رزمایش مشترک جنگ الکترونیک ارتش در منطقه وسیعی از مرکز کشور برگزار می‌شود
رزمایش مشترک جنگ الکترونیک ارتش در منطقه وسیعی از مرکز کشور برگزار می‌شود

رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت ۱۴۰۲» با شرکت نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران از فردا در منطقه وسیعی از مرکز کشور برگزار می شود.

 به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت ۱۴۰۲» با اعلام خبر فوق افزود: با توجه به اهمیت جنگ الکترونیک در نبردهای امروز و نقش موثری که در جنگ های آینده دارد، توجه ویژه به فناوری های جنگ الکترونیک و تربیت و آموزش نیروی انسانی متعهد و متخصص در این حوزه طی سال‌های گذشته در دستور کار ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

وی افزود: ما امروز در حوزه جنگال پیشرفت شایان توجهی در طراحی و تولید تجهیزات مورد نیاز خود با اتکا به دانش تخصصی و توانمندی های داخلی داشته ایم و زیرساخت ها و آموزش های مناسبی داریم و برای مقابله با تهدیدات امروز و پیش بینی مقابله با تهدیدات آینده در این حوزه پیچیده و حساس به نتایج مطلوبی رسیده ایم که لازم است برخی از این دستاوردها در میدان نبرد محک زده و مورد آزمایش قرار داده شود.

بیشتر بخوانید
هزینه100 میلیون تومانی هر مأموریت هوایی اورژانس

معاون هماهنگ کننده ارتش با تقدیر از  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان‍های خودکفایی ارتش در نیروهای چهارگانه در طراحی و تولید تجهیزات جنگ الکترونیک افزود: افزایش مهارت های تخصصی و انتقال تجربیات به نیروهای جوان و تمرین سناریوهای مختلف رزمی در  این حوزه از جمله اهداف برگزاری این رزمایش است.

۱۳۰ تمرین تخصصی آفندی و پدافندی در حوزه جنگ الکترونیک

وی خاطرنشان کرد: حدود یکصد و سی تمرین تخصصی آفندی و پدافندی در حوزه جنگ الکترونیک در این رزمایش پیش بینی شده که در لحظه و به صورت برخط توسط قرارگاه راهکنشی ذوالفقار ارتش هدایت و توسط قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

به گزارش زیرنویس، امیر دریادار سیاری همچنین تصریح کرد: رزمایش جنگ الکترونیک سپر حافظان ولایت ۱۴۰۲ ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور نیروهای زمینی، پدافند، هوایی و دریایی از فردا با انواع مختلف سامانه های جنگالی، راداری، پهپادی، سایبری، فضایی، جنگنده‌ها و پرنده‌های باسرنشین و بدون سرنشین، ریزپرنده ها و سایر سامانه های ثابت، سیار، زمین پایه و هواپایه مرتبط با جنگ الکترونیک برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید
تعجب رمان‌نویس و مستندساز کشورمان از زودباور بودن پرویز پرستویی

منبع:ایسنا

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟