نقش موثر زنان آتش‌نشان داوطلب در امدادرسانی در حوادث
نقش موثر زنان آتش‌نشان داوطلب در امدادرسانی در حوادث

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نقش زنان آتش‌نشان داوطلب را در امدادرسانی به حوادث و پیشگیری از وقوع آنها موثر دانست.

مهدی پیرهادی در مراسم پایان دوره سطح A آتش‌نشان داوطلب که ظهر امروز در ساختمان مرکزی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران برگزار شد، گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران جزو سازمان‌های پیشرو در حوزه‌های ایمنی و بحران است. در این میان نیز یکی از اقدامات بسیار خوبی که سازمان آتش نشانی تهران انجام داده است آموزش داوطلبانی است که به حوزه آتش‌نشانی و ایمنی علاقه مند هستند و تمایل دارند در مواقع اضطراری به شهروندان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه آتش‌نشانان بارها در گذشته نشان داده‌اند که ایثارگرانه و با تمام وجود به نجات جان و مال شهروندان مشغول هستند، گفت: شهر تهران در هنگام شب حدود ۱۰ میلیون نفر و در ساعات روز در حدود ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد. در این شرایط با توجه به تعداد کم آتش‌نشانان، ما حتما نیاز داریم تا خود شهروندان نیز در تامین ایمنی مشارکت داشته باشند. اجرای طرح آتش‌نشان داوطلب به شهروندان کمک می‌کند که تعداد زیادی از آنان در نقاط مختلف شهر آموزش‌های موردنیاز در حوزه آتش‌نشانی را فرا بگیرند.

بیشتر بخوانید
انگیزه‌ها و مزیت‌های عضویت ایران در بریکس

 

به گزارش زیرنویس، این آموزش‌ها می‌تواند در هنگام وقوع حوادث به کمک شهروندان آمده و همچنین از بروز حوادث نیز جلوگیری کند.

این عضو شورای شهر تهران همچنین به حضور زنان آتش‌نشان داوطلب نیز اشاره کرد و گفت: ما در همه عرصه‌ها به حضور بانوان نیاز داریم و بعد از انقلاب هم ثابت شد که بانوان در همه مباحث،   اعم از عرصه‌های علمی، اجتماعی، ورزشی و فرهنگی خوش درخشیده‌اند. همان‌طور که می‌بینید زنان در رشته‌های ورزشی تعداد زیادی مدال برای کشورمان آورده‌اند و موارد بسیار دیگر.

پیرهادی ادامه داد:‌ به اعتقاد من این نکته مثبتی برای کشور ماست که برای بانوان ارزش ویژه‌ای قائل شده است تا آنان به این نقطه رسیده‌اند و امروز هم شاهد حضور بانوان آتش‌نشان داوطلب هستیم که می‌توانند در مواقع بحرانی مخصوصا به بانوانی که در محل حوادث گرفتار شده‌اند کمک کرده و یار آتش‌نشانان باشند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: شایسته است از همه تلاش‌های بی شائبه آتش نشانان قدردانی کنم و امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشند.

بیشتر بخوانید
حضور زنان آتش‌نشان نشان داد امکان تاثیرگذاری ازسوی زنان در تمام عرصه‌ها وجود دارد

مانور عملیاتی آتش‌نشان داوطلب

در جریان این بازدید که با مانور عملیاتی آتش‌نشانان داوطلب نیز همراه بود، نرجس سلیمانی و نرگس معدنی پور، دو عضو دیگر شورای شهر تهران نیز حضور داشتند. آنان ضمن دیدار با تعدادی از آتش‌نشانان داوطلب، از نزدیک از اجرای مانور مهار آتش با استفاده از تجهیزات آتش‌نشانی، نحوه عملیات روی نردبام معلق و روش حمل مصدوم توسط آتش نشانان داوطلب آقا و بانوی سطح A بازدید کردند.

منبع:ایسنا

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

بیشتر بخوانید
هزینه ماهانه 10 میلیون تومانی بیماران اوتیسم در کشور
به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟