کد خبر : 3459
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۵

چگونگی درمان چاقی شدیدبا طب سوزنی

باید بدانید که طب چینی برای چاقی های موضعی و عمومی بدن و اینکه چرا وزن شما ثابت نمی ماند تعاریفی کرده است که شاید شنیدن آن خسته کننده و باور کردنی نباشد اما توصیه می کنیم به یک پزشک با مهارت طب چینی مراجعه کنید تا با شرح حال و دیدن زبان و نبض شما توضیح دهد.

طب سوزنی به‌طور روز افزون طرفداران بیشتری پیدا می‌کند چرا که هر روز افراد بیشتری به فواید و برتری‌های آن نسبت به طب معمول و رایج پی می‌برند. از جمله کاربرد های طب سوزنی استفاده از آن برای درمان چاقی شدید می باشد.

باید بدانید که طب چینی برای چاقی های موضعی و عمومی بدن و اینکه چرا وزن شما ثابت نمی ماند تعاریفی کرده است که شاید شنیدن آن خسته کننده و باور کردنی نباشد اما توصیه می کنیم به یک پزشک با مهارت طب چینی مراجعه کنید تا با شرح حال و دیدن زبان و نبض شما توضیح دهد.

طب سوزنی به‌طور روز افزون طرفداران بیشتری پیدا می‌کند چرا که هر روز افراد بیشتری به فواید و برتری‌های آن نسبت به طب معمول و رایج پی می‌برند. از جمله کاربرد های طب سوزنی استفاده از آن برای درمان چاقی  شدید می باشد.

استفاده از طب سوزنی برای درمان چاقی شدید

بسیاری از مردم در کاهش وزن موفقیت آمیز و حفظ آن دچار مشکل هستند. کاهش وزن طولانی مدت حتی با  داشتن یک رژیم مناسب غذایی و ورزش نیز دشوار است.

ورزشچربی‌های از دست رفته بر اثر رژیم غذایی سر سخت و یا انجام ورزش‌های سنگین تنها در طی چند ماه ممکن است بر گردند.

در نتیجه به علت آن که حفظ وزن پس از انجامکاهش وزن بسیار دشوار است، بسیاری از مردم به روش‌های جایگزین مانند طب سوزنی روی می‌آورند.

ولی طب سوزنی دقیقاً چیست؟

طب سوزنی روشی درمانی است که بیش از 5 هزار سال در دنیای شرق مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

در این درمان از سوزن‌های بسیار نازکی استفاده می‌شود.این سوزن‌ها در محل‌های بسیار ویژه‌ای در بدن به نام مریدین ها فرو کرده می‌شوند. گفته می‌شود در این محل‌ها جریان انرژی طبیعی بدن دچار انسداد می‌گردد.

 

سیستم مریدین های بدنطب سوزنی شاخه‌ای از طب سنتی چینی است که در آن بر فرآیندهای  داخلی موجودات زنده مطالعه می‌شود. این روش درمانی در آمیخته با باورها، فلسفه و نظریات شرقی است.

طب سوزنی برای درمان حساسیت، کاهش درد و کنترل اعتیاد به کار می‌رود. طب سوزنی برای کاهش وزن همانند هیپنوتیزم عمل می‌کند.  در این روش بخش خود آگاه ذهن جهت آرامش بیشتر تشویق شده تا به انرژی امکان جریان آزادانه دهد.

طب سوزنی چطور به کاهش وزن و درمان چاقی شدید  کمک می‌کند؟

طب سوزنی برای کاهش وزن و درمان چاقی شدید درست همانند تأثیر  آن در کنترل دیگر عملکردهای بدن، کار می‌کند. سوزن‌های ضد عفونی شده در نقاط مخصوصی در پوست فرو کرده می‌شوند.

ترشح اندورفین در مغزمتخصصین طب سوزنی بر این باورند که فرو کردن  سوزن در این نقاط موج تحریک بدن جهت آزاد سازی مواد اندورفین در بدن می‌گردد. اندورفین‌ها در واقع موادی هستند

که در بدن باعث ایجاد احساس خوب می‌شوند و شادی و آرامش ذهن ایجاد می‌کنند.

تصور می‌شود این مواد شیمیایی به کاهش انسولین بدن کمک می‌کنند انسولین کمتر به معنی ذخیره چربی کمتر است.

متخصصین طب سوزنی همچنین باور دارند که قرار دهی با دقت سوزن‌ها به کاهش میل به غذا،کاهش اشتها و افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند

مزایای استفاده از طب سوزنی برای کاهش وزن و درمان چاقی شدید چیست؟

برای کاهش وزن از دارو و قرص استفاده نکنیدیکی از برتری‌های طب سوزنی بر روش طب رایج درکاهش وزن و درمان چاقی شدید دارد آن است کهطب سوزنی کاملاً طبیعی است.

بر عکس استفاده از روش‌های رایج سنتی برایکاهش وزن و درمان چاقی شدید مانند مصرف قرص یا عمل جراحی، طب سوزنی هیچ گونه عوارض جانبی  در پی ندارد.

بدن به هیچ وجه به این روش اعتیاد پیدا نکرده و هیچ گونه مواد شیمایی مضری در آن به کار نمی‌رود. در نتیجه هیچ گونه تداخلی در عملکرد اندام‌های داخلی ایجاد نمی‌شود.

اثر طب سوزنی برای کاهش وزن و درمان چاقی شدید چقدر پایداری دارد؟

خوردن سبزیجات به لاغری سریع کمک می کنداثر طب سوزنی در هر فرد متفاوت است. ولی به هر  حال با رعایت رژیم غذایی مناسب و داشتن برنامه ورزشی، وزن کاهش یافته می‌تواند برای همیشه حفظ گردد.

متخصص طب سوزنی ممکن است توصیه‌هایی برای ادامه تشویق و موفقیت کاهش وزن و درمان چاقی  شدید به بیمار داشته باشد.

ممکن است نیاز باشد درمان‌ها در یک دوره زمانی اضافی برای حفظ نتایج اولیه ادامه یابند. طب سوزنیبرای کاهش وزن و درمان چاقی شدید یک روش کل  نگر است نه یک برنامه اختصاصی.

فردی که از طب سوزنی برای کاهش وزن و درمان چاقی شدید استفاده می‌کند ممکن است نیاز به یک ارزیابی روانشناسی هم داشته باشد.

با داشتن یک برنامه مناسب شخص می‌تواند وزنش را کاهش داده و آن را حفظ کند.
درمان چاقی شدید

آیا طب سوزنی می‌تواند به کاهش وزن و درمان چاقی شدید کمک کند

یکی از سؤالاتی که اغلب از من پرسیده می‌شود این است آیا طب سوزنی می‌تواند در کاهش وزن و درمان چاقی شدید به من کمک کند؟ در یک کلمه بله. اما در هر صورت طب سوزنی یک گلوله جادویی نیست.

اگر که می‌خواهید وزن کم کنید اولین سؤالی که از خودتان می‌پرسید این است:

چرا چاق شده‌ام و وزنم اضافه شده است؟ مسئله ساده است.

هر کدام از ما یک مقدار کالری داریم که می‌توانیم هر روزه مصرفشان کنیم و بر روی وزن مشخصی باقی بمانیم. با دریافت کالری بیشتر چاق می‌شویم و هر چه کالری دریافتی کمتر باشد وزنمان نیز کاهش خواهد یافت.این فرمول ساده‌ترین معادله ریاضیاتی است.

اما با این حساب چرا اکثریت جامعه جهانی دارای اضافه وزن هستند؟

علت اضافه وزن جامعه جهانی

اول اینکه شما یک گروه از افراد را دارید که اصلاً هیچ اطلاعی از محتوای کالری ندارند. این روزها با وجود اینترنت، فهمیدن این مطلب که هر کسی چه مقدار کالری می‌بایست مصرف کند و میزان کالری هر غذایی چقدر است آسان است اما شما در خصوص سوء برداشت‌هایی که هنوز مردم درباره غذا دارند شگفت زده می‌شوید.

من بیمارانی داشته‌ام که از قرار معلوم خورندگان فوق‌العاده سالم هستند که سر رسیدهای غذایی می‌سازند اما نمی‌توانستند برخی از چیزهایی که من می‌گویم را باور کنند

در مورد این افراد، تحصیلات درباره غذا فرق می‌کند. معمولاً به این قبیل افراد می‌گویم آنچه که آن‌ها واقعاً نیاز دارند چند جلسه صحبت با یک متخصص تغذیه است نه یک متخصص طب سوزنی.

برخی افراد هستند که وجود یک مسئله فیزیکی و جسمی موجب اضافه وزنشان می‌شود. سندروم‌های تخمدان پلی کیستیک، کم کاری تیروئید، استفاده از پردنیزولون و آسیب‌های عضلانی و تاندون از مسائلی هستند که می‌توانند موجب افزایش وزن گردند.

شانس خوبی که هست طب سوزنی می‌تواند به این  دسته از بیماران کمک کند. البته من هرگز به بیمار نمی‌گویم که بدون کسب موافق پزشک داروها را قطع کند.

من بیمارانی را دیده‌ام که با انجام طب سوزنی به‌طور  مستمر سطح هورمون تیروئیدشان به طرز معناداری افزایش یافته است. هم چنین به‌شخصه در مورد بیماران مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک موفق بوده‌ام.

اضافه وزن که حاصل احتباس آب در بدن است و ناشی از مصرف برخی داروهاست با استفاده از توانایی طب سوزنی برای تنظیم مکانیسم بدن در جهت دفع مایعات اضافی می‌تواند خنثی گردد.

طب سوزنی برای کم کردن وزن و کاهش وزننهایتاً افراد دچار اضافه مزن می‌شوند چرا که به دلیل آسیب‌های عضلانی یا تاندونی میزان فعالیت بدنی آنها کاهش یافته است می‌توانند با استفاده از چندین جلسه طب سوزنی زمان بهبودی‌شان را  سرعت بخشیده و سریع‌تر به برنامه کاری خود بازگردند.

من دریافته‌ام که این دو دسته از بیماران دارای اضافه وزن تعداد کمی از گروهی را تشکیل می‌دهند که برایکاهش وزن و درمان چاقی شدید از من سؤال می‌کنند.

اکثریت افراد نمی‌توانند به‌آسانی وزن کم کنند چرا که نمی‌توانند نسبت به یک رژیم غذایی سالم و برنامه تمرینی منظم پایبند بمانند.

داشتن تحرک بدنی و ورزش برای کاهش وزن و درمان سلولیتآن‌ها نسبت به شروع یک طرح غذایی جدید راغب‌اند اما پس از چند هفته خسته شده و آن برنامه غذایی را رها می‌کنند.

و به خاطر شکست از خودشان متنفر می‌شوند و با خوردن همه غذاهایی که در طول رژیم هوس کرده‌اند و از آن محروم بوده‌اند به وزنی بیشتر از وزن قبل می‌رسند.

یا اینکه با شدن شروع می‌کنند، چند روز رژیمشان را رها می‌کنند اما همه انگیزه اشان برای شروع مجدد را از دست می‌دهند.

اگر که یک روز به باشگاه نرفته‌اید و در عوض تصمیم گرفته‌اید برای صرف شام به بیرون بروید چرا که برنامه اتان برای یک روز سلامت قبلاً خراب شده است

یا این که اگر قبل از تعطیلاتی که تا خرخره غذا خورده‌اید یک هفته (2 یا 3 هفته) را گذراندید زیرا با خوب غذا خوردن و رفتن به باشگاه خود را عذاب می‌دهید هنگامی که با گرفتن یک روزه سنگین در روز کریسمس قصد دارید آن را جبران کنید دستتان را بالا ببرید.

کاهش وزن به کمک طب سوزنینکته‌ای که من می‌گویم این است قبل از اینکه چیزی را در دهانتان بگذارید بیش‌ترین مقدار اضافه وزن وکاهش وزن و درمان چاقی شدید در مغزتان اتفاق  می‌افتد.اگر که می‌خواهید به‌طور دائمی وزنتان را کم کنید نیاز دارید که ابتدا با مغزتان کنار بیایید.

می‌دانم که من چیزی که شما قبلاً نشنیده باشید را نگفته‌ام و احتمالاً فکرمی‌کنید چیزی که من دارم می‌گویم این است که اگر که شما یک دلیل جسمی برای اضافه وزن ندارید طب سوزنی نمی‌تواند به وزن کم کردن کمک کند.

خوب شما اشتباه می‌کنید. حرف من این نیست. چرا که طب سوزنی بر خلاف دیگر روش‌های درمانی می‌تواند  به‌طور همزمان بر روی جسم و ذهن کار کند.

طب سوزنی یک روش کاملاً خوب برای شروع جهشی کاهش وزن و نگه داشتن شما در مسیر درست برای ادامه  راه است مادامی که شما آمادگی ایجاد تغییرات در زندگی اتان را داشته باشید.

 

 

منبع: سایت کلینیک ها

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار