مقابل استقلال برای حیثیت و آبروی خودمان بازی می‌کنیم
مقابل استقلال برای حیثیت و آبروی خودمان بازی می‌کنیم

حمید مطهری در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال اظهار داشت: قبل از هر چیز باید به این نکته تأکید کنم که ما به حمایت هواداران‌مان نیاز داریم. طرفداران و تماشاگران ما و تیم تراکتور همه باید یکدل باشیم و نشان دهیم که یک تیم هستیم. استقلال تیمی قابل احترام است، اما اگر […]

- مقابل استقلال برای حیثیت و آبروی خودمان بازی می‌کنیم

حمید مطهری در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال اظهار داشت: قبل از هر چیز باید به این نکته تأکید کنم که ما به حمایت هواداران‌مان نیاز داریم. طرفداران و تماشاگران ما و تیم تراکتور همه باید یکدل باشیم و نشان دهیم که یک تیم هستیم. استقلال تیمی قابل احترام است، اما اگر ما بتوانیم آن حداکثر عطش‌مان را با کیفیت فنی که داریم ترکیب کنیم، فکر می‌کنم تیم فوق‌العاده‌ای خواهیم شد. همچنین از  زنوزی مالک باشگاه  هم تشکر می‌کنم که همه جوره از تیم حمایت می‌کنند. ان‌شاالله همه کنار هم یک تیم خوب باشیم و فردا مثل سربازان جنگجو برای تراکتور بجنگیم. اگر کیفیت و احساسات‌مان را ترکیب کنیم، به هر کاری می‌توانیم دست بزنیم. امیدوارم فردا روز فوق‌العاده‌ای برای ما باشد و هواداران را با دلی شاد راهی منزل‌شان کنیم.

او افزود: من در بازی با ذوب‌آهن حداکثر تلاشم را کردم که تیم را به لحاظ ذهنی و روانی به سطح خوبی برسانم. با توجه به نتایجی که قبل از آمدن من اتفاق افتاده بود تیم به لحاظ روانی شرایط خوبی نداشت. ما تلاش و تیم را آماده کردیم و بازیکنان‌مان آماده یک بازی بزرگ هستند. تراکتور قبل از این هم ثابت کرده که یک تیم بزرگ و بااصالت است. استقلال نیز تیمی قابل احترام است و صدرنشین جدول رده‌بندی لیگ برتر، اما نباید غافل شویم که ما هم تراکتور هستیم و بسیار بزرگ.

من دنبال پست و مقام نیستم 

مطهری در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر مسئولیت فنی و سرمربی تیم چه کسی است و اینکه بازیکنان در این شرایط حرف‌شنوی خواهند داشت؟ همچنین چه برنامه‌ای خواهد داشت تا هواداران را دوباره با تراکتور آشتی دهد؟، گفت: در نشست خبری قبلی هم گفتم من صادقانه آمدم که کار کنم. من دنبال پست و مقام نیستم و با توجه به وضعیت تراکتور آمدم، شاید خیلی‌ها قبول نمی‌کردند که بیایند. من آمدم چون حرفه‌ای این کار هستم. من هر جا که بودم در نهایت تعهد کار کردم و هیچ اتفاق خاصی نیست. من وظیفه‌ام این است که مسئولیت فنی تیم را برعهده دارم و افتخار هست که اینجا کار می‌کنم. همیشه به هواداران‌مان احترام گذاشتیم و در بازی قبل هم در رختکن بودیم و به بازیکنان گفتم که بجنگید و هواداران پشت شما هستند. سعی می‌کنیم ارتباط خوبی با هواداران برقرار کنیم و با هم یک تیم باشیم و در نهایت تراکتور نتیجه بگیرد.

او درباره اینکه  تفکراتش در تیم پیاده می‌شود یا از بیرون به او دیکته می‌شود، در حالی که گفته می‌شود این شرایط تا برطرف شدن مشکل حضور گل‌محمدی ادامه خواهد داشت، تصریح کرد:  گل محمدی عزیز من، بزرگتر من و به عنوان فنی‌ترین مربی است، چه من در پرسپولیس و چه جای دیگر بوده‌ام همیشه ارتباط داشتم، اما اکنون  مسئولیت فنی تیم برعهده من است.

مقابل استقلال برای حیثیت و آبروی خودمان بازی می‌کنیم

او درباره  اینکه بازی فردا با استقلال در راه قهرمانی تاثیرگذار است، اظهار کرد: تراکتور تیم بزرگی است. برای حیثیت و آبروی خودمان بازی می‌کنیم. می‌جنگیم و به جدول نگاه نمی‌کنیم. اکنون ملوان پشت سر ما است و ممکن است وضعیت ما به خطر بیفتد. با تمام انرژی می‌خواهیم بازی را شروع و برای پیروزی خودمان تلاش کنیم.

مربی تراکتور  افزود: نیاز به زمان داریم، اما نهایت تلاش‌مان را می‌کنیم. استقلال در ضربات ایستگاهی تیم خوبی است. هم در جلسات فنی و هم در کار اجرایی روی این موضوع کار می‌کنیم تا ضربه نخوریم. تلاش می‌کنیم این ضعف را پوشش بدهیم و هیچ ایرادی هم ندارد. همه تیم‌ها نقاط ضعف و قوتی دارند. باید سعی کنیم نقاط ضعف را به کمترین حالت برسانیم و نقاط قوت را قوی‌تر کنیم. حواسمان به این موضوع هست. سعی کردیم ریکاوری خوبی بعد از بازی با ذوب آهن داشته باشیم. یکی از بازیکنان شرایط ۵۰-۵۰ دارد و بعدازظهر باید چک شود. استقلال بازیکنان بزرگ و تاثیرگذاری دارد. تیم حریف را آنالیز می‌کنیم، اما تمرکز زیادمان روی تیم خودمان است و بازیکنان خیلی خوبی داریم. استقلال نفرات جایگزین خیلی خوبی هم دارد، اما سعی می‌کنیم بهترین عملکردمان را ارائه بدهیم.

به سبک تیم استقلال احترام می‌گذارم

مربی تراکتور درباره سبک بازی استقلال، عنوان کرد: از روزی که آمدم از خمز و کادرش تشکر کردم. نمی‌خواهیم به گذشته برگردیم که چه اتفاقاتی افتاده است. از بازی ذوب آهن استارت کار را زدیم و همیشه رو به جلو نگاه می‌کنیم. آینده برایمان خیلی مهم است. در فوتبال سبک‌های مختلفی هست. به عنوان یک مربی که کارش این است، به تمام سبک‌ها احترام می‌گذارم. فوتبال تخریبی یا… یک سبک است. همه مربیان می‌توانند سیستم موردعلاقه و سبک خودشان را داشته باشند. به من مربوط نمی‌شود که راجع به آن‌ها صحبت کنم. استقلال تیم قابل احترامی است، اما سعی می‌کنیم از این آخرین فرصت به نحو احسن استفاده کنیم. سعی می‌کنیم بهترین خودمان را ارائه بدهیم تا دل هواداران شاد شود.

او افزود: صبر کنید، ان‌شاالله بهترین اتفاقات بیفتند. خیلی دوست داشتم بعد از بازی درموردی جزئیاتی مانند کار‌های تاکتیکی خودمان یا آیتم‌های استقلال صحبت کنم. از اینکه خبرنگاران سوالات فنی می‌پرسند لذت می‌برم، اما اجازه بدهید قبل از بازی وارد جزئیات نشوم. بعد از بازی با کمال میل در خدمت شما هستم و افتخار می‌کنم جواب سوالات فنی را بدهم.

پورحمیدی نشان داد دروازه‌بان بزرگی است

او درباره  عملکرد حسین پورحمیدی، عنوان کرد: اینگونه شروع می‌کنم. می‌توانید متوجه شوید که آیا او همه جوره آماده شده بود یا خیر؟ به وضوح مقابل ذوب آهن آمادگی خود را نشان داد. تاثیرگذاری ما در مسائل فنی و روحی کاملا مشخص بود. خودم در تیم ملی بودم و حسین پورحمیدی را به این تیم دعوت کردیم. عملکردش نشان داد دروازه‌بان بزرگی است. گفتم دوست دارم هواداران از ما حمایت کنند تا یک تیم همدل باشیم. این موضوع خیلی مهم است که هواداران ما روی سکو و بازیکنان درون زمین یک تیم باشند. این را توقع دارم که فردا هم مثل همیشه از ما حمایت کنند، زیرا بچه‌ها از این هواداران انرژی می‌گیرند.

مهم نیست نفر اول باشم یا صدم، می‌‎خواهم به تراکتور کمک کنم

مربی تراکتور اضافه کرد: اگر نتیجه خوبی فردا حاصل شود، آن را به هواداران تقدیم می‌کنیم، زیرا تراکتور برای آن‌ها است. ما هم باید به عنوان افراد حرفه‌ای زحمت بکشیم تا دل هواداران شاد شود.

مطهری درواکنش به این موضوع که با توجه به اینکه کل مسئولیت فنی بر دوش وی قرار گرفته آیا قراردادش به عنوان مربی ثبت شده یا سرمربی، بیان کرد: گفتم روزی که به تراکتور آمدم، مسئولیت فنی تیم برعهده من قرار گرفت و مسئولیت من تعیین شد. این را هم گفتم مهم نیست سرمربی باشم یا مربی. مرا نفر آخر تیم بدانید. فقط می‌خواهم به تراکتور کمک کنم. 

او افزود: دوست دارم به شما احترام گذاشته و جوابتان را بدهم، اما نمی‌دانم با طرح این سوال دنبال چه موضوعی هستید.

مربی تراکتور در واکنش به اینکه آیا سرمربی جدید به این تیم می‌آید یا خیر، گفت: این را باید از مدیریت و مالک باشگاه بپرسید. من به عنوان مربی نمی‌توانم بگویم سرمربی بیاید یا نیاید. من فقط یک خدمت‌گذار در تراکتور هستم، اما بخثی نیست که من بخواهم جواب بدهم. مسئولیت فنی تیم با من است و نهایت تلاش خود را می‌کنم، اما خیلی برایم مهم نیست نفر اول باشم یا صدم.

باشگاه خبرنگاران

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.