میزان فروش محصولات پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌ها
میزان فروش محصولات پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌ها

۶۰ شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران موفق به صادرات محصولات خود شده‌اند و میزان فروش این شرکت‌های دانش‌بنیان به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

دکتر محمدصادق خیاطیان؛ رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی صبح امروز از ۶ شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد. خیاطیان در این بازدید، با محصولات این شرکت‌های دانش‌بنیان آشنا شده و در جریان دستاورد‌های فناورانه این شرکت‌ها قرار گرفت.

نخستین شرکت دانش‌بنیانی که رئیس صندوق نوآوری از آن بازدید کرد، «نیکا کمپرسور» بود که شیر‌های SUCTION-DISCHARGE (مکش و تخلیه)، کمپرسور‌های رفت و برگشتی و کوپلینگ T-series را طراحی و تولید می‌کند.

دومین شرکت دانش‌بنیان نیز «آوا یکتا سامانه نوین» بود که ویلچر سبک وزن الیاف کربن (ویلچر اکتیو الیاف کربن کربوران)، مقاطع کامپوزیتی توخالی ساخته شده با الیاف کربن را تولید می‌کند.

«پرنیان گستر پرتو سنج» نیز سومین شرکت دانش‌بنیانی بود که رئیس صندوق نوآوری در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفت. این شرکت دانش‌بنیان در تولید دستگاه لیزر دایود و دستگاه لیزر الکساندرایت فعال است. همچنین سه شرکت نیز در حوزه دفاعی مشغول فعالیت هستند.

 ۱۸۰ هسته و واحد فناور در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌ها

هم‌اکنون ۱۸۰ هسته و واحد فناور در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران حضور دارند که ۱۰۰ واحد از آن‌ها، شرکت دانش‌بنیان هستند و از این تعداد، ۶۰ شرکت دانش‌بنیان موفق به صادرات محصولات خود شده و در بازار‌های مهم بین‌المللی از جمله بازار‌های اروپای غربی حضور پیدا کرده‌اند. تنها در سال گذشته، میزان فروش این شرکت‌های دانش‌بنیان به هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

طرح تولید سوخت از زباله و حمایت آستان قدس رضوی از ان
بیشتر بخوانید

به گزارش زیرنویس، پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، نخستین پارک بین‌المللی کشور است که از سال گذشته آغاز به کار کرده است. سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران دارای هفت پژوهشکده (برق و فناوری اطلاعات؛ زیست‌فناوری؛ فناوری‌های شیمیایی؛ کشاورزی؛ مواد پیشرفته و انرژی‌های نو؛ مکانیک؛ مطالعات فناوری‌های نوین) است که شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری، در همسویی و هم‌افزایی با این پژوهشکده‌ها به فعالیت می‌پردازند.

صندوق پژوهش و فناوری فناوری‌های پیشرفته صنعتی نیز به عنوان رکن تأمین مالی، در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران حضور دارد. صندوق نوآوری و شکوفایی تاکنون به میزان ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات در قالب خط اعتباری به این صندوق‌ها اعطا کرده است.

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟