عدالت آموزشی شبحی در مراکز آموزشی
عدالت آموزشی شبحی در مراکز آموزشی

عدالت آموزشی بالغ بر نیم‌قرن در شعارها و قوانین آمده و سنگ آن به سینه زده شده است؛ اما متأسفانه حوادث و اتفاقات این حوزه مسیر و جریانی خلاف آن را می‌پیماید.

زیرنویس-گروه جامعه: فروش صندلی پزشکی دیگر پدیده نوظهوری نیست، چند سالی است مؤسسه‌ها و حتی افراد مختلف با ادعای قبولی ۱۰۰ درصدی متقاضیان در دانشگاه‌های برتر مانند شهید بهشتی به معنای واقعی صندلی دانشگاه را می‌فروشند!

در همین راستا تبیان در بررسی‌هایی که داشت با افراد مختلفی در این حوزه صحبت کرد، افرادی که به‌راحتی در شبکه‌های اجتماعی دست به تبلیغ می‌زنند.

این مؤسسه‌ها توضیح می‌دهند که قیمت صندلی‌ها، نرخ ثابتی ندارد و بر اساس سهمیه، نوع رشته و دانشگاه فرق می‌کند. مثلاً صندلی پزشکی در دانشگاه آزاد ۶۰۰ میلیون و در دانشگاه دولتی با قیمت ۷۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد و رشته‌های پیراپزشکی در دانشگاه آزاد ۳۰۰ میلیون و دولتی، ۴۵۰ میلیون هستند.

به گزارش پایگاه خبری زیرنویس، در این بین هم گروهی بودند که با گرفتن ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، نوع رشته و دانشگاه را به انتخاب خود فرد می‌گذارند، برای اعتمادسازی هم در ابتدا از فرد کنکوری، بیعانه می‌گیرند و باقی پول به بعد از دریافت کارت دانشجویی موکول می‌شود.
عدالت آموزشی بالغ بر نیم‌قرن در شعارها و قوانین آمده و سنگ آن به سینه زده شده است؛ اما متأسفانه حوادث و اتفاقات این حوزه مسیر و جریانی خلاف آن را می‌پیماید. مدارس ناکارآمدی که دانش آموزان را به مطلوب خود نمی رساند، سازوکار و بسترهای ناقصی که متولیان آموزش را به‌زانو درآورده است، آزمون‌ها و فیلترهای استعدادیابی و نخبه‌گزینی که خوره دانش‌آموزان و خانواده‌ها شده است و مافیایی که در هیبت کنکور و سکوت داعیان عدالت آموزشی، جیب‌هایشان را پر از پول کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
بررسی تأمین عدالت آموزشی و میزان کارآمدی کنکور

و گویا دست‌های پشت پرده‌ای که نه می‌خواهد و نه می‌گذارد کم و کاستی‌های نظام آموزشی سروسامان گرفته و یکبار برای همیشه تحصیل در رشته های خاص از شکل مافیا گونه خود خارج شود تا شاهد اتفاقات این چنینی نباشیم.

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

میانگین ۶ از ۶ - (۲ امتیاز)
  • نویسنده : گروه اجتماعی زیرنویس
  • منبع خبر : زیرنویس نیوز