آبی پوشان پایتخت درصدد حفظ صدرنشینی در اراک/ پرسپولیس در نبود اوسمار و بیرانوند به دنبال شکار قو
آبی پوشان پایتخت درصدد حفظ صدرنشینی در اراک/ پرسپولیس در نبود اوسمار و بیرانوند به دنبال شکار قو

مسابقات هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال با انجام ۸ بازی امروز (روز جمعه) در شهر‌های مختلف برگزار می‌شود و  در حساس‌ترین بازی ها، تیم استقلال در اراک به مصاف تیم آلومینیوم می‌رود و تیم پرسپولیس پذیرای تیم ملوان در ورزشگاه آزادی است.   تراکتور – ذوب آهن / جمعه ساعت ۱۷ تیم تراکتور […]

- آبی پوشان پایتخت درصدد حفظ صدرنشینی در اراک/ پرسپولیس در نبود اوسمار و بیرانوند به دنبال شکار قو

مسابقات هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال با انجام ۸ بازی امروز (روز جمعه) در شهر‌های مختلف برگزار می‌شود و  در حساس‌ترین بازی ها، تیم استقلال در اراک به مصاف تیم آلومینیوم می‌رود و تیم پرسپولیس پذیرای تیم ملوان در ورزشگاه آزادی است.  

تراکتور – ذوب آهن / جمعه ساعت ۱۷

تیم تراکتور در ۲ بازی خانگی خود برابر تیم‌های سپاهان و آلومینیوم به تساوی دست یافته  و فقط ۲ امتیاز به دست آورده است. این تیم تبریزی با ۴۰ امتیاز در رتبه سوم جدول رده بندی قرار دارد.  

سرخپوشان تبریزی می‌خواهند با حمایت هواداران پرشور خود اولین برد بازی خانگی را  در سال جدید برابر تیم ذوب آهن کسب کنند تا همچنان در کورس رقابت با مدعیان قهرمانی بمانند.  

در آن طرف، تیم ذوب آهن هم هفته گذشته برابر تیم شمس آذر قزوین شکست خورد و با ۲۷ امتیاز در جایگاه نهم جدول رده بندی قرار دارد. این تیم اصفهانی در ۷ بازی اخیر خود رنگ برد را ندیده است و همین موضوع هم واکنش خمز را در برداشت و او بیان کرد تیمی که در این مدت پیروز نشده مشکلاتی دارد.  

تیم ذوب آهن می‌خواهد با کسب امتیاز برابر تیم تراکتور نوار ناکامی‌های خود را قطع کند، اما کار سختی جلوی هواداران پرشور تبریزی دارد.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به سود ذوب آهن به پایان رسید.  

شمس آذر قزوین –  فولاد / جمعه ساعت ۱۷ 

تیم فوتبال شمس آذر هفته گذشته برابر تیم ذوب آهن به برتری دست یافت و با ۲۸ امتیاز در رتبه هشتم جدول رده بندی قرار گرفت.  

شاگردان سعید دقیقی می‌خواهند اولین برد بازی خانگی را در سال جدید برابر تیم فولاد به دست آورند  تا وضعیت خود را در میانه جدول تثبیت کنند.  

در آن طرف، تیم فولاد هفته گذشته به تساوی پرگل برابر تیم هوادار دست یافت و ۲۱ امتیاز در رتبه سیزدهم قرار گرفته است.   

فولادی‌ها در ۵ بازی اخیر خود رنگ برد را ندیده اند و باید دید آنها با هدایت عبدالله ویسی می‌توانند نوار ناکامی‌های خود را قطع کنند و با برد برابر تیم شمس آذر از انتهای جدلو فاصله بگیرند یا نه!  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم شمس آذر به پایان رسید.  

مس رفسنجان – پیکان تهران/ جمعه ساعت ۱۷:۳۰ 

تیم مس رفسنجان هفته گذشته برابر تیم استقلال به تساوی دست یافت و با ۲۶ امتیاز در رتبه دهم جدول رده بندی قرار گرفت.  

تیم مس رفسنجان از زمان سرمربیگری محرم نویدکیا تاکنون باختی نداشته است. این تیم می‌خواهد ۳ امتیاز بازی خانگی برابر پیکان را بگیرد تا به روند رو به رشد خود ادامه بدهد و جایگاه خود را در جدول رده بندی ارتقا بدهد. 

در آن طرف، تیم پیکان همانند حریف کرمانی خود شرایط خوبی را دارد و این تیم توانست هفته گذشته برابر تیم استقلال خوزستان به برتری برسد و با ۲۳ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار بگیرد.  

خودروسازان با هدایت رضا عنایتی نتایج خوبی در لیگ برتر گرفته اند و از انتهای جدول جدا شدند و آنها می‌خواهند دست پر از رفسنجان برگردند تا به روند رو به رشد خود ادامه بدهند.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم مس رفسنجان به پایان رسید.  

سپاهان – نساجی مازندران/ جمعه ساعت ۱۷:۵۰ 

تیم فوتبال سپاهان در ۲ بازی خود در سال جدید ۲ امتیاز کسب کرده و در وضعیت بحرانی به سر می‌برد و از کورس مدعیان قهرمانی عقب افتاده است. این تیم اصفهانی با یک بازی کمتر و کسب ۳۸ امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد.  

مدیران سپاهان که از نتایج تیم خود راضی نیستند جریمه ۲۰ درصدی برای اعضای تیم خود در نظر گرفتند تا شوکی بر تیم وارد کنند.  

شاگردان مورایس می‌خواهند با حمایت هواداران خود  ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم نساجی کسب کنند تا نوار ناکامی‌های خود را قطع کنند و همچنان در کورس رقابت با مدعیان قهرمانی بمانند.  

در آن طرف، تیم نساجی در وضعیت بحرانی به سر می‌برد و  این تیم شمالی با ۲ شکست در ۲ بازی اخیر خود به انتهای جدول سقوط کرده است. این تیم حتی در این ۲ بازی گلی هم به ثمر نرسانده است.  

تیم نساجی به ۳ امتیاز بازی با سپاهان نیاز مبرم دارد تا همچنان به بقا در لیگ برتر فوتبال امیدوار بماند، اما این تیم شمالی در لیگ برتر نتوانسته تیم سپاهان را شکست بدهد و کار سختی جلوی هواداران اصفهانی دارد.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.  

آلومینیوم اراک – استقلال/ جمعه ساعت ۱۸ 

تیم فوتبال آلومینیوم اراک  هفته گذشته توانست یک امتیاز در خارج از خانه برابر تیم تراکتور کسب کند و با ۳۰ امتیاز در جایگاه هفتم قرار گرفته است.  

شاگردان مجتبی حسینی تاکنون توانستند تیم‌های پرسپولیس و سپاهان مدعیان قهرمانی را شکست بدهند و آنها می‌خواهند برابر استقلال به برتری برسند تا در شکست دادن مدعیان قهرمانی هت تریک کنند.  

در آن طرف، تیم استقلال هفته گذشته برابر تیم مس رفسنجان به تساوی دست یافت و فاصله امتیازش با پرسپولیس رقیب دیرینه اش به یک امتیاز رسید.  

شاگردان جواد نکونام به ۳ امتیاز بازی خارج از خانه برابر تیم آلومینیوم اراک نیاز مبرم دارند تا همچنان صدرنشینی خود را در جدول رده بندی تثبیت کرده و فاصله خود را با تیم پرسپولیس حفظ کنند.  

اختلاف جواد نکونام با  علی خطیر همچنان ادامه دارد و نکونام ۲ مرتبه علیه مدیرعامل استقلال مصاحبه‌ای انجام داد، اما خطیر برای حفظ  آرامش تیمش جواب نکونام را نداد.  

بلانکو و مارشاریپوف بازیکنان خارجی استقلال و صالح حردانی  با رفع مصدومیتشان می‌توانند تیم استقلال را در این بازی همراهی کنند، اما مهدی پور به علت پارگی رباط صلیبی ۶ ماه دور از میادین فوتبال است.  

تیم آلومینیوم هیچ وقت  نتوانسته تیم استقلال را  شکست بدهد و از ۷ دیدار بین ۲ تیم، ۳ برد سهم آبی‌پوشان بوده و ۴ بازی هم به تساوی کشیده است. به هر حال باید دید تیم اراکی می‌تواند طلسم ناکامی‌های خود را برابر آبی پوشان بشکند یا نه!  

جدال جواد نکونام و مجتبی حسینی مربیان استقلالی و پرسپولیسی سابق در این بازی جذاب و دیدنی خواهد بود.  بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم استقلال به پایان رسید.  

هوادار – گل گهرسیرجان / جمعه ساعت ۱۸ 

تیم فوتبال هوادار هفته گذشته برابر تیم فولاد به تساوی پرگل دست یافت و با ۲۱ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول رده بندی قرار گرفت.  

شاگردان مسعود شجاعی ۵ هفته است که رنگ برد را ندیده اند و همین موضوع باعث شد که رتبه شان در جدول رده بندی تنزل پیدا کند. آنها می‌خواهند ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم گل گهر را بگیرند تا طلسم ناکامی‌های خود را بشکنند.  

در آن طرف، تیم گل گهر هم شرایط خوبی ندارد و ۲ بازی اخیر خود را  برابر تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس شکست خورده  و با ۳۳ امتیاز در جایگاه ششم جدول رده بندی قرار گرفته است.  

شاگردان  اوزونیدیس می‌خواهند با کسب امتیاز در خارج از خانه برابر تیم هوادار شکست‌های اخیر را جبران کرده و جایگاه خود را در میانه جدول رده بندی حفظ کنند.

تیم هوادار در ۵  تقابلی که با تیم گل گهر داشته، پیروز نشده  و ۳ شکست و ۲ تساوی به دست آورده است.   به هر حال این تیم به دنبال اولین برد خود برابر حریف سیرجانی خود هست تا نوار ناکامی‌های خود را قطع کند.  

تقابل مسعود شجاعی با اوزونیدیس جذاب و دیدنی خواهد بود چرا که شجاعی در مدت کوتاهی شاگرد اوزونیدیس  در یونان بوده است.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه تساوی پرگل ۳ بر ۳ به پایان رسیده است.

استقلال خوزستان – صنعت نفت آبادان/ جمعه ساعت ۱۸ 

دربی خوزستان  بین تیم‌های ته جدولی استقلال خوزستان و  صنعت نفت آبادان در ورزشگاه غدیراهواز  برگزار می‌شود و این بازی ۶ امتیازی خواهد بود و هر کدام از این ۲ تیم که برنده شود به بقا در لیگ امیدوار می‌ماند، اما تیم بازنده یک قدم به سقوط نزدیک می‌شود.  

تیم استقلال خوزستان هفته گذشته برابر تیم پیکان شکست خورد و با ۱۶ امتیاز و تفاضل گل ۱۱- در رده چهاردهم قرار گرفته است. این تیم اهوازی به برد در دربی خوزستان نیازمبرم دارد تا همچنان به بقا در لیگ برتر امیدوار باشد.  

در آن طرف، تیم صنعت نفت آبادان هفته گذشته با برد برابر تیم سپاهان دست به کار بزرگی زد و بعد از مدت‌ها موفق به کسب پیروزی در لیگ برتر فوتبال شد.

فراز کمالوند سرمربی نفت آبادان در اولین حضورش روی نیمکت این تیم آبادانی اولین برد خود را به دست آورد  و باید دید او در دومین بازی خود به عنوان سرمربی برزیل ایران می‌تواند برنده شود  یا نه!

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.  

پرسپولیس – ملوان/ جمعه ساعت ۲۰ 

تیم فوتبال پرسپولیس هفته گذشته با برد برابر تیم گل گهر سیرجان ۴۶ امتیازی شد و فاصله اش را با صدر جدول به یک امتیاز رساند. این تیم با هدایت اوسمار نتایج خوبی کسب کرده  و در ۷ بازی اخیر ۶ برد و یک تساوی به دست آورده است.  

سرخپوشان پایتخت می‌خواهند با حمایت هواداران پرشور خود  ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم ملوان را کسب کنند تا با لغزش احتمالی استقلال بتوانند صدر جدول را بگیرند.  

در آن طرف، تیم ملوان وضعیت خوبی دارد و هفته گذشته توانست برابر تیم نساجی به برتری دست یابد و با ۳۸ امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار دارد.  

شاگردان مهدی تارتار می‌خواهند  از تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی امتیاز بگیرند تا همچنان امیدوار به کسب سهمیه آسیایی باشند، اما آنها کار سختی جلوی هواداران پرسپولیس دارند.  

اوسمار سرمربی پرسپولیس به علت اخراج در بازی با تیم گل گهر برابر تیم ملوان محروم است و باید از روی سکو‌ها نظاره گر بازی تیمش باشد. همچنین علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش پرسپولیس هم به علت مصدومیت قادر به همراهی تیمش در این بازی نیست و امیر رضا رفیعی گلر جوان از دروازه سرخپوشان محافظت می‌کند.   رفیعی با کلین شیت در ۲ بازی برابر تیم‌های ذوب آهن و گل گهر نشان داده که جانشین مطمئنی برای بیرانوند است.   همچنین او با عملکرد خوبش خیال پرسپولیسی‌ها را در درون دروازه راحت کرده است.  

میلاد سرلک و محمد عمری بازیکنان پرسپولیس در نیم فصل دوم برای گذراندن خدمت سربازی به تیم ملوان پیوستند و آنها در بازی امروز برابر تیم سابقشان قرار می‌گیرند و انگیزه زیادی برای اثبات توانایی خود دارند.  

تیم پرسپولیس در تقابل با ملوان در لیگ برتر ۱۲ بازی را پیروز شده و قو‌های سپید انزلی هم ۶ مرتبه برنده شدند. همچنین انزلی‌چی‌ها پس از بازگشت مجدد به لیگ برتر موفق به کسب برتری مقابل پرسپولیس نشده‌اند تا آخرین پیروزی آنها برابر سرخپوشان به چیزی حدود ۹ سال گذشته برگردد.

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه تساوی بدون گل در انزلی به پایان رسید.  

باشگاه خبرنگاران

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.