دستگیری باند جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا
دستگیری باند جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک باند کلاهبرداری حرفه‌ای جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا، خبر داد.

  سرهنگ کارآگاه گودرز داوری فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح جزئیات خبر انهدام باند کلاهبرداری جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا اظهار داشت: با وقوع کلاهبرداری‌‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شده و در تحقیقات میدانی خود پی بردند که ۲ مرد جوان با چرب زبانی و جعل مدارک هویتی برای اخذ ویزا کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی از شهروندان پول‌های زیادی دریافت و نهایتا کلاهبرداری کرده‌اند.

باند کلاهبرداری جعل پاسپورت, جعل پاسپورت, کلاهبرداری

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهمان را شناسایی کرده و پی بردند که آنها قصد دارند تا با جعل مدارک بیشتر مبالغ دیگری از شهروندان دریافت کنند.

وی متذکر شد: کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه موردنظر شدند و ۲ متهم اصلی پرونده را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی مهرهای گجعلی از بانک‌های دولتی، مراکز بهداشتی، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مدارک جعلی ورود به کشور عمان، تعداد زیادی سند تک برگ خام و جعل شده، تعدادی پاسپورت کشور مالتا و فرانسه جعلی، مدارک اخذ ویزا اعم از مدرک دیپلم و کارشناسی جعلی و اسلحه شکاری و فشنگ فاقد مجوز، دستبند فلزی نظامی، چراغ گردان ، بلندگو، بی‌سیم، لباس نظامی و موتورسیکلت تریل فاقد پلاک و مدارک کشف شد.

کلاهبرداری از 500 نفر با وعده اخذ اقامت در خارج از کشور
بیشتر بخوانید

کلاهبرداری از شهروندان با شگرد جعل پاسپورت

به گزارش زیرنویس، سرهنگ کارآگاه داوری با بیان اینکه متهمان دیگری نیز در رابطه با این پرونده دستگیر شده‌اند، ادامه داد: متهمان پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر از کلاهبرداری از شهروندان با شگرد جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی اعتراف و ۱۵ شاکی در مواجه حضوری آنها را شناسایی کردند.

باند کلاهبرداری جعل پاسپورت, جعل پاسپورت, کلاهبرداری

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه خط قرمز پلیس امنیت شهروندان است و مردم موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند، خاطرنشان‌کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان قرار گرفتند.

منبع:فارس

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟