کد خبر : 8289
تاریخ انتشار : شنبه 26 بهمن 1398 - 10:48

گزارش: منچسترسیتی چطور محروم شد؟

گزارش: منچسترسیتی چطور محروم شد؟

باشگاه منچسترسیتی در اعتراض به حکم فیفا می‌گوید که آنها ناامید، اما غافلگیر نشده و پرونده را به دادگاه داوری ورزش خواهند رساند. به گزارش ایلنا، شب گذشته، با حکم قطعی فیفا، باشگاه منچسترسیتی برای دو فصل آینده از کلیه رقابت‌های یوفا محروم شد و به دلیل “نقض جدی” قوانین مالی بازی و مقررات مجوز حرفه‌ای

باشگاه منچسترسیتی در اعتراض به حکم فیفا می‌گوید که آنها ناامید، اما غافلگیر نشده و پرونده را به دادگاه داوری ورزش خواهند رساند.

به گزارش ایلنا، شب گذشته، با حکم قطعی فیفا، باشگاه منچسترسیتی برای دو فصل آینده از کلیه رقابت‌های یوفا محروم شد و به دلیل “نقض جدی” قوانین مالی بازی و مقررات مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های یوفا، ۲۴٫۹ میلیون پوند جریمه شده است.


اتاق کنترل مالی باشگاه (CFCB) قهرمان لیگ برتر را به دلیل نقض جدی مقررات صدور مجوزحرفه‌ای و مالی باشگاه یوفا، مقصر دانست. یوفا در بیانیه ای اعلام کرد سیتی “درآمد از حامی مالی خود را در حساب‌های خود و همچنین اطلاعات بی وقفه ارسال شده به یوفا بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ بیش از حد کرده است”.


این باشگاه همچنین به دلیل “عدم همکاری در تحقیقات توسط CFCB” مقصر شناخته شد و در فصل‌های ۲۰۲۰/۲۱ و ۲۰۲۱/۲۲ از شرکت در رقابت‌های اروپایی محروم خواهد شد. البته حضور تیم فوتبال بانوان منچسترسیتی در لیگ قهرمانان زنان یوفا تحت تأثیر این محرومیت نخواهد بود.


تحقیقات اتحادیه فوتبال انگلیس ادامه دارد


اتحادیه فوتبال انگلیس همچنان تحقیقات خود را در مورد سیتی ادامه می‌دهد اما در مورد هرگونه تحریم احتمالی اظهار نظری نخواهد کرد. طبق گزارشی که توسط ایندیپندنت انجام شده، منچسترسیتی نیز با کسر امتیاز در مسابقات داخلی رو به رو است چرا که مجازات آنها به طور مشخص نشان می‌دهد که دور زدن مقررات یوفا آنها همچنین مقررات لیگ برتر انگلیس را هم زیرپا گذاشته‌اند.


شکایت منچسترسیتی به دادگاه عالی ورزش(CAS)


من سیتی می‌گوید که آنها از این حکم “ناامید شده اند، اما برای آنها تعجب آور نیست”. آنها بیانیه ای را منتشر کردند که در آن آمده است: “منچسترسیتی از اظهارات اتاق تعاونی یوفا ناامید است اما متعجب نیست. این باشگاه همیشه نیاز نهایی را برای جستجوی نهاد مستقل پیش بینی کرده است تا پردازش به طور غیرمستقیم برای حمایت از موضع خود، اسناد جامع ادله انکار ناپذیر را در نظر بگیرید. در دسامبر سال ۲۰۱۸، رئیس بازپرس یوفا قبل از هرگونه تحقیقات حتی قبل از شروع تحقیقات به طور علنی نتیجه و تحریم مورد نظر وی را برای تحویل به منچسترسیتی پیش نمایش داد. پس از آن روند یوفا با نقص مواجه شد، به این معنی بود که در نتیجه‌ای که وی تحویل می‌داد، کمی شک وجود داشت. این باشگاه بطور رسمی به مرجع انضباطی یوفا شکایت کرده است، شکایتی که با حکم CAS اعتبار یافت. به عبارت ساده، این یک پرونده است که توسط یوفا آغاز شده و توسط یوفا تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و توسط یوفا داوری می‌شود. با این روند پیش داوری که اکنون به پایان رسیده است، باشگاه در سریعترین زمان ممکن داوری بی طرفانه را پیگیری می‌کند و بنابراین، در وهله اول، در اولین فرصت با دادگاه داوری ورزش آغاز می‌شود.”


مقام پنجم لیگ برتر انگلیس به لیگ قهرمانان اروپا صعود می‌کند


اگر منچسترسیتی در جمع چهار تیم برتر قرار بگیرد و محرومیت آنها توسط CAS تأیید شود، این بدان معنی است که یک سهمیه از لیگ قهرمانان اروپا فصل آینده به تیم پنجم خواهد رسید. در قانون ۴٫۰۸ یوفا آمده است: “باشگاهی که در این رقابت‌ها پذیرفته نشود، جایگزینش باشگاه برتر بعدی در مسابقات قهرمانی داخلی همان انجمن خواهد شد، به شرط این که باشگاه جدید معیارهای حضور و رقابت را برآورده کند. در این حالت، لیست دسترسی (نگاه کنید به ضمیمه A) بر این اساس تنظیم می‌شود.”


شفیلد یونایتد در حال حاضر با ۳۹ امتیاز در رده پنجم جدول لیگ برتر قرار دارد، دو امتیاز از تاتنهام جلوتر است که یک بازی در دست دارد. 


پپ گواردیولا


چه اتفاقی می‌افتد؟


تحلیل از گزارشگر اصلی اسکای اسپورت برایان سوانسون …


“اینکه منچسترسیتی قصد دارد این موضوع را تجدید نظر کند جای تعجب ندارد، اما این هنوز یک شوک در فوتبال اروپا است. آنچه اکنون اتفاق می‌افتد همه جاده‌ها منجر به لوزان در سوئیس می‌شود و دیوان داوری ورزش – بالاترین دادگاه ورزش. این دادگاه بسیاری از پرونده‌های پر سر و صدا در فوتبال جهان را به عهده داشته است و این جایی است که یوفا و منچسترسیتی قصد دارند شکایت خود را بررسی کنند. همانطور که می‌دانیم این روند ادامه دارد و باید ببینیم که چه تصمیمی در CAS اتخاذ خواهد شد.”


پایان گواردیولا در اتحاد؟


تجزیه و تحلیل از خبرنگار اسکای اسپورت، بن رانسوم…


گواردیولا انسان نیست[اگر او اکنون آینده خود را در نظر نمی‌گرفت]. اکثر واکنش‌های اولیه شما وقتی که ظاهراً باشگاه شما مورد حمله قرار می‌گیرد، این است که یک واکنشی داشته باشید. من مطمئن هستم که واکنش فوری او این خواهد بود که بخواهیم جزئی از من سیتی باشیم و در کنار باشگاه بایستیم. خیلی زود است که بخواهیم آنچه در ذهن او می‌گذرد را بررسی کنیم. به صورت مشخص او از اینکه نمی‌تواند در لیگ قهرمانان اروپا به رقابت بپردازد ناراحت خواهد بود. از دیدگاه او اکنون این مساله در حد توان خود در این رقابت‌ها خواهد بود زیرا این تیم با توجه به تسلط لیورپول در لیگ برتر تنها جامی که در دسترس می‌بیند را لیگ قهرمانان اروپا می‌داند. همه چیز به تجدید نظر بستگی دارد و آنچه در دادگاه عالی ورزشی می‌گذرد. 


چگونه به این نتیجه رسیدند؟


تحلیل از خبرنگار اسکای اسپورت کاوه سوله‌کل …


“این نتیجه درگیری طولانی مدت پیرامون قوانین فیرپلی یوفا بوده است. تمام آنچه این قوانین می‌گویند این است که” فقط می‌توانید درآمد خود را خرج کنید.” میشل پلاتینی، هنگامی که رئیس یوفا بود، نگران باشگاه‌هایی مثل پاری سن ژرمن بود و منچسترسیتی که صاحبان بسیار ثروتمندی داشت بود و او که می‌دانست آنها می‌توانند ناگهان مبلغ هنگفتی پول را به باشگاه‌های خود وارد کنند و یک مزیت رقابتی کسب کنند، این قوانین را معرفی کرد. آنچه یوفا منچسترسیتی را به انجام این کار متهم کرده است” بازی سیستمی “است. به این معنی که مبلغ پولی را که از طریق معاملات اسپانسر به ارمغان آورده بودند، هدیه کنید تا بتوانند نشان دهند که آنها بیشتر از آنچه در واقع به دست آورده بودند ساخته شده‌اند، بنابراین می‌توانند بیشتر هزینه کنند. این تحقیقات برای مدتی در حال انجام است. در واقع زمانی شروع شد که همه ایمیل‌های هک شده باشگاه‌ها و نمایندگان فوتبال توسط سایت ” Football Leaks “توسط یک مجله آلمانی به نام Der Spiegel به انتشار رسید. آنها با پیگیری این ایمیل‌ها متوجه خطای منچسترسیتی شدند. تحقیقات یوفا توسط نخست وزیر پیشین بلژیک انجام شد – وی تصمیم گرفت که منچسترسیتی مقصر عمل خلاف واقع باشد. این پرونده سپس به داوران  یوفا تحویل داده شد و آنها بیرون آمده‌اند و گفتند که این باشگاه باید برای دو فصل از رقابت‌های یوفا منع شود و حدود ۲۵ میلیون پوند جریمه می‌شود. “


چرا هنوز امید هواداران سیتی وجود دارد؟


تحلیل از خبرنگار اسکای اسپورت کاوه سوله‌کل …


این محرومیت برای بسیاری از افراد به عنوان یک شگفتی بزرگ به حساب می‌آید اما برای کسانی که این داستان را برای مدت طولانی دنبال می‌کنند، همیشه این احتمال وجود داشته است. این به هیچ وجه پایان این داستان نیست. منچسترسیتی بدون درگیری سقوط نخواهد کرد. آنها همه تلاش‌های خود را برای لغو این تصمیم و بازگشت به لیگ قهرمانان انجام خواهند داد.  آنها برخی از بهترین وکلای ورزشی جهان را دارند که برای آنها کار می‌کنند. آنها سخت تلاش می‌کنند تا این محرومیت واژگون شود. اگر من هوادار منچسترسیتی بودم به راحتی امید داشتم که این محرومیت برطرف شود چرا که آنها منچسترسیتی هستند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت