آمریکا: ایران همچنان قصد انتقام ترور شهید سلیمانی را دارد
آمریکا: ایران همچنان قصد انتقام ترور شهید سلیمانی را دارد

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در گزارش «ارزیابی تهدید داخلی سال ۲۰۲۴» به بررسی تهدیدات ایران علیه اشخاص و نهادهای آمریکایی پرداخت.

در ارزیابی دفتر اطلاعات و تحلیل وزارت امنیت داخلی آمریکا آمده که ایران همچنان قصد دارد تا برای انتقام ترور شهید سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «حملاتی را علیه مقامات کنونی و پیشین دولت آمریکا ترتیب دهد».

در ادامه این گزارش آمده است: ایران به اشخاصی که از پیش به خاک آمریکا دسترسی دارند برای نظارت و برنامه‌ریزی‌های کشنده خود – با کمک دوتابعیتی‌ها، اعضای شبکه‌های جرم و بازرسان خصوصی – نیازمند است و در راستای اجرای نقشه‌هایی تلاش کرده که نیازمند سفر بین‌المللی عاملان آن‌ها نباشد.

به گزارش زیرنویس، وزارت امنیت داخلی آمریکا در ارزیابی خود ادعا کرد: وزارت دادگستری آمریکا در اوت ۲۰۲۲ اعلام کرده بود که یکی از اعضای نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ظاهر برای ترور مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا از اواخر ۲۰۲۱ تا اواسط ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی کرده بود.

در این ارزیابی همچنین آمده حزب‌الله لبنان نیز در پی شهادت سردار سلیمانی خواستار انتقام از ایالات متحده شده است.

بیشتر بخوانید
تغییر ساعت کاری؛ صرفه‌جویی در مصرف انرژی به قیمت بی‌نظمی در زندگی عمومی

وزارت امنیت آمریکایی در رابطه با تهدیدات تروریستی در جهان مدعی شد: در میان کشورها انتظار داریم که ایران همچنان حامی اصلی تروریسم باقی بماند و به تلاش‌هایش برای پیشبرد نقشه‌هایش علیه اشخاصی در آمریکا ادامه دهد.

این وزارت‌خانه همچنین مدعی شده که ایران، روسیه و چین به «سرکوب‌های فراملی» در خاک آمریکا و تضعیف نرم‌ها، قوانین و حقوق اشخاص ادامه می‌دهند.

این دستگاه آمریکایی مدعی شد که این کشورها اشخاصی همچون «اقلیت‌های مذهبی، مخالفان سیاسی و خبرنگاران» که تهدیدی علیه حقانیت‌شان هستند را مورد هدف قرار می‌دهند.

آمریکا در این گزارش ادعا کرده که ایران مخالفانی را هدف قرار می‌دهد که حامی اعتراضات در راستای حصول «اصلاحات سیاسی» یا «تغییر رژیم احتمالی» هستند.

واشنگتن همچنین مدعی شده که سرویس‌های اطلاعاتی ایران و چین بازرسان خصوصی را استخدام می‌کنند تا مخالفان‌شان را تحت نظر داشته باشند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا همچنین مدعی شده که ایران، روسیه و چین احتمالا از انتخابات ۲۰۲۴ برای راه‌اندازی کمپین‌هایی استفاده کنند تا نتیجه سیاسی دلخواه در آمریکا رقم بخورد و ثبات آمریکا را تضعیف کنند.

بیشتر بخوانید
بازماندگان از تحصیل؛ قربانیان آموزش دستوری

این وزارت‌خانه همچنین ادعا کرده که بازیگران سایبری دولت ایران از ابزارهای در دسترس برای حمله به نهادهای زیرساخت‌های حیاتی آمریکا استفاده می‌کنند.

منبع: ایسنا

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟