سامانه بودجه‌ریزی مشارکتی طراحی می‌شود
سامانه بودجه‌ریزی مشارکتی طراحی می‌شود

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران از طراحی سامانه جدید برای نظرخواهی از شهروندان برای اجرای طرح‌ها و عملیاتی شدن بودجه‌ریزی مشارکتی خبر داد.

میثم مظفر درباره اجرای طرح‌های توسعه محلی در پایتخت اظهار داشت: رویکرد طرح رصد و «من شهردارم» یک رویکرد واحد است و این رویکرد، عملیاتی شدن بودجه‌ریزی مشارکتی و اعمال نظرات شهروندان در اجرای طرح‌های شهری است.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: ما به سمتی می‌رویم که سامانه‌ای طراحی شود تا به صورت دیتا محور (آی‌تی بیس)، شهروندان بتوانند پیشنهادات خود را مطرح و طرح‌های مورد نظرشان را در سامانه ثبت کنند.

بودجه‌ریزی مشارکتی و اعمال نظرات شهروندان در اجرای طرح‌های شهری

وی ادامه داد: سامانه مورد نظر بیش از اینکه یک سامانه جمع‌سپاری و بودجه‌ریزی مشارکتی باشد، بیشتر قالب نظرخواهی از شهروندان را داشت؛ در سامانه جدید که بودجه‌ریزی مشارکتی را دنبال می‌کند و با همکاری کمیته بودجه شورا و معاونت توسعه و برنامه ریزی شهرداری و توسط سازمان فاوا در حال طراحی است، زمینه‌ای فراهم می‌شود تا در سال آینده در اجرای طرح‌های توسعه محلی به صورت شفاف‌تر و مناسب‌تر نظرات شهروندان را در مورد بودجه و طرح‌ها دریافت کنیم.

مظفر با بیان اینکه در قالب طرح رصد ۲ بازدید‌هایی را از سطح مناطق انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد: برخی مناطق عملکرد بسیار خوبی در اجرای طرح‌های توسعه محلی و افزایش درصد پیشرفت فیزیکی داشتند، اما مناطقی نیز بودند که عملکرد چندان مطلوبی نداشتند.

بیشتر بخوانید
سندروم بینایی کاربران رایانه را تهدید می‌کند

وی با اعلام اینکه طرح‌های سال ۱۴۰۲ نیز در طرح رصد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، تصریح کرد: برخی مناطق همت خود را به کار گرفتند و برای تمام طرح ها، مناقصات، کفایت اسناد، ابلاغ به پیمانکار و انتخاب آن را انجام دادند و از تیرماه اقدامات اجرایی را آغاز کردند.

به گزارش زیرنویس،  رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه‌ای که در ماه‌های ابتدایی پیمانکار انتخاب و عملیات عمرانی را آغاز کرده، نویدبخش این است که تا پایان سال پیشرفت فیزیکی خوبی در اجرای طرح‌ها خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه برخی مناطق هنوز در این زمینه عقب هستند، اظهار کرد: نگرانی ما از این بابت است که هنوز کفایت اسناد، فراخوان و انعقاد قرارداد را در برخی طرح‌ها انجام نداده‌اند و نیازمند این است که سریعتر اقدام کنند؛ به دنبال این هستیم که پس از پایان ۶ ماه ابتدایی امسال، گزارش ۶ ماهه از عملکرد مناطق در اجرای طرح‌های توسعه محلی را ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید
چرا مدارس غیردولتی در امتحانات نهایی بیشترین اُفت نمره را داشتند؟

منبع:صدا و سیما

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟