به گزارش زیرنویس، مهدی عباسیان مدیر گمرک خسروی افزود: مأموران این گمرک حین کنترل و بازرسی کالاهای صادراتی به ۲ دستگاه کامیون که تحت عنوان گوگرد بنونیت دار اظهار شده بود، مشکوک شده و پس از بررسی و کنترل های بیشتر، از این کامیون ها تعداد یک هزار کیسه ۵۰ کیلوگرمی کود شیمیایی قاچاق (فاقد […]

به گزارش زیرنویس، مهدی عباسیان مدیر گمرک خسروی افزود: مأموران این گمرک حین کنترل و بازرسی کالاهای صادراتی به ۲ دستگاه کامیون که تحت عنوان گوگرد بنونیت دار اظهار شده بود، مشکوک شده و پس از بررسی و کنترل های بیشتر، از این کامیون ها تعداد یک هزار کیسه ۵۰ کیلوگرمی کود شیمیایی قاچاق (فاقد اسناد مثبته گمرکی) کشف و ضبط کردند.

وی اظهار کرد: ارزش حدودی این محموله های قاچاق کشف شده، ۶ میلیارد ریال است که در پوشش کالای اظهاری گوگرد بنتونیت دار جاسازی شده بود.

مدیر گمرک خسروی ادامه داد: طی ۲ هفته گذشته حدود ۱۰۶ تن کود شیمیایی قاچاق در این مرز به ارزش ۱۲ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال از قاچاقچیان کشف و ضبط شده و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شده اند.

عباسیان با بیان اینکه کودشیمیایی از کالاهای سهمیه بندی شده و یارانه ای است، گفت: این کالا در این فصل از سال نیاز مبرم کشاورزان بوده و سقف صادرات آن محدود است.

عباسیان اضافه کرد: برای کالاهای مکشوفه مذکور پرونده تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارجاع شد.

استان کرمانشاه در مجموع ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در امتداد این مرز ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرسی فعال است و سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از این مرزها به خارج از کشور صادر می‌شود.

منبع خبر: رکنـا

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.