کد خبر : 2016
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 14:53

واکنش مجید انصاری به ائتلاف ۱۲ حزب اصلاح‌طلب/ عارف: با واژه انقلابی می‌خواهند جریان ریشه‌دار اصلاح‌طلب را حذف کنند، مگر انقلابی‌تر از ما سراغ دارید؟

واکنش مجید انصاری به ائتلاف ۱۲ حزب اصلاح‌طلب/ عارف: با واژه انقلابی می‌خواهند جریان ریشه‌دار اصلاح‌طلب را حذف کنند، مگر انقلابی‌تر از ما سراغ دارید؟

مجید انصاری، عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز، درباره ائتلاف ۱۲ حزب اصلاح طلب گفت: من از ائتلاف احزاب اصلاح‌طلب اطلاعی ندارم، اما طبق مصوبه شورای عالی اصلاح‌طلبان، اصلاحات در تهران هیچ لیست انتخاباتی نمی‌دهد. اصلاح طلبان عدم ارائه لیست انتخاباتی را در روز یکشنبه تصمیم‌گیری کرده بودند و دیشب اعلام کردند.  اصلاح‌طلبان خود را بخشی از حاکمیت

مجید انصاری، عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز، درباره ائتلاف ۱۲ حزب اصلاح طلب گفت: من از ائتلاف احزاب اصلاح‌طلب اطلاعی ندارم، اما طبق مصوبه شورای عالی اصلاح‌طلبان، اصلاحات در تهران هیچ لیست انتخاباتی نمی‌دهد. اصلاح طلبان عدم ارائه لیست انتخاباتی را در روز یکشنبه تصمیم‌گیری کرده بودند و دیشب اعلام کردند.

 اصلاح‌طلبان خود را بخشی از حاکمیت می‌دانند

محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در سی و دومین نشست این شورا با گرامی داشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با مرور تحولات ۴ دهه گذشته، حضور موثر مردم در تمامی این تحولات را رمز بقا انقلاب دانست و اظهار داشت: انقلاب مبدأ تحول برای نظام، جامعه و همه مردم ما بوده است. انقلاب اسلامی ایران واقعه بزرگی در نه ایران بلکه در منطقه و حتی در جهان بود.

بنابر گزارش فارس، وی افزود: انقلاب اسلامی ایران برای رهایی انسان و برای برداشتن قیدها و زنجیرها و برای حرمت نهادن به آزادی‌های فردی و برای از بین بردن استبداد و وابستگی به بیگانه و عوامل عقب ماندگی کشور صورت گرفت. انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب آزاد کننده بود و این آزادی باید در همه عرصه‌ها باشد به همین دلیل در نظام جمهوری اسلامی، رأی، آزادی، حرمت مردم و عدالت باید جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

ریس شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان با بیان اینکه در دهه پنجم انقلاب باید بیش از گذشته قدر انقلاب را بدانیم و به یاد بیاوریم که رمز توفیق ما در صحنه‌های مختلف وحدت و همبستگی ملی بوده است، تصریح کرد: شاخصه اصلی وحدت و همبستگی ملی گفت وگو و تقویت اشتراکات است آنچه که امروز به واسطه برخی سوء تفاهم‌ها باعث شده است بین برخی یاران انقلاب فاصله بیافتد دور شدن از اصل محوری گفت وگو است.

وی با انتقاد از تلاش عده ای برای ایجاد تک صدایی در کشور، تاکید کرد: اصرار برای حذف جریان ریشه دار اصلاح طلب آن هم  با برچسب زدن‌های ناروا در مقاطع مختلف بخصوص در جریان انتخابات چالش‌های جدی در داخل نظام اسلامی ایجاد کرده است.

عارف با بیان اینکه  اصلاح طلبان خود را بخشی از حاکمیت می‌دانند و انتظار دارند حاکمیت  هم در بستر سازی برای حضور همه سلایق در اداره کشور  سهیم باشد،گفت: به عنوان خدمت گزار مردم که از ابتدای انقلاب در خدمت مردم و نظام جمهوری اسلامی بوده‌ام از همه بزرگان کشور، جریانات مختلف سیاسی و نهادهای مسئول می‌خواهم برای تحکیم نظام اسلامی از ایجاد شقاق و فاصله بین خانواده بزرگ انقلاب جلوگیری کنند و راه را برای حضور همه سلایق که دل در گرو آرمانهای انقلاب دارند فراهم کنند.

وی در همین زمینه ادامه داد: تجربه نشان داده است انحصارگرایی از سوی هر جریان سیاسی در نهایت محکوم به شکست است به همین دلیل با رجوع به اهداف انقلاب و بازخوانی آرمانهایی که به خاطر رسیدن به آن هزینه‌های زیادی ملت ایران متحمل شده است در تعالی بخشیدن نام ایران اسلامی در صحنه بین الملل تلاش کنیم که این مهم جز با وحدت و همدلی در داخل خانواده انقلاب و گفت‌وگو و تعامل برای رسیدن به تفاهم حداکثری در چارچوب ارزشهای نظام و حاکمیت قانون اساسی بعنوان میثاق ارزنده ملی میسر نیست.

ریس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رد صلاحیت چهره های برجسته اصلاح طلب که در گذشته دارای مسئولیتهای کلیدی در نظام بوده اند ،گفت: عده ای می گویند می خواهند مجلس انقلابی تشکیل دهند مگر مجالس ده گانه که از ابتدای انقلاب شکل گرفت انقلابی نبوده است؟چرا با واژه انقلابی می خواهید جریان ریشه دار و اصیل اصلاح طلب را حذف کنید؟ مگر انقلابی‌تر از اصلاح‌طلبان سراغ دارید؟ کسانی که مدعی انقلابی بودن هستند بسیاری از آنها هیچ نقشی در انقلاب نداشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان در ادوار مختلف اشاره کرد و رمز توفیقات به دست آمده از سوی جریان اصلاح‌طلب را وحدت و انسجام دانست و گفت: در انتخابات‌های گذشته بخصوص در انتخابات مجلس جریان اصلاح‌طلب عمدتا مورد بی‌مهری نهادهای نظارتی قرار گرفته است اما با این وجود هیچ‌گاه صحنه انتخابات را ترک نکردیم چرا که خود را صاحب این انقلاب می دانیم و باید وظیفه خودمان را در قبال انقلاب همواره ادا کنیم.

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: تلاش زیادی برای از بین بردن وحدت و انسجام جریان اصلاح طلب در حال انجام است .خواهش من از همه خواهران و برادران اصلاح طلب این است که با ترجیح منافع ملی بر منافع جریانی که تاکنون راهبرد اصلاح طلبان بوده اجازه ندهند همبستگی خانواده اصلاحات از بین برود.

عارف با بیان اینکه تصمیمات شورای عالی اصلاح طلبان تاکنون بر اساس اجماع بوده است بر لزوم تبعیت از تصمیمات گرفته شده درباره انتخابات مجلس یازدهم از سوی احزاب و اشخاص حقیقی عضو شورای عالی تاکید کرد.

۲۱۷۲۱۵

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت