گفت‌وگو با دانشجوی دکتری حقوقی که به خاطر کشتی از شغل دولتی‌اش استعفا کرد
گفت‌وگو با دانشجوی دکتری حقوقی که به خاطر کشتی از شغل دولتی‌اش استعفا کرد

عضو تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ تأکید کرد، با وجود استخدام رسمی در دادگستری، به عشق کشتی از کارش استعفا کرده است تا بتواند تمام وقت کار مربیگری را دنبال کند.

 

به گزارش زیر نویس ،مهدی یگانه جعفری که سال گذشته بعد از ناکامی در مسابقات قهرمانی آسیا از تیم ملی کشتی آزاد خداحافظی کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره اینکه آیا امسال قصد ادامه کشتی در لیگ را دارد یا نه، اظهار داشت: اتفاقاً برای لیگ همین امسال هم پیشنهاد خوبی از لیگ دسته اول داشتم، اما قبول نکردم چون مربیگری را رسماً شروع و نسبت به کاری که قبول کردم، تعهد دارم. لیگ سال گذشته که تمام شد، رئیس فدراسیون هم گفت دیگر کار مربیگری انجام بدهم.

وی درباره اینکه کجا مربیگری می‌کند، گفت: یک مدت سالن حسن یزدانی بودم، ولی نکا یکی از شهرهایی هست که کشتی هنوز آنجا جان نگرفته است، با وجودی که بچه‎‌های بااستعدادی دارد و همه مصمم و علاقه‌مند هستند. مربی خوبی در این شهر نبود، علیرضا دبیر هم خیلی حمایت کرد که آنجا در سالن مشغول شوم. اتفاقاً دو تشک کشتی در این سالن نصب شد و برای افتتاحیه حسن یزدانی، امیرحسین زارع و مسئولان کشتی مازندران و بزرگان استان حضور پیدا کردند. انصافاً در این مدت هم کشتی نکا تکان خورده و چند مقام نیز در مسابقات نوجوانان از جمله جام حبیبی، هاشمی‌نژاد و … داشتیم.

عضو تیم ملی آزاد در مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ مغولستان ادامه داد: حدود ۲۰۰ شاگرد خردسال، نونهال، نوجوان و جوان در نکا دارم. من ادعایی ندارم، ولی کار مربیگری را دوست‌ دارم همانطور که بچه‌های نکا هم کشتی را دوست دارند و همه می‌خواستیم که کشتی نکا مثل جویبار، ساری و … بالا بیاید. در کشتی که پولی نیست و شهریه باشگاه‌های کشتی هم کم است، ولی من با عشق کار مربیگری را انجام می‌دهم. با اینکه بدنم خیلی آماده است، اما در لیگ برتر هم نمی‌خواهم کشتی بگیرم، چون نمی‌توانم این بچه‌ها را رها کرده و خودم روی تشک بروم.

بیشتر بخوانید
تسویه‌حساب‌های شخصی در ورزش نگران‌کننده است

یگانه جعفری تأکید کرد که به خاطر کار مربیگری حتی از شغلش هم استعفا داده است و گفت: من استخدام دادگستری بودم، چون دانشجوی دکتری حقوق هستم، اما حدوداً دو ماه پیش به خاطر کاری که در نکا شروع کردم، استعفا دادم.

وی که یکی از کشتی‌گیران نزدیک به حسن یزدانی بود و خیلی اوقات همراه با حسن یزدانی در مازندران تمرین می‌کرد، درباره سابقه ارتباطش با قهرمان جهان و المپیک نیز یادآور شد: من و حسن آقا (یزدانی) از سال ۲۰۱۴ در اردوهای تیم ملی کنار هم بودیم، او رده سنی جوانان بود و من بزرگسالان. سادگی و صداقت او خیلی به چشمم می‌آمد. یزدانی خیلی هم زود پیشرفت کرد و قهرمان جهان و المپیک شد. با اینکه به لحاظ سنی چهار پنج سال از او بزرگترم، اما خیلی جاها از حسن یزدانی درس می‌گیرم. من قهرمان افتاده‌ و متینی مثل او ندیده‌ام. امیدوارم امسال با دعای مردم طلای دیگری بگیرد و همه را خوشحال کند.

بیشتر بخوانید
گزارش تصویری؛ آخرین تمرین تیم ملی پیش از فینال کافا

ملی‌پوش پیشین کشتی کشورمان ادامه داد: این آرزوی همه است که حسن آقا با طلا به استقبال المپیک برود. البته این خیلی بد است که حسن یزدانی با هشت مدال جهانی و المپیک، در حالی که سرمایه زندگی‌اش را در باشگاهش هزینه کرده است، این همه دغدغه مالی و وام و قسط داشته باشد. او یک ورزشکار فراملی است. همه جای دنیا اسم حسن یزدانی را می‌آورند. حتی کشتی‌گیران ژاپنی که در مردان و زنان سرآمد هستند، خیلی‌های‌شان تی‌شرت‌های منقش به عکس او را می‌پوشند و الگوی‌شان حسن یزدانی است. امیدوارم مسئولان نگاه ویژه‌ای به شرایط حسن یزدانی که با سرمایه شخصی‌اش، در کشتی هزینه کرده است، داشته باشند.

منبع :تسنیم

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟