دست متقاضیان مسکن ملی در پوست گردو ماند!
دست متقاضیان مسکن ملی در پوست گردو ماند!

رکنا نوشت: متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن واوان اسلامشهر، پروژه مآب سازه با مشکل مهم و عجیبی مواجه شدند که بدعتی در وزارت راه و شهرسازی است و آن هم اخذ پول بابت مشاعات است. بدین ترتیب که همه متقاضیان این پروژه علاوه بر اینکه تا امروز ۳۶۰ میلیون تومان واریز کرده اند، باید نسبت […]

- دست متقاضیان مسکن ملی در پوست گردو ماند!

رکنا نوشت: متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن واوان اسلامشهر، پروژه مآب سازه با مشکل مهم و عجیبی مواجه شدند که بدعتی در وزارت راه و شهرسازی است و آن هم اخذ پول بابت مشاعات است. بدین ترتیب که همه متقاضیان این پروژه علاوه بر اینکه تا امروز ۳۶۰ میلیون تومان واریز کرده اند، باید نسبت به متراژ واحدی که انتخاب می کنند از ۱۲۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بابت مشاعات که سازنده آن را ۴۵ متر محاسبه کرده است، آن هم یکجا پرداخت کنند. در ادامه گفتگوی خبرنگار رکنا با یکی از این متقاضیان را بخوانید.

یکی از متقاضیان پروژه مآب سازه واوان اسلامشهر گفت: مشکل ما این است که بعد از ۵ سال واریزی که تا الان با کارگری، قرض گرفتن و طلا فروختن ۳۶۰ میلیون تومان جور کردیم، حالا به ما می گویند باید نسبت به متراژی که انتخاب می کنیم حدود ۱۲۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان دیگر بابت مشاعات یکجا واریز کنیم، اگرنه حذف می شویم و یک نفر دیگر که رتبه پایین تری دارد به جای ما انتخاب واحد می کند.

این متقاضی در ادامه گفت: یعنی دست همه ما را کاملا بسته اند و نمی توانیم چاره ای کنیم. ما که ۵ سال طول کشیده ۳۶۰ میلیون تومان واریز کنیم، از کجا طی ۳ ماه این همه پول را جور کنیم؟

وی افزود: من و بقیه متقاضیان از پول رهن خانه اجاره ای خود برداشته ایم و کرایه را زیاد کردیم تا بتوانیم آورده ها را به موقع پرداخت کنیم که امسال بالاخره به خانه خودمان برویم. نه مدرکی دست ما داده اند و نه می گویند تحویل واحدها چه زمانی است.

این متقاضی گفت: وقتی از شرکت مآب سازه سوال می کنیم، می گویند، زمان تحویل مشخص نیست. این در حالی است که ساختمان ها تکمیل است و از مهر ماه سال گذشته گفتند آماده تحویل هستیم اما دولت همکاری نمی کند و آب و برق و گاز را بهانه کرده اند. الان که حدود ۷ ماه گذشته است، هنوز می گویند مشکل از همکاری دولت و وصل انشعابات است. برخی هم می گویند دو پیمانکار آریا عمران و مآب سازه قصد دارند تا باهم پروژه ها را تحویل دهند.

به خاطر خاکمان همیشه در انتخابات شرکت کردم، اما همان خاک را از ما دریغ می کنند!

وی در ادامه گفت: گناه ما که چشممان به تحویل واحدها مانده است، چیست؟ صاحبخانه از الان می گوید باید ۹ میلیون تومان اجاره بدهم. در اسلامشهر یک خانه بدون امکانات کرایه کردم و ۱۰۰ میلیون تومان رهن به علاوه ۵ میلیون تومان اجاره می دهم. شوهر من یک کارگر صفر است و ماهی ۱۱ میلیون تومان درآمد دارد. امسال نهایتا یک تا دو میلیون تومان به حقوق شوهرم اضافه می شود. ما با دو بچه چه کار کنیم؟ این همه رهبری در حق ما لطف می کنند.

به خدا به وقت انتخابات همیشه اولین نفر بودم که رای دادم و همه را هم تشویق به رای دادن کردم که به خاطر خاکمان باید رای بدهیم، اما همان خاک را از ما که عضوی از این مملکت هستیم، محروم و دریغ می کنند.

این متقاضی با بیان اینکه واحدها کاملا تکمیل است و فقط انشعابات آن وصل نشده است، گفت: واحدها را تحویل نمی دهند و می گویند دست ما نیست و باید تهران اجازه تحویل دهد. ما فرمانداری و استانداری رفتیم، اما راهمان ندادند. 

۱۲۰ میلیون پول مشاعات برای یک واحد ۵۵ متری

این متقاضی تاکید کرد: ۱۲۰ میلیون تومان برای یک واحد ۵۵ متری را از کجا بیاورم؟ دردم را به چه کسی بگویم؟ همه مثل ما کارگر هستند. چه کسی قرار است ضامن من بشود که وام بگیرم؟ چرا به فکر ما نیستند؟ ما فکر می کردیم نحوه پرداختها ۱۱مانند طرح مسکن مهر دولت احمدی نژاد است.

وی گفت: باید اولین روز ثبت نام واضح و روشن به ما می گفتند که چقدر باید در آخر بپردازیم و وقتی می دیدیم که در توان ما نیست، ثبت نام نمی کردیم. دار و ندار خود را نمی فروختیم. گوشواره های دخترم را هم از گوشش بیرون آوردم و فروختم تا خانه دار بشوم.

وی تاکید کرد: ما چندی پیش مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردیم و وقتی آقای جنتی، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران آمد سازنده هم آمد و با ما صحبت کرد. ما گفتیم، واحدها را کی تحویل می دهید؟ گفت، معلوم نیست. گفتیم، این پول زیاد است و کم کنید. یک واحد ۵۵ متری به قیمت روز متری ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، این قیمت نمی شود و باید یک چیزی هم به ما بازگردانید.

سازنده گفت، این محاسبه غلط است و مشاعات به واحد شما تعلق می گیرد و تاکید کرد که به همه واحدها از ۵۵ متری تا ۹۳ متری، باید ۴۵ متر دیگر اضافه شود و در آخر قیمت تمام شده واحدها محاسبه می شود. حالا ما چگونه این پول را جور کنیم؟ به هر ارگانی هم مراجعه کردیم جواب سربالا شنیدیم و گفتند که باید واریز کنید.

راه پس و پیش را به روی ما بسته اند!

این متقاضی در آخر گفت: همان روز که به وزارت راه و شهرسازی رفته بودیم، یک خانم بی سرپرست، همانجا امضاء داد که من واحدم را نمی خواهم، که گفتند پول این خانم را بدون سود برگردانید. به نظر ما این واحدها را برای نورچشمی هایشان می خواهند.

مقابل وزارت راه سازنده به ما گفت، واحدها آب و برق و گاز ندارد و زمان تحویل هم مشخص نیست. ما گفتیم، اگر این پول را جور کنیم، آیا امکان اضافه شدن قیمت باز هم هست یا دیگر تمام است؟ گفت، امکان اضافه شدن وجود دارد.

این چه وضعیتی است، هم راه پیش را و هم راه پس را به روی ما بسته اند! ما چه خاکی به سرمان بریزیم.

منبع: اطلاعات انلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.