کاش حقیقت را فدا نمی‌کردید!
کاش حقیقت را فدا نمی‌کردید!

انصاف نیوز نوشت: صادق زیباکلام با انتقد از حمایت رضا پهلوی از اسرائیل در مورد جنگ غزه، نوشت: ای‌کاش شاهزاده حقیقت را فدای جلب رضایت طرفداران‌شان نمی‌کردند. این استاد دانشگاه تهران در یادداشتی در اینستاگرام، نوشته است که «رضا پهلوی، به‌دعوت «موزۀ مدارا» در لس آنجلس، سخنرانی مبسوطی پیرامون حقوق بشر، آزادی، دمکراسی، مدارا، تسامح، […]

حمله زیباکلام به رضا پهلوی: کاش حقیقت را فدا نمی‌کردید!

انصاف نیوز نوشت: صادق زیباکلام با انتقد از حمایت رضا پهلوی از اسرائیل در مورد جنگ غزه، نوشت: ای‌کاش شاهزاده حقیقت را فدای جلب رضایت طرفداران‌شان نمی‌کردند.

این استاد دانشگاه تهران در یادداشتی در اینستاگرام، نوشته است که «رضا پهلوی، به‌دعوت «موزۀ مدارا» در لس آنجلس، سخنرانی مبسوطی پیرامون حقوق بشر، آزادی، دمکراسی، مدارا، تسامح، تساهل، محکومیت خشونت و تجلیل از اسرائیل ایراد فرمودند. بارها اهمیت و ضرورت آن مفاهیم را مورد تأکید قرار دادند؛ اما حتی یک‌بار به کشتار هزاران کودک و مردم بی‌گناه نوار غزه اشاره‌ای نکردند. گویی کشتار آن ۲۶ هزار انسان، در کرۀ دیگری صورت گرفته و شاهزاده هیچ علم و اطلاعی از آن ندارند».

او تاکید کرده است «ای‌کاش ایشان حفظ محبوبیت نزد ایرانیانی که به‌واسطۀ عملکرد [مسئولین ایرانی]، علیه فلسطینی‌ها شده‌اند را فدای حقیقت نمی‌کردند. ای‌کاش ایشان همچون آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و حتی اسرائیلی‌های لیبرال، آزادی‌خواه و انسان‌گرا، به کشتار مردم غزه اعتراض می‌کردند. آن‌همه تأکید، اصرار و ستایش ایشان به دمکراسی و حقوق بشر در سخنرانی‌شان، ارزش این را داشت که به‌واسطۀ آزرده‌خاطرنساختن طرفداران‌شان، در کنار انصاف و انسانیت می‌ایستادند و محض خوشایند آنان، حاضر نمی‌شدند حقیقت را نادیده گرفته و پای بر روی آن بگذارند».

منبع: اطلاعات انلاین