حادثه شکستن یک سد روز گذشته (دوشنبه) در شمال نایروبی، پایتخت این کشور که دست‌کم ۴۲ قربانی گرفت، باعث شد آمار تلفات سیلاب‌های مرگبارِ روز‌های اخیر در این منطقه به بیش از ۱۲۰ نفر برسد.  مقامات محلی کنیا می‌گویند حادثه شکستن یک سد روز گذشته (دوشنبه) در شمال نایروبی، پایتخت این کشور که دست‌کم ۴۲ […]

حادثه شکستن یک سد روز گذشته (دوشنبه) در شمال نایروبی، پایتخت این کشور که دست‌کم ۴۲ قربانی گرفت، باعث شد آمار تلفات سیلاب‌های مرگبارِ روز‌های اخیر در این منطقه به بیش از ۱۲۰ نفر برسد.

 مقامات محلی کنیا می‌گویند حادثه شکستن یک سد روز گذشته (دوشنبه) در شمال نایروبی، پایتخت این کشور که دست‌کم ۴۲ قربانی گرفت، باعث شد آمار تلفات سیلاب‌های مرگبارِ روز‌های اخیر در این منطقه به بیش از ۱۲۰ نفر برسد.

پس از تخریب این سد تاکنون اجساد ۴۲ نفر پیدا شده است و در روز‌های قبل نیز سیل در سایر مناطق ده‌ها قربانی برجا گذاشته بود و اکنون مقامات می‌گویند به طور تخمینی مجموع تلفات این حوادث از ۱۲۰ نفر بیشتر شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، یک سخنگوی دولت هشدار داد که بارندگی‌ها ظرفیت سد‌های برق آبی را پر کرده است و یک سرریز گسترده مناطق پایین دست را تهدید می‌کند. گروه‌های نجات در حال حفاری در میان گل‌ولای برای یافتن بازماندگان در چندین روستا از جمله کاموشیری و کیانوگو در شهرستان ناکورو هستند و بیم آن می‌رود که شمار جان‌باختگان بیشتر شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از استفان کی‌روی، فرمانده پلیس محلی گزارش داد ۱۷ نفر از جان‌باختگانی که اجسادشان پیدا شده است کودک بودند.

در پی این حوادث و به دلیل پیش‌بینی هواشناسی دولت بازگشایی مدارس در سراسر کنیا را به تعویق انداخته است. بیش از ۱۳۰ هزار نفر بر اثر سیل آواره شده‌اند و بسیاری از مردم در مدارس پناه گرفته‌اند.

تصاویری آخرالزمانی که از کنیا وایرال شد

تصاویری آخرالزمانی که از کنیا وایرال شد

تصاویری آخرالزمانی که از کنیا وایرال شد

تصاویری آخرالزمانی که از کنیا وایرال شد

تصاویری آخرالزمانی که از کنیا وایرال شد

+

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.