آبی پوشان پایتخت به دنبال تثبیت صدرنشینی در تبریز/ نبرد اوسمار و مورایس در ال کلاسیکوی ایران
آبی پوشان پایتخت به دنبال تثبیت صدرنشینی در تبریز/ نبرد اوسمار و مورایس در ال کلاسیکوی ایران

پرونده مسابقات هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال با انجام ۷ دیدار امروز به پایان می‌رسد و در حساس‌ترین بازی ها، تیم استقلال به مصاف تیم تراکتور می‌رود و تیم پرسپولیس پذیرای تیم سپاهان در ورزشگاه آزادی است. با برگزاری این بازی‌ها تکلیف قهرمانی تا حدودی مشخص می‌شود. هوادار- صنعت نفت آبادان/ روز چهارشنبه […]

- آبی پوشان پایتخت به دنبال تثبیت صدرنشینی در تبریز/ نبرد اوسمار و مورایس در ال کلاسیکوی ایران

پرونده مسابقات هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال با انجام ۷ دیدار امروز به پایان می‌رسد و در حساس‌ترین بازی ها، تیم استقلال به مصاف تیم تراکتور می‌رود و تیم پرسپولیس پذیرای تیم سپاهان در ورزشگاه آزادی است. با برگزاری این بازی‌ها تکلیف قهرمانی تا حدودی مشخص می‌شود.

هوادار- صنعت نفت آبادان/ روز چهارشنبه ساعت ۱۷

تیم هوادار هفته گذشته برابر تیم پیکان به تساوی ۲ بر ۲ دست یافت و با ۲۵ امتیاز در جایگاه یازدهم جدول رده بندی قرار گرفت.

شاگردان مسعود شجاعی تا حدودی از قعر جدول جدا شدند و نگرانی برای سقوط به لیگ دسته یک ندارند و با خیال راحت به مصاف تیم صنعت نفت آبادان می‌روند. آنها می‌خواهند با کسب ۳ امتیاز بازی خانگی برابر برزیل ایران جایگاه خود را در میانه جدول رده بندی تثبیت کنند.

محمود شجاعی مربی تیم هوادار در نشست خبری اعلام کرد که باید مقابل تیم زادگاهش بازی کنند و دختران دوقلویش از او خواستند که این بازی را شکست بخورند!

در آن طرف، تیم صنعت نفت آبادان هفته گذشته برابر تیم پرسپولیس با ۳ گل شکست خورد و با ۱۶ امتیاز در انتهای جدول رده بندی قرار دارد.

تیم صنعت نفت آبادان با هدایت فراز کمالوند بعد از برد برابر تیم سپاهان در ۲ بازی بعدی خود شکست خورده  و این تیم آبادانی یکی از گزینه‌های سقوط به لیگ دسته یک است.

شاگردان فراز کمالوند محکوم به برد برابر تیم هوادار هستند تا همچنان به بقا در لیگ برتر امیدوار بمانند.

این ۲ تیم تاکنون ۵ بار به مصاف یکدیگر رفته اند که ۲ برد سهم هوادار و ۳ برد سهم صنعت نفت آبادان بوده  و بازی‌های این ۲ تیم هیچ وقت با مساوی به پایان نرسیده است.

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم هوادار به پایان رسید.

تراکتور- استقلال /روز چهارشنبه ساعت ۱۷

تیم تراکتور هفته گذشته برابر تیم نساجی شکست خورد و با ۴۰ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد. این تیم تبریزی شانسی برای قهرمانی در لیگ برتر ندارد، اما می‌خواهد یکی از سهمیه‌های لیگ نخبگان آُسیا را به دست آورد.

سرخپوشان تبریزی می‌خواهند با حمایت هواداران پرشور خود ۳ امتیاز بازی خانگی را کسب کنند تا انتقام شکست بازی رفت را جبران کنند.

یحیی گل محمدی قرار بود که هدایت تراکتوری‌ها را برعهده بگیرد، اما هنوز نتوانسته مجوز فعالیت در لیگ برتر را بگیرد به همین علت همچنان حمید مطهری هدایت سرخپوشان تبریزی را برعهده دارد.

تراکتوری‌ها در اولین حضور حمید مطهری روی نیمکت فنی خود توانستند تیم ذوب آهن را در جام حذفی شکست بدهند و با روحیه بالا به مصاف آبی پوشان پایتخت خواهند رفت.

در آن طرف، تیم استقلال با برتری برابر تیم شمس آذر ۵۳ امتیازی شد و در صدر جدول رده بندی قرار دارد.

آبی پوشان پایتخت به ۳ امتیاز بازی خارج از خانه برابر تیم تراکتور نیاز مبرم دارند تا صدر نشینی خود را تثبیت کرده  و فاصله خود را با پرسپولیس رقیب دیرینه خود حفظ کنند.

سید حسین حسینی دروازه بان ملی پوش استقلال به علت محرومیت انضباطی در این بازی حضور ندارد و خالدآبادی باید به جای حسینی در درون دروازه بایستاد و این موضوع به دغدغه نکونام تبدیل شده است.

۲ تیم ۳۹ مرتبه در تاریخ لیگ برتر مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که ۱۹ برد سهم استقلال و ۱۱ برد سهم تراکتور و ۹ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. نکته جالب توجه این است که تیم استقلال در ۷ بازی اخیر خود ۶ مسابقه پیروز شده و فقط یک بار شکست خورده است.

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۲ بر صفر به نفع آبی پوشان پایتخت به پایان رسید.

مس رفسنجان- گل گهر سیرجان/ روز چهارشنبه ساعت ۱۷:۴۵

دربی کرمان بین تیم‌های فوتبال مس رفسنجان و گل گهر در ورزشگاه شهدای مس رفسنجان برگزار می‌شود.

تیم مس رفسنجان تاکنون با سرمربیگری محرم نویدکیا در لیگ برتر شمست نخورده است و با ۳۰ امتیاز در جایگاه نهم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان محرم نویدکیا قصد دارند ۳ امتیاز بازی خانگی در دربی کرمان را بگیرند تا همچنان به رکرود شکست ناپذیری خود ادامه بدهند.

در آن طرف، تیم گل گهر با تساوی برابر تیم استقلال خوزستان ۳۴ امتیازی شد و در رتبه ششم جدول رده بندی قرار دارد.

تیم گل گهر در جام حذفی با برد برابر تیم فجر شهید سپاسی و صعود به جمع ۸ تیم برتر این رقابت‌ها با روحیه بالا به مصاف تیم مس رفسنجان در دربی کرمان می‌رود.

ذوب آهن – نساجی مازندران/ روز چهارشنبه ساعت ۱۸

تیم ذوب آهن هفته گذشته با برد برابر تیم آلومینیوم اراک به روند ناکامی‌های خود پایان داد و با ۳۳ امتیاز در رتبه هفتم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان محمد ربیعی در جام حذفی با شکست برابر تیم تراکتور از گردونه این رقابت‌ها کنار رفتند. آنها می‌خواهند ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم نساجی را بگیرند تا جایگاه خود را در میانه جدول رده بندی تثبیت کند.

در آن طرف، تیم نساجی مازندران هفته گذشته با برد برابر تیم تراکتور امیدهایش را برای بقا در لیگ برتر زنده نگه داشت.

شاگردان ساکت الهامی با ۱۹ امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول رده بندی قرار دارند و آنها می‌خواهند ۳ امتیاز بازی خارج از خانه را کسب کنند تا از انتهای جدول رده بندی جدا شوند.

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۲ بر یک به نفع تیم ذوب آهن به پایان رسید.

استقلال خوزستان- ملوان بندرانزلی/ روز چهارشنبه ساعت ۱۸:۱۵

تیم فوتبال استقلال خوزستان هفته گذشته با تساوی برابر تیم گل گهر سیرجان ۲۰ امتیازی شد و در رتبه چهاردهم جدول رده بندی قرار دارد.

آبی پوشان اهوازی یکی از گزینه‌های سقوط به لیگ دسته یک هستند و آنها به ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم ملوان نیاز مبرم دارند تا به ماندن در لیگ برتر امیدوار بمانند.

در آن طرف، تیم ملوان بندرانزلی هفته گذشته برابر تیم سپاهان شکست خورد و با ۳۸ امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان مهدی تارتار  ۲ باخت متوالی در لیگ برتر به دست آوردند و آنها به دنبال برد خارج از خانه برابر استقلال خوزستان هستند تا نوار ناکامی‌های خود را قطع کنند و همچنان به کسب سهمیه آسیایی امیدوار بمانند..  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه  تساوی یک بر یک به پایان رسید.

آلومینیوم اراک – فولاد خوزستان/ روز چهارشنبه ساعت ۱۸:۱۵

تیم فوتبال آلومینیوم اراک در ۴ بازی اخیر خود در لیگ برتر فوتبال رنگ برد را ندیده است و با ۳۰ امتیاز در رتبه دهم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان مجتبی حسینی در جام حذفی دست به کار بزرگی زدند و ۲ بار توانستند برابر تیم پرسپولیس کامبک بزنند و در نهایت در ضربات پنالتی توانستند به برتری دست یابند و به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه یافتند.

تیم آلومینیوم می‌خواهد با کسب ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم فولاد به روند ناکامی‌های خود در لیگ برتر پایان بدهد و وضعیت خود را در جدول رده بندی سروسامان بدهد.

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه  یک بر صفر به نفع فولاد به پایان رسید.

پرسپولیس- سپاهان/ روز چهارشنبه ساعت ۱۹:۳۰

بازی ال کلاسیکوی ایرانی بین تیم‌های فوتبال پرسپولیس  و سپاهان امروز در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

سرخپوشان پایتخت بعد از چند برد متوالی در لیگ برتر فوتبال چند روز پیش در جام حذفی برابر تیم آلومینیوم اراک شکست خوردند و از گردونه این رقابت‌ها کنار رفتند. آنها همه تمرکزشان را معطوف به لیگ برتر کردند تا بتوانند در این رقابت‌ها به قهرمانی برسند.

شاگردان اوسمار با حمایت هواداران پرشور خود می‌خواهند ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم سپاهان را کسب کنند تا همچنان در کورس رقابت با استقلال رقیب سنتی خود بمانند. آنها چشم انتظار توقف آبی پوشان در تبریز هستند  تا در صورت برتری برابر طلایی پوشان اصفهانی بتوانند به صدر جدول صعود کنند.  

در آن طرف، تیم سپاهان در ۳ بازی اخیر  لیگ برتر  پیروز شده است و این تیم با ۴۵ امتیاز در جایگاه سوم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان مورایس می‌خواهند با برد برابر تیم پرسپولیس دست پر به اصفهان برگردند، اما کار سختی جلوی هواداران پرشور سرخپوشان در ورزشگاه آزادی دارند.

علیرضا بیرانوند با وجود اینکه گچ دستش را باز کرده است، اما هنوز به آمادگی کامل نرسیده تا درون دروازه سرخپوشان قرار بگیرد به خاطر همین امیر رضا رفیعی گلر جوان به جای بیرانوند در درون دروازه سرخپوشان قرار می‌گیرد.

رفیعی بعد از ۴ کلین شیت در لیگ برتر فوتبال خیال پرسپولیسی‌ها را بابت غیبت بیرانوند راحت کرده بود، اما او در بازی جام حذفی برابر آلومینیوم ۴ گل دریافت کرد و  باعث نگرانی کادر فنی و هواداران پرسپولیش شده است.

امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس هم از بند مصدومیت رها شده است و می‌تواند سرخپوشان را در این بازی همراهی کند، اما دانیال اسماعیلی فر به علت محرومیت انضباطی در این بازی غایب است و وحدت هنانوف جای اسماعیلی فر در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد. در آن طرف، محمد دانشگر، پیام نیازمند و آریا یوسفی بازیکنان مصدوم سپاهان  هستند و کادر پزشکی این تیم اصفهانی  در تلاش است تا رضا اسدی و فرشاد احمدزاده را به این بازی برساند.

۲ تیم تاکنون ۵۰ بار در لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفته اند که ۱۷ برد سهم سپاهان و ۱۴ برد سهم پرسپولیس بوده است.

همچنین سپاهان در چهار بازی اخیر سه بار برنده بوده و یک بار هم بازی دو تیم مساوی شده تا آخرین پیروزی قرمز‌ها برابر سپاهان در لیگ به چیزی حدود سه سال و اندی پیش برگردد که شاگردان یحیی گل‌محمدی با تک گل کمال کامیابی‌نیا از سد سپاهان تحت هدایت محرم نویدکیا گذشتند.

تقابل مورایس و اوسمار مربیان پرتغالی و برزیلی ۲ تیم در این بازی جذاب و دیدنی خواهد بود.

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم سپاهان به پایان رسید.  

باشگاه خبرنگاران

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.