زیرنویس، گروه بین الملل: تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد یکصد و هجدهمین روز خود شده است که مناطق مختلف نوار غزه و همچنین کرانه باختری همچنان آماج حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار دارد و از سوی دیگر، حمایت محور مقاومت از جمله مقاومت اسلامی عراق نیز از ملت مظلوم فلسطین همچنان […]

زیرنویس، گروه بین الملل: تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد یکصد و هجدهمین روز خود شده است که مناطق مختلف نوار غزه و همچنین کرانه باختری همچنان آماج حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار دارد و از سوی دیگر، حمایت محور مقاومت از جمله مقاومت اسلامی عراق نیز از ملت مظلوم فلسطین همچنان به قوت خود باقی است.

شورای شهر «شیکاگو» آتش‌بس فوری در نوار غزه را خواستار شد

شورای شهر شیکاگو در آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای از کنگره و رئیس‌جمهور این کشور خواست زمینه را برای آتش‌بس بدون قید و شرط در نوار غزه فراهم کنند.

به گفته این شورا، این قطعنامه در نتیجه تلاش‌های تعدادی از سازمان‌های عربی و دوست، به‌ویژه شبکه سازمان‌های آمریکایی- فلسطینی و حمایت آشکار «براندون جانسون» شهردار این شهر تصویب شد.

قطعنامه برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه با ۲۴ رأی اعضای شورای شهر شیکاگو از جمله شخص شهردار تصویب شد.

در قطعنامه مذکور که توسط «دانیل لاسپاتا» عضو شورای شهر شیکاگو ارائه شد، از کنگره و رئیس جمهور آمریکا خواسته شد تا روند صلح پایدار در غزه را با آتش بس پایدار تسهیل کنند.

- حمله پهپادی به بندر اشغالی حیفا/ هلاکت ۲۴۴ نظامی اشغالگر در غزه |

حمله موشکی گردان‌های «المجاهدین» به مقر فرماندهی صهیونیست‌ها

گردان‌های المجاهدین فلسطین اعلام کرد که مقر فرماندهی و فرودگاه نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در شهرک اشغالی «رعیم» هدف حمله موشکی قرار داده است.

در خبری دیگر، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خانه‌ای را در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه بمباران کردند که طی آن دو فلسطینی شهید و شماری هم زخمی شدند.

در حمله هوایی رژیم اشغالگر به خانه‌ای در شرق رفح هم چهار فلسطینی شهید شدند.

انهدام ۵۱۲ مقر صهیونیست‌ها در حملات حزب الله لبنان از هفتم اکتبر

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از آمارهای رسمی اعلام کردند که در حملات حزب الله به مناطق شمالی فلسطین اشغالی در الجلیل اعلی از هفتم اکتبر ۵۱۲ ساختمان صهیونیست‌ها به صورت کلی یا جزئی خسارت دیده که بیشترین موارد آن در شهرک‌های المطله، شلومی و المناره بوده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، استفاده حزب الله از موشک‌های سنگین مانند «برکان» و «فلق» در هفته گذشته افزایش یافت و تنها در حمله موشکی روز شنبه حزب الله به شهرک «شلومی» به ۵۰ مقر و ساختمان اشغالگران در این شهرک آسیب دید.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» به نقل از شهردار شهرک شلومی گزارش داد که اصابت موشک‌های برکان حزب الله به این شهرک شدت گرفته است و صهیونیست‌ها در معرض خطر واقعی قرار دارند.

عقب‌نشینی اشغالگران از اطراف بیمارستان «امل» / ۲۲ شهید در خان‌یونس

منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی در پی حملات سنگین و گسترده رزمندگان مقاومت مجبور شدند از اطراف بیمارستان «امل» در غرب خان‌یونس در جنوب نوار غزه عقب‌نشینی کنند.

این خبر در حالی است که حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به بیمارستان ناصر در خان‌یونس که از چند روز پیش تحت محاصره است، همچنان ادامه دارد.

صبح امروز و پس از عقب‌نشینی جزئی نظامیان اشغالگر از اطراف اردوگاه خان‌یونس، پیکرهای دست‌کم ۲۲ شهید از مناطق غربی خان‌یونس به بیمارستان ناصر منتقل شد.

منابع محلی اعلام کردند که حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه از جمله اردوگاه‌های المغازی، البریج و النصیرات همچنان ادامه دارد و رزمندگان فلسطینی در حال مقابله با پیشروی اشغالگران در محورهای مختلف خان‌یونس هستند.

- حمله پهپادی به بندر اشغالی حیفا/ هلاکت ۲۴۴ نظامی اشغالگر در غزه |

افزایش شمار نظامیان صهیونیست به هلاکت‌رسیده از ۷ اکتبر به ۵۶۱ نفر

ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن یک افسر خود در تازه‌ترین دور نبردها در مناطق شمالی نوار غزه اذعان کرد.

بر اساس این گزارش، با اعتراف رژیم صهیونیستی به کشته شدن این افسر صهیونیست، شمار نظامیان به هلاکت رسیده این رژیم از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تا کنون به ۵۶۱ نفر افزایش یافت.

از زمان آغاز تجاوز زمینی رژیم اشغالگر به نوار غزه هم تا کنون ۲۲۴ نظامی صهیونیست به‌دست رزمندگان مقاومت به هلاکت رسیده‌اند.

این خبر در حالی است که رزمندگان گردان‌های شهدای الاقصی اعلام کردند که سحرگاه امروز پنج‌شنبه در محورهای شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه به شدت با نظامیان صهیونیست درگیر شده و آنها را هدف آتش سنگین و راکت‌های «آر پی جی» قرار داده‌اند.

مقابله رزمندگان مقاومت با یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری

سازمان هلال احمر فلسطین اعلام کرد که دو نفر به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر در «طوباس» زخمی شدند.

منابع فلسطینی همچنین از درگیری شدید رزمندگان فلسطینی و نظامیان اشغالگر در چند منطقه استان طوباس و هدف قرار گرفتن صهیونیست‌ها با بمب‌های دست‌ساز مبارزان مقاومت خبر دادند.

نظامیان صهیونیست همچنین به اردوگاه «الدهیشه» در بیت لحم و روستای «صرّة» در غرب نابلس حمله کردند.

دو شهرک «عرابه» در جنوب جنین و «تقوع» در جنوب شرق بیت لحم هم هدف حمله نظامیان اشغالگر قرار گرفت.

رزمندگان فلسطینی نیز با یورش نظامیان اشغالگر به شهرک «سنجل» در شمال رام الله مقابله کردند.

تهدید انگلیس به استفاده از کمک‌های بشردوستانه به عنوان سلاح علیه مردم یمن، شرم‌آور است

معاون وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن گفت که تهدید انگلیس به استفاده از کمک‌های بشردوستانه به عنوان سلاح علیه مردم یمن، نماد سقوط شرم‌آور ارزش‌های اخلاقی است.

«حسین العزی» طی سخنانی تأکید کرد که تهدید انگلیس، مردم یمن را از ادامه حمایت عادلانه و بشردوستانه از غیرنظامیان غزه باز نخواهد داشت.‌

این مقام ارشد یمنی بار دیگر اعلام کرد که کشتیرانی در دریای سرخ برای همه مقاصد به جز رژیم صهیونیستی امن است‌.

اظهارات العزی در حالی است که مناطق مختلف یمن بامداد امروز پنج‌شنبه بار دیگر هدف حملات هوایی آمریکا و انگلیس قرار گرفت.

حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به بندر اشغالی حیفا

مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای از حمله پهپادی به بندر حیفا در شمال سرزمن‌های اشغالی خبر داد.

در بیانیه مقاومت اسلامی عراق آمده است: در ادامه رویکرد ما برای مقابله با اشغالگران و حمایت از مردم غزه و پاسخ به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در حق غیرنظامیان فلسطینی اعم از زنان، کودکان و افراد سالخورده در نوار غزه، مجاهدان مقاومت اسلامی عراق امروز پنجشنبه بندر حیفا در اراضی اشغالی را هدف حمله پهپادی قرار دادند.

مقاومت اسلامی عراق در پایان بیانیه خود تأکید کرد که به در هم کوبیدن مواضع دشمنان ادامه خواهد داد.

حمله پهپادی به بندر اشغالی حیفا/ هلاکت ۲۴۴ نظامی اشغالگر در غزه

منبع: مـهر