نتایج پژوهش‌ها و افکارسنجی‌ درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهدا شگفت‌انگیز است
نتایج پژوهش‌ها و افکارسنجی‌ درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهدا شگفت‌انگیز است

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با انتشار اطلاع نگاشتی از افکارسنجی‌ جدید مؤسسه بینا درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهداء(ع)، نوشت: این ملت، حقیقتاً ملت امام حسین (ع) است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی:

 حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با انتشار اطلاع نگاشتی از افکارسنجی جدید مؤسسه بینا، نوشت: «نتایج پژوهش‌ها و افکارسنجی‌ها درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهدا شگفت‌انگیز است. در تازه‌ترین افکارسنجی که همکاران ما در مؤسسه بینا در کنار ایسپا انجام داده‌اند، ۷۲ درصد مردم ایران مشتاق حضور در پیاده‌روی اربعین هستند و ۴۶ درصد از مردم هم در دهه محرم هرشب به محافل عزای حسینی رفته‌اند.»

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه آورده است: «و البته افزایش مشتاقان زیارت اربعین و کاهش تعداد کسانی که در مراسم دهه محرم شرکت نکرده بودند، نسبت به سال گذشته؛ این آمار و ارقام شگفت‌انگیز است و تاریخی؛ این ملت، حقیقتاً ملت امام حسین است.»

نتایج پژوهش‌ها و افکارسنجی‌ها درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهدا شگفت‌انگیز است

 

نگاهی به نظرسنجی مشترک بینا و ایسپا

به گزارش زیرنویس، آنچه حجت‌الاسلام والمسلمین قمی، اظهار داشته براساس نظرسنجی مشترکی است که ازسوی موسسه بینا، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز نظرسنجی ایسپا انجام شد. در این نظر سنجی از ۱۵۱۳ شهروند پرسیده شد:

بیشتر بخوانید
واکنش مهدی سلحشور به اظهارات رضا کیانیان درباره حجاب+فیلم

«شما امسال در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کردید؟» ۴۶.۱ درصد پاسخ گفته‌اند که هرشب در مراسم عزاداری شرکت کرده‌اند؛ ۲۴.۸ درصد بیشتر شب‌ها و ۱۵ درصد، یک یا دو شب در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کرده‌اند. صرفا ۱۴.۱ درصد از پاسخگویان در مراسم عزاداری دهه اول شرکت نداشته‌اند. در این بین ۰.۱ درصد نیز به این پرسش پاسخ نداده‌اند. بدین‌ترتیب ۸۵.۹ درصد پاسخگویان حداقل یک بار در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کرده‌اند. سال گذشته ۸۰.۴ درصد حداقل یک بار در مراسم عزاداری بوده‌اند.

در پرسشی دیگر از ۱۵۰۳ شهروند پرسیده شد: «به‌طورکلی اگر شرایط فراهم باشد، علاقمند هستید در مراسم راهپیمایی اربعین در کشور عراق شرکت کنید؟» طبق نتایج، ۷۲ درصد پاسخگویان جواب مثبت داده، اما ۲۷.۱ درصد علاقه‌ای به شرکت در مراسم راهپیمایی نداشتند. این رقم سال گذشته ۲۸.۳ درصد بود که نشان می‌دهد علاقمندی شهروندان به تجربه حضور در این مراسم ۱.۲ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید
حسن شرف‌الدین درگذشت

منبع:ایسنا

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟