دولت نتانیاهو از درون فروپاشیده است/ خیزش دانشجویان غربی به سایر کشور‌ها کشیده می‌شود
دولت نتانیاهو از درون فروپاشیده است/ خیزش دانشجویان غربی به سایر کشور‌ها کشیده می‌شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: شهریار حیدری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زیرنویسدرباره خیزش دانشجویان غربی برای حمایت از فلسطین گفت: باید ورود دانشجویان به صحنه حمایت از مردم غزه را بررسی کنیم تا متوجه شویم که در […]

- دولت نتانیاهو از درون فروپاشیده است/ خیزش دانشجویان غربی به سایر کشور‌ها کشیده می‌شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

شهریار حیدری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زیرنویسدرباره خیزش دانشجویان غربی برای حمایت از فلسطین گفت: باید ورود دانشجویان به صحنه حمایت از مردم غزه را بررسی کنیم تا متوجه شویم که در نتیجه چه موضوعاتی شکل گرفته است.

وی اظهار کرد: غرب در دنیا مدعی حقوق بشر است و سازمانی داریم تحت عنوان کمیته حقوق بشر که ذیل سازمان ملل متحد فعالیت می‌کند و قوانین خاص خود را دارد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس ادامه داد: غربیان همیشه مدعی هستند که حقوق بشر در هر جایی از جهان نقض شود از آن حمایت می‌کنند، اما امروز دنیا شاهد نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: مردم در سراسر دنیا در حمایت از غزه به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات کردند و با جمعیتی میلیونی حمایتی بی‌نظیر از مردم مظلوم فلسطین انجام دادند تا جنایات اسرائیل و آمریکا در فلسطین خاتمه یابد، اما وقتی این تظاهرات کارساز نبود قشر روشنفکر دانشجو که اثرات زیادی بر جامعه دارد وارد میدان شد.

حیدری تاکید کرد: طغیانی که امروز دانشجویان در آمریکا و اروپا کردند قطع‌به‌یقین به سایر کشور‌ها کشیده می‌شود و این خیزش خارج از اینکه یک حمایت معنوی است و سیاسی نیست، یک پیام بزرگ دارد و آن پیام این است که رژیم صهیونیستی غاصب، کودک‌کش و ظالم است.

وی افزود: پیام دیگر جنبش دانشجویان این است که غرب از حمایت از رژیمی که اساس آن بر ترور و کانون بحران در منطقه و جهان است دست بردارد و این حداقل پیامی است که جامعه دانشجویی در غرب به آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی اعلام می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: دولتمردان غربی باید بدانند اگر با جامعه دانشجویی همراه نشوند لایه‌های دیگر جامعه با دانشجویان همراه می‌شوند و باعث ایجاد تجمع‌های بزرگتری علیه رژیم صهیونیستی و حامیانش می‌شود.

حیدری گفت: بعد از انتخاباتی که در سرزمین‌های اشغالی برگزار شد و به‌روی کار آمدن مجدد نتانیاهو به‌عنوان نخست‌وزیر انجامید بلافاصله در خیابان‌ها مردم این رژیم تجمع کردند و کابینه او را به رسمیت نشناختند.

وی ادامه داد: شاید یکی از دلایل نتانیاهو برای حمله به غزه، برون‌رفت از وضعیت موجود در سرزمین‌های اشغالی بود، چون در طول هفت ماهی که شاهد حمله به غزه هستیم رژیم اشغالگر قدس به‌دنبال سرپوش گذاشتن به وضعیت داخلی و برون‌رفت از وضعیت موجود است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس بیان کرد: واقعیت این است که دولت نتانیاهو از درون فروپاشیده است لذا دوست دارد جنگ غزه ادامه پیدا کند و به سمت سوریه و لبنان هم موشک‌پرانی کند و در نهایت به‌دنبال درگیری با جمهوری اسلامی ایران است، اما این موارد نمی‌تواند مشکلات دولت نتانیاهو را درمان کند.

حیدری اظهار کرد: قطع‌به‌یقین نتانیاهو برای استمرار دولت خود سعی می‌کند افکار عمومی را به سمت خارج از سرزمین‌های اشغالی منحرف کند، اما مردم علیه او و کابینه‌اش به خیابان‌ها آمدند که این در نتیجه عملکرد وی و دولتش است.

+

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.