نظرسنجی رجانیوز در مورد انتخابات مجلس و معمای ۱۴۲ درصدی مجموع آرا
نظرسنجی رجانیوز در مورد انتخابات مجلس و معمای ۱۴۲ درصدی مجموع آرا

هرچند وقت یکبار در فضای مجازی، صحبت هایی درباره انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری که قرار است در اسفند ماه ۱۴۰۲ برگزار شود، مطرح می شود. در بیشتر مواقع پیش بینی هایی از میزان مشارکت مردم و تلاش طیف های سیاسی مختلف برای انگیزه بخشیدن به مردم برای مشارکت در این انتخابات و یا بلعکس بیان می گردد. در این میان، رجانیوز یکی از رسانه های حامی دولت، نتایج نظرسنجی ای را منتشر کرده است که در آن یک خطای فاحش به چشم می خورد و بهانه ای برای طعنه محمدجواد آذری جهرمی، وزیر سابق ارتباطات و کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

این نظر سنجی که نتایج آن را رجانیوز منتشر کرده است با عنوان «اولین نظرسنجی انتخابات مجلس؛ نتایج نظرسنجی یک مرکز معتبر» براساس این سوال صورت گرفته است که «به لیست کدام شخصیت سیاسی رای می دهید؟»

ماجرای گاف نظرسنجی رجانیوز و طعنه آذری جهرمی به آن چیست؟

در این نظرسنجی نام ابراهیم رئیسی (رئیس جمهور)، محمدباقر قالیباف (رئیس یازدهمین مجلس شورای اسلامی)، محمدجواد ظریف (وزیر امور خارجه دولت روحانی)، محمد خاتمی (پنجمین رئیس جمهور ایران)، علی لاریجانی (عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی) و حسن روحانی (رئیس جمهور سابق)، دیده می شود.

ماجرای گاف نظرسنجی رجانیوز و طعنه آذری جهرمی به آن چیست؟

به گزارش زیرنویس،  در نظرسنجی منتشر شده در رجانیوز، لیست ابراهیم رئیسی با ۴۱ درصد، بیشترین آرا را به خود اختصاص داده و لیست حسن روحانی با ۱۵.۶ درصد، کم ترین آرا را داشته است. اما نکته عجیب این نظرسنجی این است که مجموع درصدهای داده شده به لیست هر یک از این شخصیت های سیاسی در این نظرسنجی، ۱۴۲ درصد می شود، نه ۱۰۰ درصد!

ماجرای گاف نظرسنجی رجانیوز و طعنه آذری جهرمی به آن چیست؟

طعنه‌ی آذری جهرمی به انتشار نتایج انتخابات مجلس  در رسانه‌های حامی دولت

همین خطای فاحش، طعنه‌ی آذری جهرمی به انتشار نتایج ادعایی این نظرسنجی رجانیوز را در پی داشت. وزیر سابق ارتباطات نوشت: «در رجانیوز مجموع آرا می‌تواند ۱۴۲درصد هم بشود! می‌پرسید چطور؟ حق دارید آموزش ندیده‌اید»

بیشتر بخوانید
عملیات بامدادی آمریکا علیه سپاه قدس حقیقت دارد؟

در پی انتشار این خبر برخی کاربران شبکه های اجتماعی هم نظرات خود را به اشتراک گذاشتند. یکی از کاربران توییتر به طعنه نوشت: «نظرسنجی دانش بنیانی است.»

برخی کاربران به سوتی معروف علی پروین درباره آمادگی پرسپولیس اشاره کرده بودند که گفته بود: «تیم ۸۰ درصد آماده اس، به امید خدا ۳۰ درصد بقیه رو هم تو این چند روز به دست میاریم.» و یکی از کاربران نوشت: «علی پروینی حساب کرده اند.»

منبع:روزیاتو

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

بیشتر بخوانید
تعطیلی روز شنبه؛ موافقت کمیسیون اجتماعی
به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟