کد خبر : 1093
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 بهمن 1398 - 5:00

نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با موضوع اقتصاد برگزار شد 

نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با موضوع اقتصاد برگزار شد 

به گزارش ایکنا از قم، عادل علی‌پور، مدیرکل اقتصاد و دارایی استان قم در ابتدای این نشست عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری این نشست‌ها، برنامه ریزی درستی در جهت رفع نگرانی‌ها و مطالبات مقام معظم رهبری داشته باشیم تا بتوانیم به راهکارهای درستی در جهت اعتلای اقتصاد دست یابیم. وی افزود: یکی از تاکیدات مقام

نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با موضوع اقتصاد برگزار شد به گزارش ایکنا از قم، عادل علی‌پور، مدیرکل اقتصاد و دارایی استان قم در ابتدای این نشست عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری این نشست‌ها، برنامه ریزی درستی در جهت رفع نگرانی‌ها و مطالبات مقام معظم رهبری داشته باشیم تا بتوانیم به راهکارهای درستی در جهت اعتلای اقتصاد دست یابیم.

وی افزود: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، قطع وابستگی به نفت است که باید عملی شدن آن مورد توجه قرار بگیرد، تمام کشورهایی که اقتصادشان به یک محصول وابسته است، در بحران‌ها با مشکل مواجه می‌شوند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان قم بیان کرد: البته خوشبختانه گام‌های خوبی در جهت کاهش اتکا به نفت برداشته شده است. در بودجه ریزی سال جدید نیز این مورد بیشتر لحاظ شده است و در بخش بودجه عمومی، اتکا به نفت کمتر از ۲۵درصد است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از نکات مهم در گام دوم انقلاب در حوزه اقتصادی، کاهش تصدی‌گری دولت و برون سپاری بخش‌ها است که در پیشرفت اقتصادی کشور بسیار اثرگذار خواهد بود و باید به دنبال مردمی کردن اقتصاد باشیم.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، نقاط قوت و ضعف اقتصادی در چهل سال گذشته را هوشمندانه ذکر کرده اند و اگر بتوانیم به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقتصادی بپردازیم، قطعا شاهد اقتصادی قوی و بالنده در گام دوم انقلاب خواهیم بود که فشارهای بیگانگان نیز بر آن تاثیر نخواهد گذاشت.

لزوم مردمی کردن اقتصاد

همچنین محمد حیدری، رییس جهاد دانشگاهی واحد استان قم نیز در این جلسه با تشریح طرح تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: هدف از برگزاری این نشست، رسیدن به راهکارهایی در جهت رفع نقاط ضعف اقتصادی و عملیاتی کردن آن است.

وی ادامه داد: موضوع شفافیت اقتصادی و همچنین مردمی کردن اقتصاد از مهمترین راهکارهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و در پی عملی کردن آن باشیم؛ توسعه سرمایه فیزیکی به تنهایی نمی‌تواند زمینه ساز رشد اقتصادی باشد و باید همه جوانب و شاخصه‌ها متوازن رشد کنند.

تشکیل هیئت اندیشه‌ورز بیانیه انقلاب

علی حسینی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم نیز عنوان کرد: با برگزاری نشست هیات اندیشه ورز طرح تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، روش برگزاری طرح تبیین با اجماع نخبگانی و خبرگانی انتخاب شد و بر همین اساس متخصصین امر در هر حوزه، به تبیین و بررسی ۷توصیه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب می‌پردازند که در این نشست موضوع اقتصاد محوریت دارد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در موضوع اقتصاد به موانع و مشکلات موجود اقتصاد کشور پرداخته است و همچنین راهکارهایی را بطور هوشمندانه ارائه کردند که بخش زیادی از آن در تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است.

حسینی تصریح کرد: باید راهکارهای ارائه شده در راستای تقویت اقتصاد کشور، در قالب طرح‌های عملیاتی پیاده سازی شود و هر دستگاه به وظایف خود عمل کند تا شاهد تحقق اقتصادی مقاوم و پویا در کشور باشیم.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت