لیورپول در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه آنفیلد موفق شد چلسی را با نتیجه ۴-۱ شکست دهد. گل‌های قرمزها را دیوگو ژوتا، کانر بردلی، دومینیک سوبوسلای و لوئیس دیاس به ثمر رساندند و تک گل آبی‌ها را کریستوفر انکونکو به ثمر رساند. لیورپول با این پیروزی ۵۱ امتیازی شد و چلسی نیز با ۳۱ […]

- رکوردی مهم برای کلوپ در شب به‌یادماندنی آنفیلد

لیورپول در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه آنفیلد موفق شد چلسی را با نتیجه ۴-۱ شکست دهد. گل‌های قرمزها را دیوگو ژوتا، کانر بردلی، دومینیک سوبوسلای و لوئیس دیاس به ثمر رساندند و تک گل آبی‌ها را کریستوفر انکونکو به ثمر رساند. لیورپول با این پیروزی ۵۱ امتیازی شد و چلسی نیز با ۳۱ امتیاز در رده دهم جا خوش کرده است.

اما یورگن کلوپ که هفته گذشته با خبر جدایی‌اش از لیورپول در پایان فصل جاری دنیای فوتبال را شوکه کرد، با این پیروزی ارزشمند به رکورد ۲۰۰ پیروزی در لیگ برتر انگلیس دست یافت. کلوپ بعد از ۳۱۸ بازی هفتمین سرمربی‌ای است که به این رکورد می‌رسد. تنها یک نفر سریع‌تر از کلوپ به این رقم رسید و او کسی نیست جز رفیق و رقیب دیرینه کلوپ: پپ گواردیولا. سرمربی موفق منچسترسیتی بعد از ۲۶۹ بازی در لیگ برتر به ۲۰۰ پیروزی رسید.

مربیانی که در لیگ برتر انگلیس به رکورد ۲۰۰ پیروزی دست یافتند:
پپ گواردیولا: ۲۶۹ بازی
یورگن کلوپ: ۳۱۸ بازی
سرالکس فرگوسن: ۳۲۲ بازی
ژوزه مورینیو: ۳۲۶ بازی
آرسن ونگر: ۳۳۲ بازی
دیوید مویس: ۵۱۱ بازی
هری ردنپ: ۵۳۶ بازی

بیشتر بخوانید:

منبع: خبـر ورزشی