۳ کشور به المپیک ۲۰۲۴ پاریس دعوت نشدند
۳ کشور به المپیک ۲۰۲۴ پاریس دعوت نشدند

ماموریت بازی‌های المپیک این است که کل جهان را در رقابت مسالمت‌آمیز کنار هم جمع کند. در این دنیای شکننده با درگیری‌ها، تفرقه‌ها و جنگ‌ها، ما بیش از هر زمان دیگری به این قدرت متحد کننده نیاز داریم. بازی‌های المپیک همیشه باید پل‌هایی بسازد. در واقع بازی‌های المپیک هرگز نباید دیوار و سد ایجاد کند

به گزارش خبرگزاری فارس، توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) از ۲۰۳ کشور بین ۲۰۶ کشوری که عضو IOC هستند در فاصله یک سال مانده به المپیک ۲۰۲۴ پاریس دعوت کرد تا در این بازی‌ها حضور داشته باشند.

اینکه کشورهای روسیه و بلاروس می‌توانند در المپیک شرکت کنند یا خیر تصمیمی است که مقامات IOC در نشست خود که اکتبر در هند برگزار می‌شود، خواهند گرفت. روسیه، بلاروس و گواتمالا که اخیرا تعلیق شده به بازی‌های المپیک پاریس دعوت نشدند.

توماس باخ در این باره اظهارداشت: ماموریت بازی‌های المپیک این است که کل جهان را در رقابت مسالمت‌آمیز کنار هم جمع کند. در این دنیای شکننده با درگیری‌ها، تفرقه‌ها و جنگ‌ها، ما بیش از هر زمان دیگری به این قدرت متحد کننده نیاز داریم. بازی‌های المپیک همیشه باید پل‌هایی بسازد. در واقع بازی‌های المپیک هرگز نباید دیوار و سد ایجاد کند.

به گزارش فارس، باتوجه به درگیری‌های به وجود آمده بین روسیه و اوکراین، فدراسیون‌های جهانی مانع حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس به مسابقات شدند. این احتمال وجود دارد ورزشکاران این ۲ کشور بدون پرچم کشور خود و به صورت آزاد بتوانند در المپیک شرکت کنند.

بیشتر بخوانید
بالاخره یک تیرانداز ایرانی فینالیست شد

منبع :فارس ورزشی

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟