واکنش بهزیستی به ضرب و شتم معلولان در یک مرکز نگهداری از معلولان: مجوز مرکز مربوطه لغو شد!
واکنش بهزیستی به ضرب و شتم معلولان در یک مرکز نگهداری از معلولان: مجوز مرکز مربوطه لغو شد!

سازمان بهزیستی کشور به انتشار فیلمی از ضرب و شتم معلولان در یک مرکز نگهداری از معلولان در استان بوشهر واکنش نشان داد

  در پی انتشار فیلمی از ضرب و شتم معلولان در یک مرکز نگهداری از معلولان در استان بوشهر، سازمان بهزیستی اطلاعیه‌ای را به منظور تنویر افکار عمومی منتشر کرد.

سازمان بهزیستی کشور ضمن بررسی دقیق موضوع، اقدامات عاجلی را با قید فوریت در دستور کار خود قرار داد که از جمله این اقدامات تشکیل کمیته نظارت بر مراکز ماده ۲۶ به منظور تعطیلی مرکز نیلوفران آبی در بوشهر بود.

به گزارش زیرنویس، بر این اساس سازمان بهزیستی با لغو  مجوز مرکز و جانمائی افراد دارای معلولیت در دیگر مراکز استان، صیانت از افراد تحت پوشش را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داد.

سازمان بهزیستی به منظور حمایت از مددجویان تحت پوشش و اعاده حقوق افراد مستقر در این مرکز پیگیری حقوق خود را نیز از طریق مراجع قضایی دنبال می‌‌کند.

 

سیاست سازمان بهزیستی برخورد شفاف و قاطع با چنین پرونده‌هایی است و در امور مربوط با جامعه هدف سازمان و در راستای صیانت از حقوق همه افراد تحت پوشش سازمان و علی‌الخصوص افراد دارای معلولیت با هیچ کس مماشات نمی‌کند و این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری و اقدامات قانونی متناسب به عمل خواهد آمد.

همچنین رئیس دادگستری بوشهر نیز از دستور بازداشت عامل ضرب‌وجرح کودکان معلول و تشکیل پرونده برای مرکز نگهداری کودکان اشاره کرد و افزود: فیلم منتشر شده در فضای‌مجازی در خصوص ضرب‌وجرح و اذیت‌وآزار معلولان ذهنی مرکز نیلوفرآبی در بوشهر، مربوط به مرداد سال گذشته است؛ فردی که در فیلم منتشر شده اقدام به ضرب‌وشتم معلولان کرده است همان زمان از مرکز اخراج شده است. دستور بازداشت فردی که اقدام به ضرب‌وشتم معلولان کرده است صادر شد، همچنین برای مرکز نگهداری معلولان در سازمان بهزیستی و دستگاه قضایی پرونده کیفری تشکیل شد.

ادعای کذب در خصوص هک شدن سازمان ثبت‌ احوال کشور
بیشتر بخوانید

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟