برادران وهاب زاده از ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷، نمایندگی بی ام و را در ایران داشتند. این خانواده با دربار نیز مرتبط بوده، اما در سال ۱۳۵۴، نام برادران وهاب زاده در میان متهمین اقتصادی دیده شد و مجید وهاب زاده با اتهام گرانفروشی اتومبیل، فروش لوازم یدکی با اسناد معجول، دریافت اجرت سرویس اتومبیل بیش […]

 برادران وهاب زاده از ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷، نمایندگی بی ام و را در ایران داشتند. این خانواده با دربار نیز مرتبط بوده، اما در سال ۱۳۵۴، نام برادران وهاب زاده در میان متهمین اقتصادی دیده شد و مجید وهاب زاده با اتهام گرانفروشی اتومبیل، فروش لوازم یدکی با اسناد معجول، دریافت اجرت سرویس اتومبیل بیش از نرخ مقرر، انتشار اطلاعیه دروغین مبنی بر کاهش قیمت، از بین بردن فاکتور‌ها و اسناد برای فریب مامورین دولت دسگیر شد.

 

تصویری باورنکردنی از ساختمان خودروسازی معروف در تهران

 

با فرارسیدن انقلاب، برادران وهاب زاده که متوجه آینده‌ی پیش روی خود با انقلابیون شدند؛ ایران را ترک کردند. ساختمان بی ام و نیز در یک اتفاق غیرمنتظره در مهر ۱۳۵۷ به آتش کشیده شد. در آن سال برخی از نشریات، وهاب زاده را عامل موثر در آتش سوزی ساختمان بی ام و دانستند و او را متهم به صحنه سازی برای دریافت خسارت از بیمه و بانک مرکزی کردند. این دو برادر مالک کارخانه شراب سازی پاکدیس هم بودند که پس از انقلاب توسط بنیاد مستضعفین به کارخانه آبمیوه سازی تبدیل شد.

 

تصویری باورنکردنی از ساختمان خودروسازی معروف در تهران

 

+

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.