشی از نشست «مسأله فرهنگ» نقل شده و آقای حسن محدثی در این نشست چنین می‌گوید: ریشه اساسی شکاف بین فرهنگ واقعی و آرمانی ما در این است که الگوهای فرهنگی و رفتاری حاکم بر جامعه ما، اساساً در تضاد با عناصر فرهنگی ذاتی انسان ایرانی هستند و آنها را عموماً سرکوب یا نادیده می‌گیرند…

نیز می‌گوید: حال فرهنگ کلان ما بر اساس اخلاق، دین و عرف سرکوبگر، این موجود را منقاد می‌خواهد. او تصریح می‌کند: متأسفانه انسان ایرانی تحت سلطه اخلاقی است که فقط انسان‌های فرزانه و اسطوره ‌ی را برای او الگو می‌کند و به همین دلیل مجبور است خواسته‌ها و نیازهای طبیعی‌اش را سرکوب کند و در پایان توصیه می‌کند: باید انسان، تعیین‌گر زاده شود، انسانی که عشق، امر جنسی و…برایش تابو نباشد و بتواند برای خواسته‌ها و نیازهای خود تصمیم بگیرد.

فراز نخست از کلام او حاکی از آن است که رفتارهای حاکم بر جامعه ما که همان تربیت اسلامی است با عناصر فرهنگی ذاتی انسانی ایرانی در تضاد است یعنی در سرشت انسان ایرانی این نهفته است که رفتارهای اسلامی با فطرت او سازگار نیست و باید آنها را سرکوب کند.

آیا قوانین حاکم بر کشور ما که نشریات باید بر آن اساس حرکت کنند، اجازه نشر این افکار را می‌دهد؟ و رسماً بگوید رفتارهای حاکم بر جامعه با فرهنگ انسانی در تضاد است؟. وی در فراز دیگری پرده از عقیده خود برداشته و می‌گوید فرهنگ کلان ما بر اساس اخلاق، دین و عرف، سرکوب کر فرهنگی ذاتی انسانی ایرانی است!.

خواهشمند است در گفتار ایشان تأمل کنید چگونه دعوت به اباحی‌گری می‌کند و می‌گوید: باید انسان، تعیین‌گرزاده شود، انسانی که عشق، امر جنسی و… برایش تابو نباشد و بتواند برای خواسته‌ها ونیازهای خود تصمیم بگیرد. در خانه اگر کس است یک حرف بس است!

از حضرتعالی درخواست می‌شود اجازه ندهید این نوع مطالب ویرانگر اخلاق بدون نظارت چاپ شود، خود حضرتعالی افرادی را مشخص کنید که بر این مطالب نظارت کنند. امروز فساد و دعوت به اشباع تمایلات جنسی از هر راه صحیح و ناصحیح، و قانونی و غیر قانونی در فضای مجازی غوغا می‌کند، دیگر نباید روزنامه اطلاعات ناخودآگاه با آنها هماهنگ باشد.

تأسف آنجا است که اطلاع یافته‌ام گوینده این سخن، استاد دانشگاه آزاد اسلامی است! دست‌پرورده چنین استادی چه خواهد بود؟ خدا آگاه است!

با تقدیم احترام        

جعفر سبحانی         

۲۰/۱۱/۱۳۹۸  

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت