به گزارش زیرنویس به نقل از تسنیم، مهدی اخ‌الصنایع با اشاره به راه‌اندازی 2 پارکینگ طبقاتی در منطقه 10 شهر تهران اظهار کرد: 2 پارکینگ طبقاتی گلستانی و اعتمادیان با ظرفیت حدود 600 واحد پارکینگ در منطقه احداث و راه‌اندازی خواهد شد.  وی افزود: برای ساخت این پارکینگ‌ها، بخش خصوصی ورود کرده است و بخشی […]

به گزارش زیرنویس به نقل از تسنیم، مهدی اخ‌الصنایع با اشاره به راه‌اندازی 2 پارکینگ طبقاتی در منطقه 10 شهر تهران اظهار کرد: 2 پارکینگ طبقاتی گلستانی و اعتمادیان با ظرفیت حدود 600 واحد پارکینگ در منطقه احداث و راه‌اندازی خواهد شد. 

وی افزود: برای ساخت این پارکینگ‌ها، بخش خصوصی ورود کرده است و بخشی از بودجه آن از محل جمع‌آوری هزینه کسری پارکینگ‌ها تأمین می‌شود. زمین دیگری هم برای ساخت پارکینگ در نظر داریم که برای تملک آن اقدام کرده‌ایم. 

شهردار منطقه 10 شهر تهران تصریح کرد: پارکینگ مجموعه ستاک نیز با 270 هزار متر مربع مساحت توسط بخش خصوصی احداث شده و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. 

به گزارش تسنیم، کامران رحیم‌اف؛ مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران و مسعود حق‌لطفی؛ مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران هم بازدیدی از محل پروژه پارکینگ‌های طبقاتی اعتمادیان و گلستان بازدید کردند.

رحیم‌اف با اشاره به تفاهم‌نامه‌های سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران با سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران برای ساخت چندین پارکینگ طبقاتی در سطح شهر بر آغاز هرچه سریعتر عملیات عمرانی پارکینگ‌های طبقاتی گلستانی و اعتماد تاکید کرد و افزود: امیدوارم با پیگیری‌های مستمر همکاران در سازمان عمرانی مناطق و همراهی‌های همیشگی شهرداری منطقه 10 این مراحل هرچه سریع‌تر انجام و پروژه وارد فاز اجرایی شود.

پارکینگ طبقاتی گلستانی در منطقه 10 شهرداری تهران واقع شده و شامل 9 طبقه پارکینگ (1 طبقه زیر زمین، 1 طبقه همکف و7 طبقه روی زمین) با ظرفیت 267 خودرو در زمینی به مساحت 1575 مترمربع و با زیربنای 11 هزار و 388 مترمربع است.

پارکینگ اعتماد نیز با گنجایش 271 خودرو در منطقه 10 واقع شده و شامل 4 طبقه پارکینگ زیرزمینی در زمینی به مساحت 2600 مترمربع و با زیربنایی 10 هزار و 400 مترمربع است.

بهره‌برداری از این پارکینگ‌ها در محله‌های پرتراکم شهر از نظر جمعیتی و نفوذپذیری، موجب افزایش سرانه پارکینگ‌های عمومی سطح شهر تهران خواهد شد و بخشی از مشکلات تأمین محل پارک خودروهای شهروندان در این محلات را برطرف خواهد کرد.

منبع خبر: رکنـا