به گزارش زیرنویس ،مطالعه‌ای که توسط First Washroom Hygiene انجام شد، نشان داد که «سطح بالایی» از آلودگی بیولوژیکی در تلفن‌های هوشمند در نتیجه استفاده از آنها در سرویس بهداشتی وجود دارد. باشگاه خبرنگاران جوان در خبری نوشت: نتایج بر اساس آزمایش‌های سواب آدنوزین تری فسفات (ATP) و یک دستگاه بیولومینسانس خوان ATP بدست آمده […]

- چرا نباید از گوشی هوشمند خود در سرویس بهداشتی استفاده کنید؟

به گزارش زیرنویس ،مطالعه‌ای که توسط First Washroom Hygiene انجام شد، نشان داد که «سطح بالایی» از آلودگی بیولوژیکی در تلفن‌های هوشمند در نتیجه استفاده از آنها در سرویس بهداشتی وجود دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان در خبری نوشت: نتایج بر اساس آزمایش‌های سواب آدنوزین تری فسفات (ATP) و یک دستگاه بیولومینسانس خوان ATP بدست آمده است. این سواپ‌ها سطوح حیات بیولوژیکی را که برای چشم انسان قابل مشاهده نیست تشخیص می‌دهند.

نمونه‌های مربوطه از سطح ۵۰ گوشی هوشمند گرفته شد. تجزیه و تحلیل نتایج نشان داد که بیش از نیمی از تلفن‌ها (۵۲ ٪) “به شدت آلوده” به میکروب بودند.

محققان یک نظرسنجی شامل بیش از ۲۰۰۰ شرکت‌کننده را انجام دادند تا عادات استفاده از تلفن همراه را در عموم مردم بیابند.

از هر چهار بزرگسال یک نفر اعتراف کرده است که هرگز گوشی‌های هوشمند خود را تمیز نمی‌کند. همچنین ۵۹ درصد از شرکت کنندگان گفتند که در سرویس بهداشتی از تلفن خود استفاده می‌کنند.

۱۵ درصد از افراد اعتراف کردند که هر بار که از توالت استفاده می‌کنند دست‌های خود را نمی‌شویند، به این معنی که ممکن است باکتری‌ها را به گوشی‌های هوشمند خود منتقل کنند، حتی اگر در خود سرویس بهداشتی از آن استفاده نکنند.

مردان ۱۰ درصد بیشتر از زنان اعتراف کردند که تلفن خود را همراهشان به دستشویی می‌برند و ۲۴ درصد از آنها هر بار این کار را انجام می‌دهند.

جیمی وودهال، مدیر نوآوری‌های فناوری در Primary Washroom Hygiene، درباره این یافته‌ها گفت: تلفن‌های ما مخزن مشترکی از عوامل بیماری‌زای بالقوه مضر هستند و می‌دانیم که افراد در برابر استفاده از آنها در سرویس بهداشتی آسیب‌پذیر هستند. در نظر بگیرید که حدود ۸۰ درصد از همه عفونت‌ها از طریق لمس و تماس منتقل می‌شود؛ بنابراین وقتی مردم از تلفن‌های خود استفاده می‌کنند و هنگام تماس آنها را نزدیک دهان خود می‌گیرند، به طور بالقوه خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهند.

او توصیه کرد: بهداشت دست بسیار مهم است. به این فکر کنید که هر روز چند بار گوشی خود را لمس می‌کنید. هر بار که این کار را انجام می‌دهید، به طور بالقوه در حال جمع آوری و انتشار فعالیت‌های میکروبی هستید. شستن مرتب دست‌ها یکی از قدرتمندترین اقداماتی است که افراد می‌توانند برای کمک به جلوگیری از گسترش باکتری‌ها و بیماری‌ها انجام دهند.

۲۳۳۲۱۷

منبع: خبـرآنلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.