ایراد شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب چه بود؟
ایراد شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب چه بود؟

عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب گفت: ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب، پیرامون چگونگی شناسایی به وسیله سامانه‌های تصویری و کیفیت شناسایی توسط فراجا بود

 

اعتماد نوشت: عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب، با اشاره به اجرای طرح نور در کشور و احتمال موازی‌کاری با لایحه عفاف و حجاب گفت: «گشت ارشاد، بحث قانون مجازات اسلامی، ماده ۶۳۸ و تبصره آن، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به قوت خودش باقی است. لایحه عفاف و حجاب زمانی که ابلاغ شود، در جهت تقویب طرح نور است.»

روز گذشته، موسی غضنفرآبادی، رییس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب گفته بود؛ «کمیسیون قضایی ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب را برطرف و مجددا این لایحه را به شورا ارسال کرده است و هم اکنون منتظر اظهارنظر شورای نگهبان هستیم.

عمده ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب مربوط به مواد ۴۷ تا ۴۹ این لایحه می‌شد که به بحث میزان مجازات‌ها پرداخته است.»

محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب، در گفت‌وگویی، درباره ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب بیان کرد: «ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب، پیرامون چگونگی شناسایی به وسیله سامانه‌های تصویری و کیفیت شناسایی توسط فراجا بود. گاهی اوقات مامور فراجا، فردی را که کشف حجاب کرده براساس قانون جریمه می‌کرد و شناسایی او بر اساس مشاهده کارت ملی و مشخصات او است.»

وی گفت: «گاهی اوقات، این کار بر اساس سامانه‌های تصویری انجام می‌شود و شورای نگهبان این ابهام را نسبت به سامانه‌های تصویری و چهره‌نگاری داشت که آیا در آنها خطا وجود دارد یا خیر، بر همین اساس نماینده شورای نگهبان در جلسات کمیسیون حاضر شد. کیفیت سامانه‌های تصویری باید به تایید کارشناس مربوطه برسد و برای او محرز شود که در شناسایی افراد خطا رخ نداده است، این کارشناس مربوطه گزارش مفصلی از کیفیت سامانه و چهره نگاری ارایه کرد. البته ابهامات دیگری هم وجود داشت، مانند اصل ۷۵ که دولت بار مالی را قبول کرد.»

منبع: اطلاعات انلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.