هیچ شرطی برای ادامه تدریس معلمان بازنشسته وجود ندارد
هیچ شرطی برای ادامه تدریس معلمان بازنشسته وجود ندارد

در حالیکه کسب رتبه سه به عنوان شرایط ادامه همکاری معلمان بازنشسته اعلام شده است اما وزیر آموزش و پرورش می‌گوید: هیچ شرطی برای ادامه همکاری معلمان بازنشسته وجود ندارد.

 تدریس معلمان بازنشسته در طول سالیان اخیر به عنوان یکی از راهکارهای وزارت آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم در کلاس‌های درس است.

برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ آموزش و پرورش اعلام کرده است: تمام معلمانی که بعد از شروع سال تحصیلی واجد شرایط بازنشستگی می‌شوند در صورت نیاز منطقه و درخواست خودشان زمان بازنشستگی آنها به پایان سال تحصیلی موکول شود. این یعنی معلمانی که باید بازنشسته شوند می‌توانند بازنشستگی خود را به تأخیر بیندازند.

همچنین معاونان آموزشی، پرورشی، فنی و مهارتی، فناوری و هوشمندسازی، عمومی و معاون اجرایی (به جز دفترداران سابق که به معاون اجرایی تغییر سمت یافته‌اند) به میزان ۶ ساعت در هفته تدریس خواهند داشت.

بیشتر بخوانید

سال تحصیلی گذشته، آموزش و پرورش با دریافت مجوز از سوی دولت ساعت تدریس معلمان بازنشسته در دوره ابتدایی را به صورت تمام وقت و ۲۴ ساعت در هفته رساند البته ساعات تدریس معلمان بازنشسته در دوره متوسطه ۱۴ ساعت است.

با این حال در طول سال‌های گذشته پرسش اصلی این بود که آیا هر معلم بازنشسته‌ای می‌تواند به تدریس ادامه دهد؟ آیا داشتن حداقل صلاحیت به ویژه در حوزه ارتباط با دانش‌آموزان برای ادامه همکاری معلمان بازنشسته رصد می‌شود؟

بیشتر بخوانید
برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۲۸ هزار دبیر در سال جاری

پاسخ به این پرسش افکار عمومی در طول روزهای اخیر توسط سجاد صدیقی مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد و او از کسب رتبه سه به عنوان شرط ادامه همکاری معلمان بازنشسته خبر داد.

آیا کسب رتبه ۳ شرط ادامه همکاری معلمان بازنشسته است؟

با این حال رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش   درباره اینکه آیا کسب رتبه ۳ شرط ادامه همکاری معلمان بازنشسته است، گفت: هنوز خیر؛ تلاش می‌کنیم، معلمانی که در سن بازنشستگی هستند به همکاری خود برای تدریس ادامه دهند و به کسب رتبه سه نیازی نیست.

وی افزود: هر معلم بازنشسته‌ای که تمایل به ادامه همکاری داشته باشد و از عملکرد او رضایت وجود داشته باشد می‌تواند به تدریس خود ادامه  دهد و شرطی هم وجود ندارد.

به گزارش زیرنویس، پیش از این سجاد صدیقی مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش در این رابطه  گفته بود: سوال اساسی این است آیا هر معلم بازنشسته‌ای می‌تواند دعوت به همکاری شود یا اینکه داشتن برخی ملاک‌ها نیاز است. طبق مصوبه امسال شورای توسعه مدیریت سازمان اداری و استخدامی، برای ادامه همکاری معلمان بازنشسته کسب رتبه ۳ نیاز است.

بیشتر بخوانید
نخستین جشنواره پذیرایی ایرانی در برج میلاد

وی افزود: هم اکنون ملاک در اختیار برای بررسی معلمان بازنشسته، رتبه‌بندی است که صلاحیت حرفه‌ای آنها را سنجش می‌کند، اگر فردی با ۳۰ سال سابقه با تلاش و پیگیری توانسته رتبه قابل قبولی را احراز کند، شرایط دعوت به همکاری را دارد. البته برای بازنشستگان سال‌های قبلتر که مشمول رتبه بندی نبودند هنوز تصمیم گیری نشده است و احتمالاً ارزشیابی سال‌های گذشته آنها ملاک عمل باشد یا اینکه فرایندی را برای پالایش انتخاب کنند.

منبع:تسنیم

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

میانگین ۶ از ۶ - (۱ امتیاز)