به گزارش زیرنویس به نقل از شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ، صبح امروز چهارشنبه هیاتی به سرپرستی رضا بسطامی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از بخش‌ها و توانمندی‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بازدید و در جریان آخرین دستاوردها، تکنولوژی‌ها و تجهیزات نوین و منحصربفرد قرار گرفتند. مجید کیانپور مدیرعامل شرکت […]

به گزارش زیرنویس به نقل از شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ، صبح امروز چهارشنبه هیاتی به سرپرستی رضا بسطامی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از بخش‌ها و توانمندی‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بازدید و در جریان آخرین دستاوردها، تکنولوژی‌ها و تجهیزات نوین و منحصربفرد قرار گرفتند.

مجید کیانپور مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اشاره به تاریخچه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ۷۰ سال سابقه حضور در پروژه‌های عمرانی کشور را دارد و کمتر پروژه‌ای در کشور وجود دارد که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در آن نقش آفرینی نداشته باشد.

کیانپور افزود: تاثیرگذاری شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در ارتقاء کیفیت پروژه‌های عمرانی منطبق بر رعایت سرعت، دقت و استانداردهای ملی و بین‌المللی است که این اعتماد تضمینی به وجود آورده که هم اکنون به عنوان امین دولت و بازوی توانمند وزارت راه و شهرسازی در مطالعه، مشاوره و ارائه خدمات متنوع آزمایشگاهی در سراسر کشور به عنوان برند برتر فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه تنوع آزمایش‌ها در سبد ارائه خدماتی شرکت بیش از نیاز کشور است خاطر نشان کرد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بیش از ۶۸۰ نوع خدمت آزمایشگاهی را ارائه می‌دهد و با توجه به دانش‌بنیان و فناروانه بودن این شرکت تجهیزات منحصربفرد و نوینی را برای ارائه خدمت مطلوب در سراسر کشور به خدمت گرفته است.

کیانپور گفت: در زمینه حفاری نیز شرکت آزمایشگاه توانمندی مطلوبی در سراسر کشور دارد و با استفاده از ۷۲ دستگاه حفاری می‌تواند حتی بیش از ۲ هزار و پانصد متری عمق زمین را حفاری کرده و مواد معدنی را استخراج و مورد آزمایش فنی و تخصصی قرار دهد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اشاره به اینکه این آزمایشگاه آمادگی همکاری با وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن را در سراسر کشور دارد گفت: از امروز آمادگی داریم تمام درخواست‌های اعضای حقیقی و حقوقی سازمان های نظام مهندسی معدن را در سراسر کشور دریافت و برای حضوری با اطمینان در جهت منافع ملی و حفظ سرمایه‌های کشور در این عرصه و ارتقاء کیفیت اکتشاف، استخراج و فناوری در حوزه معدن اقدام کنیم.

در این نشست رضا بسطامی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن نیز گفت: از سالیان قبل با تاریخچه، عملکرد و توانمندی‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک آشنایی داشته و در استان‌ها امکانات آزمایشگاهی خوبی فراهم شده و آزمایشگاه فنی و مکاینک خاک آزمایشگاه معتمدی در سراسر کشور میان جامعه مهندسی است.

بسطامی با اشاره به اینکه توسعه خوبی در آزمایشگاه طی سالیان اخیر صورت گرفته است گفت: با توجه به توسعه که در این شرکت صورت گرفته زمینه‌های همکاری میان شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و سازمان نظام مهندسی معدن فراهم شده است.

وی ادامه داد: این سازمان آمادگی همکاری در حوزه تخصصی شناسایی و پی جویی مواد معدنی از اکتشاف، استخراج و فراوری مواد معدنی، متالوژی استخراجی و تمامی مراحلی که نیاز به انجام آزمایش دارد را به‌خصوص در مرحله اکتشاف که مهمترین قسمت تشخیص کیفیت و کمیت مواد معدنی است را در گام نخست را دارد.

بسطامی افزود: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در حوزه تشخیص و تحلیل خواص فیزیکی و حوزه مکانیکی و نیز بهره‌برداری از تجهیزات خاص دارای امکانات خوبی است و بزودی فهرستی از آزمایشات فنی مورد نیاز بخش معدن و اکتشاف در اختیار این مرکز قرار میگیرد و امکان تعامل هرچه بیشتر شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و سازمان نظام مهندسی معدن در راستای حفظ منافع ملی فراهم است.

منبع خبر: رکنـا

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.