تاج: مشکل VAR حل می‌شود
تاج: مشکل VAR حل می‌شود

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: یکی از اقدامات زیرساختی که باید در فوتبال انجام شود، مسأله کمک‌داور ویدئویی یا VAR است که حل خواهد شد.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال صبح امروز در مجمع عمومی هیأت فوتبال استان سمنان اظهار کرد: گرچه سمنان تیمی در سطح لیگ برتر کشور ندارد؛ اما بازیکنان خوب آن در لیگ‌ها فعال هستند و سهم آن پابرجاست.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات زیرساختی که باید در فوتبال انجام شود، مسأله کمک‌داور ویدئویی یا VAR است که حل خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال به سهم استان سمنان در تیم‌های ملی اشاره کرد و گفت: این استان تیمی در لیگ برتر و لیگ یک و ۲ ندارد؛ اما در تیم‌های ملی سهم دارد.

 تاج یکی از مشکلاتی که استان‌هایی همچون سمنان، ایلام، کرمانشاه و … با وجود قابلیت‌ها و توانایی‌های بسیار عالی و خوبی که دارند؛ اما نتوانسته‌اند تیمی در لیگ برتر فوتبال داشته باشند را نبود کارخانه‌های بزرگ صنعتی عنوان کرد و افزود: از قدیم در اصفهان ۲ کارخانه بزرگ باشگاه‌های سپاهان و ذوب آهن وجود داشته‌اند و در فولاد خوزستان و سایپا و … هم به همین شکل بوده است.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه در دنیا تیم‌ها کارخانه‌داری و سرمایه‌گذاری می‌کنند و سهامشان را می‌فروشند؛ اما در ایران برعکس این موضوع است، گفت: خبر بسیار خوبی که امروز در مجمع داریم این است که در مجلس شورای اسلامی گام بسیار مؤثری در زمینه حق پخش تلویزیونی برداشته شد.

تاج با تصریح به اینکه بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد درآمد باشگاه‌های جهان از حقوق شناخته‌شده نظیر حق پخش تلویزیونی تأمین می‌شود، اظهار کرد: هیچ جای دنیا فوتبال به کارخانه‌ها متوسل نیستند؛ بلکه به حقوق شناخته‌شده فوتبال متوسل هستند، اگر این موضوع عملیاتی شود، سمنان هم در آینده تیم‌دار می‌شود؛ چون اگر برای مثال استان تیم داشته باشد و درآمدزایی کند، می‌تواند از این حقش استفاده کند.

بیشتر بخوانید
نکونام خطاب به هواداران ناراضی استقلال: عیب ندارد!

وی با بیان اینکه سال‌ها بود که برداشته شدن حق پخش تلویزیونی به یکی از آرزوهایم تبدیل شده بود که به نتیجه برسد، گفت: این موضوع نیز همچون VAR حل خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: حق پخش تلویزیونی مسأله بسیار مهمی بود که از مجلس شورای اسلامی قدردانی می‌کنم که گام‌های مؤثر و رو به جلویی در کمیته تلفیق برداشته شده و برای فوتبال یک اتفاق تاریخی است.

تاج خاطرنشان کرد: فوتبال حقوق و شرایطی دارد و به نظر من پرداختن به این موضوع گام بزرگی است که باید از دولت و مجلس شورای اسلامی تا نهایی شدن آن تشکر کرد و امیدوار بود که این امر نهایی شود؛ البته خبری که من دارم در کمیته تلفیق تصویب شده؛ این یک برنامه پنج‌ساله است و بسیاری از مشکلات فوتبال در سراسر کشور رفع می‌شود و ما هم گرفتار قوانین بالادستی نخواهیم شد که در واقع حق پخش یکی از الزامات است.

وی بیان کرد: امیدواریم با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و رئیس هیأت فوتبال این استان شرایطی فراهم شود که استان سمنان نیز در لیگ مجموعه‌ای داشته باشد و تیمی برای لیگ ۲ و سه ساماندهی شود و فعالیتش را آغاز کند که اگر این‌گونه شود کار مثبت و روبه جلویی است.

بیشتر بخوانید
جزئیات محرومیت ۲ کشتی‌گیر از حضور در رقابت‌های لیگ

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تیم‌ها خریدنی و عاریتی نیستند، بیان کرد: اینکه پولی داشته باشید و تیمی را از استانی دیگر خریداری کنید، قطعاً آن تیم ماندنی نیست؛ همان‌گونه که در استان سمنان نیز این اتفاق افتاد؛ اما اگر زمینه‌ها فراهم شود و از پایه کار شود و مؤلفه‌های اداری شکل بگیرد و گام‌به‌گام رو به جلو حرکت کند؛ این تیم هم طرفدار و علاقه‌مند به خودش را پیدا می‌کند و من بر این باورم که باید از مجموعه پایین آغاز کرد تا به جایی برسد که مطلوب استان است.

تاج گفت: یکی از استان‌های موفق کشور در هیأت فوتبال استان سمنان است چراکه هیأت رئیسه آن تشکیل شده و از تیم‌های پایه در استان سمنان کارها و اقدامات خوبی انجام شده است و من مطمئنم توفیق حاصل می‌شود.

وی به بحث فوتبال ساحلی و مزیت‌هایی که این رشته در برخی استان‌ها دارد اشاره کرد و گفت: در یزد ساحل نداریم ولی بهترین مجموعه ساحلی‌مان در یزد است؛ در سمنان هم ساحل نداریم اما واقعیتش این است که مجموعه ساحلی از دیرباز در سمنان رشد داشته و از دیرباز در این استان قدمت داشته است.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه فوتبال ساحلی هم کم‌خرج و هم پرسود است، اظهار کرد: تیم فوتبال ساحلی کشور در دنیا مطرح است و هم‌اکنون نیز آماده اعزام برای مسابقات بین قاره‌ای است؛ همان‌گونه که می‌دانید تیم فوتبال ساحلی ایران در بین قاره‌ای قهرمان جهان است.

تاج با اشاره به وجود زمینه‌های مناسب برای فوتبال ساحلی در استان سمنان گفت: زمین ساحلی کم‌خرج است و در استان‌هایی مثل سمنان، یزد و شهرکرد و بندرعباس زمینه رشد این ورزش وجود دارد.

بیشتر بخوانید
چرا شانس قهرمانی پرسپولیس بیشتر است؟

وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین لیگهای آسیا لیگ فوتبال ساحلی ایران است، افزود: یکی از بهترین ساحلی‌های دنیا هم در بخش آقایان و هم خانم‌ها را ایران دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه یکی از مزیت‌های سمنان و راه‌های توسعه بخش فوتبال ساحلی است، گفت: امیدواریم مجمع فوتبال برای استان سمنان منشأ اثر باشد.

تاج با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و از این حیث ورزش کردن بانوان خیلی مؤثر است، گفت: تیم فوتسال بانوان قهرمان آسیا شد اما عقب‌ماندگی در بحث فوتبال بانوان داشتیم که باید جبران شود

 منبع :فارس ورزشی

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟