سلاح‌ورزی باز هم دولت را تهدید کرد/ کنار نمی‌روم، اگر می‌توانید برکنارم کنید
سلاح‌ورزی باز هم دولت را تهدید کرد/ کنار نمی‌روم، اگر می‌توانید برکنارم کنید

تهدید دولت جمهوری اسلامی توسط سلاح‌ورزی رئیس غیرقانونی اتاق بازرگانی مسبوق به سابقه است و وی پیشتر هم با اشاره به اینکه شورای‌عالی نظارت درخصوص نتایج انتخابات  امکان ورود ندارد، گفته بود: بندی در آیین‌نامه نداریم که برای شورای نظارت در زمینه نظر دادن درباره انتخابات شأنی قائل باشد.

 

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: شنیده‌ها حاکی از آن است که سلاح‌ورزی در جلسه عنوان کرده است که از مقام ریاست اتاق بازرگانی کناره‌گیری نمی‌کند، مگر آنکه او را عزل کنند. حال باید منتظر ماند و دید، مسئولان دولت رئیسی از او می‌ترسند و عقب‌نشینی می‌کنند؟!

به گزارش زیر نویس، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «روز گذشته قرار بود جلسه شورای‌عالی نظارت بر اتاق بازرگانی در ساعت هفت صبح برگزار شود، اما خبری در رسانه‌ها از نتیجه این جلسه منتشر نشد، به‌طوری که به‌نظر می‌رسید جلسه‌ای در کار نبوده است، ولی این پایان ماجرا نیست. پیگیری از این جلسه نشان داد شورای‌عالی نظارت بالاخره نشست خود را تشکیل داده‌ است، رأس ساعت مقرر و البته دو ساعت و نیم نیز به‌طول انجامیده است، اما به‌دلیل آنکه نتیجه‌ای حاصل نشده بود، جلسه ابتدا به ساعت ۱۴ و سپس به ساعت ۲۰ موکول شده بود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که وزیر صمت از نامه حراست وزارت صمت مبنی‌بر عدم‌تأیید اهلیت حسین سلاح‌ورزی دفاع کرده و آن را قانونی خوانده است، در صورتی که نه بر اساس قانون و نه بر اساس آیین‌نامه، حراست وزارت صمت هیچ نقشی در تأیید اهلیت یا عدم‌تأیید آن یا حتی اعلام آن ندارد، همین موضوع نیز در جلسه صبح روز گذشته مورد تأکید رئیس اتاق ایران بوده‌ است.

سلاح‌ورزی گفته است که حتی اگر این نامه قانونی بوده باشد، بعد از موعد مقرر ارسال شده است و قابل‌قبول نیست. از سوی دیگر شنیده‌ها حاکی از آن است که سلاح‌ورزی در جلسه عنوان کرده است که از مقام ریاست اتاق بازرگانی کناره‌گیری نمی‌کند، مگر آنکه او را عزل کنند.

بیشتر بخوانید
کنایه سنگین نماینده مجلس به تیم اقتصادی دولت رئیسی

در جلسه صبح روز گذشته، وزرای جهاد کشاورزی و اقتصاد و رئیس سازمان استاندارد نیز حضور داشته‌اند و از بخش خصوصی به‌جز حسین سلاح‌ورزی، پیام باقری نیز حاضر بوده است. شنیده می‌شود دو وزیر نام‌برده و رئیس سازمان استاندارد در این جلسه هیچ اظهارنظری نکرده‌اند. در آخرین لحظات تنظیم این گزارش، خبر رسید که جلسه ساعت ۲۰ نیز لغو و به زمان دیگری موکول شده است.»

به گزارش تسنیم، تهدید دولت جمهوری اسلامی توسط سلاح‌ورزی رئیس غیرقانونی اتاق بازرگانی مسبوق به سابقه است و وی پیشتر هم با اشاره به اینکه شورای‌عالی نظارت درخصوص نتایج انتخابات  امکان ورود ندارد، گفته بود: بندی در آیین‌نامه نداریم که برای شورای نظارت در زمینه نظر دادن درباره انتخابات شأنی قائل باشد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا مسئولان دولت آیت الله رئیسی از تهدیدهای سلاح‌ورزی می‌ترسند و عقب‌نشینی می‌کنند یا قانونی عمل می‌کنند و وی را برکنار می‌کنند.

انتخابات ۲۸ خرداد هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران در حالی برگزار شد که «حسین سلاح‌ورزی» نامزد این انتخابات پیش از این از سوی نهادهای اطلاعاتی ردّصلاحیت شده بود و عدم‌تأیید صلاحیت وی قبل از برگزاری انتخابات به انجمن نظارت بر انتخابات هم اعلام شده بود، ولی انجمن اقدام به برگزاری این انتخابات با حضور فرد ردصلاحیت‌شده کرده بود.

بیشتر بخوانید
وزارت صمت مرجع تایید صلاحیت ها نیست

منبع :تسنیم

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟